רגע לפני החמרת הסגר על מדינת ישראל ועצירת ענפי הספורט עד להודעה חדשה, בית”ר ירושלים הוכיחה כמה היא חיכתה לשחק והיום (שישי) היא ניצחה בלי בעיות 1:3 את מ.ס אשדוד באצטדיון הי”א והיא יוצאת לפגרה בטעם טוב, אבל עם אכזבה שביכולת כזו עכשיו היא תישאר בבית בסגר. המשחק הועבר בשידור חי באתר ובערוץ ONE.

סלובודאן דראפיץ’ ושי ברדה חיכו בקוצר רוח למשחק הרשמי הראשון שלהם על הקווים בבירה, אבל אחרי מקרה הקורונה בקריית שמונה, מפגש הליגה האחרון של הירושלמים נדחה. על הדשא באשדוד הוכיחו השחקנים מהבירה כמה הם חיכו לשחק כבר וכבר אחרי 10 דקות אלירן עטר העלה אותה ליתרון. החלוץ לא נרגע וניסה את כוחו פעם אחר פעם, אבל יואב גראפי היה במיטבו ומנע ממנו עוד כמה שערים על הדרך.

צפו: עטר כיכב, בית"ר ניצחה את אשדוד 1:3

הקבוצה של רן בן שמעון לא הייתה בעניינים גם בתחילת החצי השני ועטר הוסיף למאזנו גם בישול לגליאופילו האסלביינק (50) ואף השלים צמד שש דקות לאחר מכן. כאן החלו המאמנים לערוך חילופים בגראבג’ טיים כדי לתת לשחקנים דקות משחק, שגיב יחזקאל עשה עבודה יפה בדקה ה-64 וצימק עם שער נהדר בתום מבצע אישי יוצא מן הכלל. בית”ר נחלשה, הפסיקה לשחק באינטנסיביות והתוצאה נותרה בעינה בסיום.

מחצית ראשונה

דקה 2: החבורה מהבירה כבר עם ניסיון הבקעה ראשון שכמעט הוליד שער. אלירן עטר השתלט על כדור שהגנת אשדוד לא הצליחה להרחיק אחרי בעיטה של האסלביינק והוא ניסה למצוא את הרשת מ-8 מטרים, אך גראפי עצר את הבעיטה של עטר היטב.

אלירן עטר מנסה לבעוט (מרטין גוטדאמק)אלירן עטר מנסה לבעוט (מרטין גוטדאמק)

דקה 10, בית”ר ירושלים עלתה ל-0:1: משחק צירופים נהדר בין עטר לשלום אדרי, הסתיים עם שער של הראשון, שקיבל כדור בהקפצה מקרוב ולא התבלבל מול גראפי ומצא את הרשת מתוך הרחבה בדרך ליתרון ירושלמי.

אלירן עטר מכניע את גראפי (מרטין גוטדאמק)אלירן עטר מכניע את גראפי (מרטין גוטדאמק)
שחקני בית"ר ירושלים חוגגים (מרטין גוטדאמק)שחקני בית"ר ירושלים חוגגים (מרטין גוטדאמק)

דקה 23: כמה שאלירן עטר מסוכן. אופיר קריאף פרץ היטב לכיוון הרחבה, אך הכדור שלו פגע בגב של גיל כהן וניתז לכיוונו של עטר שבעט בעוצמה רבה מ-16 מטר, אך גראפי בהתעופפות נהדרת הדף לקרן.

אלירן עטר נלחם על הכדור (מרטין גוטדאמק)אלירן עטר נלחם על הכדור (מרטין גוטדאמק)

דקה 28: שי קונסטנטין גם הגיע למצב נהדר מהצד הימני של הרחבה, כאשר ניסה למצוא את הרשת בבעיטה אלכסונית, אך הכדור שלו פגע ברגל אשדודית שהרחיקה ברגע האחרון לרשת החיצונית ולקרן.

שי קונסטנטין מול מונטרי קמהאני (מרטין גוטדאמק)שי קונסטנטין מול מונטרי קמהאני (מרטין גוטדאמק)

דקה 31: שוב אלירן עטר מגיע למצב הבקעה נהדר. שלום אדרי שוב מצא את החלוץ הלוהט של בית”ר במרכז הרחבה, שהשתלט על כדור הרוחב ובעט יעף ששרק על יד הקורה של גראפי שכבר נכנע לבעיטה.

שחקני אשדוד מנסים לבלום את עטר (מרטין גוטדאמק)שחקני אשדוד מנסים לבלום את עטר (מרטין גוטדאמק)

דקה 36: אור זהבי התבלבל בהרחקת הכדור ואשדוד כמעט הרוויחה מכך שער שיוויון מרגליו של בריהון, אך איתמר ניצן הדף את הכדור ממש מקו השער רגע לפני שחדר לרשת. המון מזל לקבוצה של דראפיץ’ וברדה.

שחקני בית"ר לוחצים (מרטין גוטדאמק)שחקני בית"ר לוחצים (מרטין גוטדאמק)

דקה 40: ניסיון הגבהה של קונסטנטין לרחבה מצא את הראש של האסלביינק שנגח היטב את הכדור, אך הוא עלה מעט גבוה וחלף מעל משקוף השער של גראפי. בית”ר מאוד מסוכנת והשער השני באוויר.

האסלביינק נוגח (מרטין גוטדאמק)האסלביינק נוגח (מרטין גוטדאמק)

מחצית שנייה

דקה 50, בית”ר ירושלים עלתה ל-0:2: אלירן עטר הוסיף למאזנו גם בישול נהדר, כאשר מצא במסירת אמן את האסלביינק בכדור עומק אדיר והחלוץ לא התבלבל ומול גראפי בעט פנימה בקלות.

שחקני בית"ר ירושלים חוגגים (מרטין גוטדאמק)שחקני בית"ר ירושלים חוגגים (מרטין גוטדאמק)

דקה 56, בית”ר ירושלים עלתה ל-0:3: איך אפשר לעצור את אלירן עטר? החלוץ במשחק מושלם השלים צמד אישי עם עוד בעיטה נהדרת מתוך הרחבה שמצאה בלי בעיות את הרשת של גראפי האומלל אחרי בישול יפה של רוטמן.

שחקני בית"ר ירושלים חוגגים (מרטין גוטדאמק)שחקני בית"ר ירושלים חוגגים (מרטין גוטדאמק)

דקה 64, מ.ס אשדוד צימקה ל-3:1: שגיב יחזקאל במבצע סולו נהדר החזיר את המארחת למשחק. החלוץ לקח את הכדור מהאמצע, פרץ לרחבה, היתל בשני שחקני הגנה ובעט כדור שטוח ומסובב לפינה הרחוקה ולרשת.

שגיב יחזקאל פורץ לרחבה (מרטין גוטדאמק)שגיב יחזקאל פורץ לרחבה (מרטין גוטדאמק)
שחקני מ.ס אשדוד חוגגים (מרטין גוטדאמק)שחקני מ.ס אשדוד חוגגים (מרטין גוטדאמק)

דקה 76: מ.ס אשדוד עם שתי התקפות רצופות שבהן מצאה את ההגנה של בית”ר ירושלים לא מרוכזת, אך שגיב יחזקאל ניסה לעבור את דלויה בפעם הראשונה ואיבד את הכדור וגם בשני מצבים סמוכים לא הצליחו לנפק בעיטה כשהתמהמהו עם הכדור.

שגיב יחזקאל שומר על הכדור (מרטין גוטדאמק)שגיב יחזקאל שומר על הכדור (מרטין גוטדאמק)

מ.ס אשדוד: יואב גראפי, זוהר זסנו, ניר ברדע, גיל כהן, עומרי בן הרוש, מונטרי קמהאני, פיראס אבו עקל, שלומי אזולאי, יעקב בריהון, דין דוד ופאהד באיו.

כן שותפו: רוי שושן, שגיב יחזקאל, עידן דהן, אדיר לוי, ניר חסון, עוז בילו, מוחמד כנעאן, רביד אברג’יל.

בית”ר ירושלים: איתמר ניצן, שי קונסטנטין, אור זהבי, אופיר קריאף, אורי מגבו, אביאל זרגרי, עלי מוחמד, שלום אדרי, מיכאל אוחנה, גליאופילו הסלביינק ואלירן עטר

כן שותפו: לירן רוטמן, עוזיאל פרדו, דוד דגו, תמיר עדי, רועי פדידה, אורן ביטון, דן איינבינדר ושלומי אזולאי