נבחרת הנוער של ישראל עד גיל 19 תפתח מחר (רביעי, 20:30) את דרכה בשלב העילית במסגרת מוקדמות אליפות אירופה בהונגריה, עם מפגש מול הנבחרת המקומית. בהמשך החבורה בכחול-לבן צפויה גם להתמודד מול טורקיה וסקוטלנד.

עוד לפני כן, הטורקים יתמודדו מול הסקוטים למשחק הפתיחה של בית א’. לשלב העילית העפילו 28 קבוצות שהתחלקו לשבעה בתים, שיעבדו במתכונת של ‘מיני טורניר’, בו הקבוצה שתסיים במקום הראשון, תעפיל לטורניר הגמר. אל שבע הנבחרות תחבור מארחת אליפות אירופה עד גיל 19, סלובקיה.

מאמן הנבחרת, אופיר חיים, מוכן לשלב המכריע: “אנחנו מתכוננים לשלב העילית נגד יריבות מצוינות: הונגריה, טורקיה וסקוטלנד. מחר יש לנו משחק מול נבחרת הונגריה שהיא נבחרת מצוינת ומאוד מוכשרת, אבל כמו תמיד אנחנו נבחרת ישראל, ואנחנו מגיעים במטרה ולהוציא תוצאה טובה ולנצח את המשחק. המטרה העיקרית היא בסופו של דבר לעלות. אנחנו באמת מאמינים בזה בלב שלם, ומחכים לעלות ולהתפוצץ מחר במגרש”.

אופיר חיים לקראת שלב העילית של הנוער

“אומנם אין כאן בבית נבחרת כמו צרפת, וגם שאר הנבחרות אומרות את זה על הבית שלנו, אבל זה בית די שקול”, הוסיף חיים. “צריך להיות מאוד מאוד מרוכזים, בעיקר בפרטים הקטנים, כי בסוף כל גול, כל טעות, יעלו לנו ביוקר. אנחנו צריכים להיות ב-100 אחוז ריכוז כדי לעשות כמה שפחות טעויות ולנצל את הטעויות של הנבחרות היריבות בכדי להכריע את המשחק”.

אופיר חיים (שחר גרוס)אופיר חיים (שחר גרוס)

על סיכויי הנבחרת להעפיל אמר המאמן: “לא הגענו לפה בשביל לטייל, עבדנו קשה בתקופה האחרונה. הגענו עם הסגל הכי חזק שעמד לרשותנו, שחקנים שמשחקים גם בליגות הבכירות, כולם כאן מגויסים בשביל לעשות את זה. אנחנו מאוד מאמינים בנבחרת הזאת, שהיא מאוד מוכשרת, אבל עכשיו זה המאני טיים ובמאני טיים צריכים לדעת להתעלות ואני מקווה מאוד שנעשה את זה”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה