המכירה של עלי מוחמד שווה לבעלי בית״ר ירושלים, משה חוגג כ-6.5 מיליון ש״ח - מכירה ב-1.1 מיליון אירו וחיסכון של עוד כ-600 אלף אירו ברוטו עלות שכר של השחקן למכבי חיפה. למעשה, העזיבה של מוחמד עוזרת לחוגג לא מעט בתוכנית הקיצוצים מההתחייבויות הכספיות לקראת העונה הבאה.

השלב הבא, דרישה של קיצוץ נרחב משכר השחקנים המחזיקים בחוזה בקבוצה ומעובדי המועדון, מכירה או השאלה של אוקמפוס והאסלביינק, אורן ביטון יתבקש למצוא קבוצה אחרת, וגם לירדן שועה מחפשים קבוצה בחו״ל.

ירדן שועה (אורן בן חקון)ירדן שועה (אורן בן חקון)

בחזרה לעלי מוחמד, בבית״ר מציינים כי המכירה שלו הייתה על דעת המנהל המקצועי אלי אוחנה ועל דעתו של המאמן ארווין קומאן, אך באותה נשימה מדגישים כי המהלך היה קודם כל כלכלי.

זה נכון שמוחמד לא הצליח בבית״ר, מהעמדה שלו הציפייה מהקשר הייתה ליותר מספרים אחרי שהגיע מנתניה עם המון ציפיות. ההתאקלמות שלו הייתה רק ברמה החברתית, מקצועית הוא לא תרם לבית״ר, אך עם זאת, עזיבתו מותירה חלל במרכז הקישור, כשבסגל נותרו עדי תמיר, אופיר קריאף ואביאל זרגרי, וזה לא מספיק. לכן, בית״ר תנסה לקדם מו״מ עם אבי ריקן כאופציה לחיזוק מרכז הקישור.

אבי ריקן (רדאד ג'בארה)אבי ריקן (רדאד ג'בארה)

השלב הבא מבחינת אוחנה וקומאן הוא חיזוק בעמדת המגן ימני. בבית״ר פועלים כדי להחתים את דור אלו, כאשר הוגשה הצעה למגן, אך עדיין ישנם פערים כספיים שצריך לגשר עליהם, ובמקביל יגיע בלם זר וחלוץ, כשההצעות של בית״ר לשחקנים זרים נעות סביב שכר של כ-150 אלף אירו לעונה והעדפה לשחקנים חופשיים.

ארווין קומאן צפוי להגיע לארץ בשבוע הבא בין התאריכים 23-25 לחודש יוני. במועדון ממשיכים לפעול בכדי להוציא את הקבוצה למשחקים בארצות הברית שיוסיפו עוד כסף למועדון.

ארווין קומאן (רויטרס)ארווין קומאן (רויטרס)

הגישה בבית״ר היא להעביר תקציב לעונה הבאה רק לאחר צמצום ההתחייבויות הכספיות באמצעות מכירת שחקנים בעלי שכר גבוה וקיצוץ בשכר השחקנים ועובדי המועדון, תוך כדי ניסיונות להגדיל הכנסות (הנסיעה לארצות הברית כדוגמא) וזאת מבלי שחוגג יצטרך להשקיע הרבה כסף לטובת תקציב המועדון.

הרכש החדש של מכבי ת״א? צפו בשערים של סול