הפועל באר שבע חזרה למסלול. אחרי שני הפסדים רצופים בליגה למכבי תל אביב ומכבי חיפה, החבורה של רוני לוי הצליחה לנצח. אמש (ראשון) זה הסתיים ב-0:1 יקר בחוץ על מכבי פתח תקווה, כמו בסיבוב הראשון. בכך, האדומים הצליחו לעמוד בלחץ ושלוש הנקודות מצמצמות את הפער ממכבי חיפה שבפסגה לשתי נקודות.

"ניצחון של הרבה אופי ונחישות של השחקנים", אמרו בבאר שבע, "השבועיים האחרונים היו קשים מאוד מבחינתנו, ידענו שרק ניצחון בכל מחיר ועל זה דיברנו כל השבוע. הכדורגל לא היה מספיק טוב, אבל המטרה הייתה לחזור לנצח כמה שיותר מהר כדי לא להיקלע לסחרור. נחמד שהצלחנו לצמק את הפער ממכבי חיפה, אבל אנחנו נתעסק באיך לייצב את הקבוצה ולנסות ליצור רצף חדש".

בבאר שבע הוציאו הרבה אוויר אחרי השריקה של השופט ארז פפיר, שהצליח להוציא את האדומים משיווי משקל אחרי שקיפח אותם פעמיים. למרות הניצחון, בבאר שבע לא השתחררו מתצוגת השיפוט של השופט הראשי ארז פפיר ושופט המסך יגאל פריד, שקיפחו אותם פעמיים בהחלטות משמעותיות. "פפיר עשה את הכול כדי להוציא אותנו מריכוז, לא ייאמן שעם VAR יש טעויות כאלה. החלטות כאלה ברורות מוציאות שחקנים מהדעת, היינו צריכים לשבת על השחקנים במחצית שלא יאבדו את הראש מהתסכול כי היה תחושה שנאבד את המשחק בגלל החלטות שיפוט", אמרו בקבוצה.

ארז פפיר מול המחאות של שחקני ב"ש (ראובן שוורץ)ארז פפיר מול המחאות של שחקני ב"ש (ראובן שוורץ)

המאמן רוני לוי זנח בגלל מספר שחקנים חסרים את שיטת שלושת הבלמים וחזר לשחק בקו של ארבעה שחקני הגנה. לוי בחר לתת הזדמנות ליוג’ין אנסה ורותם חטואל בחלק ההתקפי, אבל רק חטואל הצליח לקחת את ההזדמנות. הקשר היה פעיל והצליח להגיע למצבים, אנסה לעומת זאת התקשה לבוא לידי ביטוי ונראה שהסבלנות לגביו פוקעת. אנסה מבוקש על ידי מכבי פתח תקווה ואם יימצא שחקן התקפי שיוכל לשדרג את החלק ההתקפי, הגנאי יפנה את מקומו.

בבירת הנגב החמיאו שוב לבלם הפורטוגלי מיגל ויטור שהמשיך לעשות את ההבדל בהגנה ובהתקפה. ויטור החזיר אחרי השער העצמי נגד מכבי חיפה וגמל עם שער הניצחון, הרביעי שלו העונה בליגה. הפורטוגלי שדואג לקליטה של אנדרה מרטינש במועדון, סיכם על עונה נוספת בבאר שבע והחתימה הרשמית צפויה להיות בקרוב. "מיגל שחקן ואדם מדהים, הגולים שלו הם בונוס", אמרו בקבוצה.

שחקני הפועל באר שבע חוגגים עם מיגל ויטור (ראובן שוורץ)שחקני הפועל באר שבע חוגגים עם מיגל ויטור (ראובן שוורץ)

אפרופו מרטינש, בקבוצה היו מרוצים מאוד ממשחק הבכורה של הקשר החדש ובטוחים שהוא יעזור מאוד בהמשך הדרך. "אנדרה נתן הופעה טובה, רואים בנגיעה את החוכמה שלו", אמרו בבאר שבע. חאתם עבד אלחמיד שחזר למרכז ההגנה קיבל גם כן מחמאות, יחד עם הפורטוגלי הנוסף הלדר לופס שהיה פעיל מאוד.

בקבוצה דואגים מהפציעה של ניקיטה רוקאביצה שנאלץ לצאת בגלל מתיחה בשריר הירך האחורי ובגלל שבוצעו כבר שלוש פעימות, בבאר שבע נשארו למעלה מ-10 דקות בעשרה שחקנים. רוקאביצה צפוי להחמיץ את השבועיים שלושה הקרובים, כאשר בצוות המקצועי מקווים שלא מדובר בקרע שיגרום לו להיעדר מעבר לכך.

ניקיטה רוקאביצה (ראובן שוורץ)ניקיטה רוקאביצה (ראובן שוורץ)

הפציעה של רוקאביצה גורמת כעת לרוני לוי כאב ראש לא פשוט, מאחר ואיתי שכטר ייעדר מהמשחק הקרוב בגלל חמישה כרטיסים צהובים. שגיב יחזקאל, שלא נכלל בסגל בגלל שעדיין חש בתסמיני קורונה, צפוי לחזור לאימונים ולמלא את המקום של רוקאביצה במשחק החוץ הקרוב נגד הפועל ירושלים.

לא רק איתי שכטר ייעדר בקרוב בגלל חמישה כרטיסים צהובים, אלא כעת גם הלדר לופס ורמזי ספורי. לופס ספג את הכרטיס הצהוב החמישי שלו וספורי את התשיעי שלו, שניהם יחמיצו את משחק הגביע הראשון נגד מכבי פתח תקווה. המגן הימני אור דדיה שנגרע מהסגל בגלל טעות ברישום וחאתם עבד אלחמיד עם ארבעה צהובים והכרטיס הבא יגרום להיעדרות נוספת.

במועדון מקווים מאוד שהתפרצות הקורונה שהחלה לפני המשחק נגד מכבי חיפה נעצרה, כאשר מספר שחקנים ואנשי צוות חזרו לפעילות בקבוצה. דנילו אספריה, דוידה פטרוצ'י, ניב אליאסי ואיתן טיבי יצאו מחר מבידוד ויחזרו לאימונים.

איתן טיבי (חגי מיכאלי)איתן טיבי (חגי מיכאלי)

בעניין אחר, בבאר שבע שוקלים ברצינות רבה לצרף בחלון הקרוב את אביאל זרגרי מבית"ר ירושלים. בבירה מעוניינים למכור כמה שיותר מהר מספר מנכסיהם, כאשר אלונה ברקת מועמדת לקלוט את זרגרי, אבל לא בסכומים אותם דורש משה חוגג. ברקת מבחינתה לא לחוצה על השחקן, אבל אם בית"ר תרד מדרישותיה באופן משמעותי, הקשר האחורי הצעיר עשוי לעבור לבאר שבע שעשויה להשאיל את זרגרי לבית"ר עד סוף העונה. הפציעה הנוכחית של רוקאביצה עשויה לשנות את החשיבה על ירדן שועה, וגם זה אולי יקבל תפנית בימים הקרובים. 

משחק ענק לשוערים של סוסיאדד וחטאפה ב-0:0
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה