ועדת החינוך, התרבות והספורט בכנסת עסקה היום (רביעי) באלימות במגרשים, כאשר במהלך הדיון טען נציג משרד התרבות והספורט כי משרד המשפטים תוקע את האפשרות להשתמש במצלמות לאיתור מתפרעים ביציעים, אך נציגת משרד המשפטים טענה: “לא מכירה את זה”. יו”ר הוועדה, ח”כ שרן השכל, דרשה לאשר שימוש במצלמות עוד השבוע.

במהלך הדיון בכנסת סיפר נציג משרד התרבות והספורט, יואב רם, על המהלכים שמשרדו מתכוון לנקוט בהם, כולל בין היתר שימוש במצלמות קיימות לאיתור מתפרעים במגרשים בין היתר, כאשר לטענתו: “משרד המשפטים תוקע את הנושא, בשל החוק להגנת הפרטיות”. אלא שכאמור, נציגת משרד המשפטים, עו"ד לינא סאלם, השיבה: “לא מכירה את זה”.

ח"כ שרן השכל (דוברות הכנסת)ח"כ שרן השכל (דוברות הכנסת)

ח”כ סימון דוידסון הגיב: “המערכות הללו קיימות באצטדיונים, אבל אסור להשתמש בהן בגלל שמשרד המשפטים מתנגד לכך. זה דבר שהוא אבסורד כי בשביל זה יש את המצלמות וזה הדבר הכי חשוב בכל החקיקה הזאת. אז כל החקיקה הזאת לא תעזור בלכידת העבריינים במגרשים משום שאסור להשתמש במצלמות”.

יו”ר הוועדה, ח”כ שרן השכל, דרשה בסיום הדיון: “אני מבקש עוד השבוע לאפשר למנהלי האצטדיונים לעשות שימוש במצלמות לאיתור המתפרעים”. בנוסף, משרד התרבות והספורט זכה לביקורת מצד יו”ר הוועדה שציינה: “המועצה למניעת אלימות בספורט לא פועלת מאז שנת 2017. בשבע השנים האלה לא נעשו צעדים משמעותיים”.

"בשביל זה יש את המצלמות, זה הדבר הכי חשוב". ח"כ דוידסון (מיכה בננו)"בשביל זה יש את המצלמות, זה הדבר הכי חשוב". ח"כ דוידסון (מיכה בננו)
שחקני מכבי חיפה חוגגים אליפות
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה