חלון ההעברות בישראל הסתיים היום (שלישי) והסיפור הגדול של היממה האחרונה היה כמובן אביאל זרגרי. כעת אחרי שהוא נסגר, במכבי תל אביב נתנו את גרסתם לסיפור עם הקשר של בית"ר ירושלים. "לא היה לנו שום סיכום לגביו, בשום שלב. הציעו לנו אותו, כמו שהציעו אותו למכבי חיפה ולהפועל באר שבע, אבל ברגע שהבנו שהסכום הנדרש עליו לא נורמלי, אז אמרנו לא תודה ולא המשכנו את זה לכדי משא ומתן מוחשי", אמרו במועדון הצהוב. 

"זרגרי הוא כישרון מעניין מאוד וברגע שהוא נמצא בשוק, זה כיוון שאנחנו חייבים לבדוק. רצינו לראות מה המצב, לאן זה הולך, אבל הבנו שהסכומים לא שפויים (8 מיליון ש"ח, ר.א) ואנחנו גם צריכים לדעת כמועדון להסתכל על מה שכבר קיים אצלנו היום בקבוצה הבוגרת, בהשאלות ובקבוצת הנוער, כי בסופו של דבר מדובר בשחקן בן 18", סיכמו במועדון הצהוב את הנושא. כאן צריך להגיד כי כבר אמש פטריק ואן לוון אמר במסיבת העיתונאים לקראת אלשקרט כי הוא "לא מכיר סיפור כזה", בתשובה לשאלה האם מכבי ת"א תצרף את זרגרי, וזה היה מספיק כדי להבין שלא תהיה עסקה בין המועדונים. 

במסיבת העיתונאים לאחר המשחק, ואן לוון התייחס לנושא הזה ואמר: "אני לא שמעתי שום דבר על כך שאנחנו בתמונה. זה לא היה על השולחן, מבחינת המספרים".

פטריק ואן לוון (רדאד ג'בארה)פטריק ואן לוון (רדאד ג'בארה)

על החילוף של דן ביטון במחצית הסביר ואן לוון כי: "אני חושב שמה שאנחנו רואים עד כה מדן ביטון זה לא הכל. לדן יש איכויות אדירות שהוא צריך להראות מהדקה הראשונה. לא ברגעים מסוימים, אלא בכל הרגעים. הוא צריך להיות דומיננטי כל הזמן". 

כמו כן, ואן לוון התייחס לראשונה לנושא העסקה שהביאה את גבי קניקובסקי למכבי ת"א ושלחה את עדן קארצב למכבי נתניה, חרף היותו "היהלום" של מחלקת הנוער בראשה עמד ואן לוון במהלך השנים של קארצב במועדון. תחילה התייחס לעמדה בה משחק קניקובסקי: "גבי לא רק ווינגר. הוא לא ישחק רק שם. הוא יכול להיות מספר 10, אבל הבאנו אותו ואת ביטון בתקופה קצרה והחלטנו להתחיל עם גבי בצד ועם דן באמצע. הכל יכול לקרות. שניהם שחקנים חכמים שיכולים לשחק בשתי העמדות".

גבי קניקובסקי עם הכדור (רדאד ג'בארה)גבי קניקובסקי עם הכדור (רדאד ג'בארה)

לגבי קארצב: "עדן רצה מסלול אחר עבור הקריירה שלו. הוא גרם למכבי ת"א להבין את זה (סירב להאריך חוזה, ר.א). זו הסיבה שהוא נכלל בעסקה". האם קארצב ביקש לעזוב? "הוא רצה להחליט לבדו על הצעד הבא בקריירה שלו, כי הוא רוצה לשחק וזו הסיבה למעורבות שלו בעסקה". 

עידן נחמיאס הופיע במסיבת העיתונאים הערב גם כן ואמר: "אני באמת חושב שניקח את המשחק הזה ונמנף אותו הלאה. היו הרבה דברים טובים ונשפר אותם עוד. על הפחות טובים נעבוד ונתקדם. אין ספק שזה לא מצב נוח כאשר כל בעיטה ראשונה נגדנו נכנסת. (בגול שהקבוצה ספגה, ר.א) ניסיתי להשהות אותו, ללכת אחורה, לחכות שהוא יגיב ולהגיב איתו וכשהוא בעט זה עבר לי בין הרגליים לצערי. אולי הייתי צריך לתקוף אותו לפני ומישהו אחר לחפות, נלמד ונשפר, תהיה לנו הגנה מאוד טובה". 

פטריק ואן לוון ועידן נחמיאס (רדאד ג'בארה)פטריק ואן לוון ועידן נחמיאס (רדאד ג'בארה)

המעבר מקריית שמונה: "נתנו לי להתחיל בצורה מאוד נקייה. המעטפת, כולם, עוזרים לי. גם הסגל וחדר ההלבשה. דואגים לי לכל מה שאני צריך בכל יום כל מי שמסביב גם. המצב המקצועי שונה מאוד מקריית שמונה ועם כל הכבוד אלו שני היבטים שונים של משחק. אני עובד קשה כדי ליישם ולשנות את זה". 

אמרת "תהיה לנו הגנה טובה": "אנחנו שמים על זה דגש. אנחנו מדברים על משחק הגנה. עובדים על זה מאוד חזק. ברגע שנעשה סטופ פעם אחת עם שער נקי זה ירוץ להרבה זמן". 

ישנה תחושה שמתחילת העונה לא סופרים את מכבי ת"א במאבק האליפות, הציבו את חיפה וב"ש לפניכם: "אנחנו לא צריכים להוכיח לאף אחד כלום. לא יודע מי סופר ומי לא סופר. אנחנו מכבי ת"א ואנחנו מועמדים לאליפות רק מעצם השם שלנו. נעבוד קשה כדי בעזרת השם להיות שם".