לא שקט בבית"ר ירושלים, בה יש חוסר ודאות גדול באשר לעתיד הקבוצה לאור מה שקורה עם משה חוגג, והתשובות שמחכים לקבל מסטפן מלול ומגורמים נוספים. חוגג למעשה לא מוכן לתת את הקבוצה ללא תמורה, והבלגן בבירה חוגג.

האם בסופו של דבר, למרות הספקות עם כל ההתנהלות שלו, יהפוך להיות סטפן מלול המושיע הגדול? או שמא בבית"ר יצטרכו להוציא לפועל את תכנית ב' של מכירה ושחרור שחקנים, קיצוץ במשכורות וכו'? התשובות לכך בקרוב מאוד.

לא ברור בכלל איך בחודש ינואר כל זה קורה בקבוצה מהבירה ואיך הבקרה התקציבית, בראשות רו"ח סיגלית סייג, נותנת לכך לקרות. סייג, מאז כניסתה לתפקיד, בחרה בדרך שלא לשתף בכלום את קהל אוהדי הכדורגל, כאשר היא מצטטת את סעיף 9ג’ לתקנון בקרת התקציבים הקובע: “מידע המופקד בידי הרשות לצורך ביצוע תפקידה בהתאם להוראות תקנון ההתאחדות, יהיה חסום בפני כל גורם, לרבות כל גורם בהתאחדות”.

סיגלית סייג. הכל חסוי (רדאד ג'בארה)סיגלית סייג. הכל חסוי (רדאד ג'בארה)

משמעות הדבר: היא לא חייבת וצריכה לשתף בכלום, גם אם יש בעיות כאלה גדולות סביב בית"ר ירושלים. יש לציין שסייג התנהלה נכון וכמו שצריך בכל פרשת השייח ובית"ר ועל כך מגיעות לה מחמאות, אך בשנה החולפת כבר ראינו בליגה הלאומית קבוצות שלא משלמות בזמן ושחקנים שמחכים למשכורות שלהם.

המבחן הגדול של סייג תהיה השאלה: האם בית"ר תוכל לשלם את משכורות חודש ינואר? אם לקבוצה יהיו קשיים אם עדיין לא יהיה רוכש, סייג תצטרך להתחיל לספק תשובות ולא תוכל להמשיך לשתוק.

לפי מה שטוענים אנשי כדורגל, כמעט מחצית מהערבויות שיש למשה חוגג בבקרה סייג לא יכולה לממש בשלב זה. בזמנו היו טענות קשות מאוד ובצדק רב לרו"ח עופר אורליצקי ששימש כיו"ר הבקרה בזמן נפילת הפועל תל אביב והפסלים של אמיר כבירי. אורליצקי התנהל לא נכון ועשה טעויות רבות באשר לאדומים.

אמיר כבירי (רדאד ג'בארה)אמיר כבירי (רדאד ג'בארה)

סייג צריכה להתחיל לתת תשובות: איזה ערבויות יש לחוגג, מה היא יכולה לממש ומה לא ולמה? אם חלק מהערבויות ניתנו בצורת ביטקוין? אם כך, אז ממש אין הבדל בין הפסלים של כבירי לערבויות של חוגג.

יש לבית"ר מאות אלפי אוהדים, הם זכאים לתשובות מהגברת סייג. אני מבין את הרצון של סייג לשמור על הדברים לפי הסעיף המדובר, אבל יש מצבים שהיא חייבת להבין שצריכה להתחיל לתת תשובות למה שקורה ולא יכולה כל הזמן להסתתר מאחורי הסעיף הזה.

סיגלית סייג ומשה חוגג (איציק בלניצקי, רדאד ג'בארה)סיגלית סייג ומשה חוגג (איציק בלניצקי, רדאד ג'בארה)

בית"ר ירושלים נתמכת מכספים ציבוריים, לכן היא גם הייתה חייבת השבוע לפרסם את הדו”חות הכספיים שלה מהעונה החולפת כפי שעשתה. כאשר מתרחשת סיטואציה כמו שיש בקבוצה הירושלמית, גם ההתאחדות, כמי שאחראית על הבקרה, חייבת להתחיל לתת תשובות לציבור הרחב יחד עם  מנהלת הליגות.

בית"ר התנהלה לאחרונה מול הבקרה כמי שמאמינה שכן ייכנס רוכש לקבוצה ואז היא לא תצטרך לעבור לתכנית הקיצוצים הגדולה, אבל בכל מקרה, איך בכלל הקבוצה מוצאת את עצמה בסיטואציה הזו של אי הוודאות במחצית העונה?

אוהדי בית"ר מפגינים מול ביתו של משה חוגג
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה