יו”ר מנהלת הליגות, ארז כלפון, התקפל היום (חמישי) בפני משרד הבריאות והקפריזות של פרופסור איתמר גרוטו והוציא מכתב לכל המועדונים בו הוא קורא להם לחדול מאימונים (כפי שקרה באשדוד) והרשמות למפעלים מצחיקים (כפי שעשתה בית”ר) לצורך אימונים. במכתבו מדגיש כי רק מכבי תל אביב והפועל באר שבע יכולות להתאמן בהתאם למתווה הבינ”ל שאושר על ידי הממשלה. כל קבוצה שתפר הוראה זו תיקנס ב-100 אלף ש”ח. מנגד, הבהיר כי הובטח על ידי משרד הבריאות ומשרד הספורט לאשר לקבוצות לשוב להתאמן ב-14.10 ובכך שכתב את הדברים, בעצם הציב אולטימטום בפני משרד הבריאות.

המכתב המלא שנשלח לקבוצות

“התקופה האחרונה אינה פשוטה, בלשון המעטה, לכלל המשק ולענף הכדורגל בפרט. הקשיים והנזקים, הספורטיביים והכלכליים הנגרמים מחוסר היכולת להתאמן ברורים ומוכרים היטב ובשל כך הח"מ וצוות המנהלת עובדים לילות כימים מתוך כוונה לאפשר חזרת האימונים והמשחקים בהקדם כאשר הובטח לנו על ידי משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט כי נשוב לאימונים ולמשחקים ב-14.10.2020” .

ארז כלפון. מסר ברור מיו"ר מנהלת הליגות לקבוצות שמפרות הנחיות (רדאד ג'בארה)ארז כלפון. מסר ברור מיו"ר מנהלת הליגות לקבוצות שמפרות הנחיות (רדאד ג'בארה)

“מאז תחילת המשבר, לפני כשבעה חודשים, זכינו לשיתוף פעולה רחב ומקיף ממשרד הבריאות - ליגות הכדורגל המקצועני בישראל היו מהראשונות שחזרו לפעול באירופה כולה, עונת 20/19 הושלמה במלואה ועונת המשחקים 21/20 נפתחה כסדרה. הדבר לא היה מתאפשר ללא הסיוע אשר ניתן לנו משרד הבריאות. התנהלות קבוצות בניגוד למתווה משרד הבריאות (בין אם הן מהוות הפרה משפטית של התקנות או לא) מסכנות את המשך קיום הליגה כולה - על כל המשמעויות הספורטיביות והכלכליות האדירות של הדבר”.

“בנוסף פעולות מזיקות אלו פוגעות בשיתוף הפעולה החיוני עם משרד הבריאות וגורמי הממשלה; ראו את מכתבו של פרופ' איתמר גרוטו מאתמול המדבר בעד עצמו. כל עוד אנו רואים כי משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט ממשיכים לאישור החזרה לאימונים ולמשחקים בשבוע הבא חובתנו הבסיסית היא להמשיך בשיתוף הפעולה באופן הדוק ומוקפד. גם אם יש לחלקנו ביקורת לגבי אופן קבלת ההחלטות. היה ונראה כי משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט אינם פועלים בהתאם לסיכומים (ואני מקווה כי לא כך יקרה) נכנס את דירקטוריון המנהלת לקבלת החלטות משמעותיות”.

גרוטו. התקפלו בפני הקפריזות שלו (רדאד ג'בארה)גרוטו. התקפלו בפני הקפריזות שלו (רדאד ג'בארה)

“עד אז כל המועדונים, למעט אלו שהעפילו לשלב הבתים בתחרות הליגה האירופית, נדרשים להימנע מביצוע אימונים או כל הפרה אחרת של הוראות מתווה החזרה לפעילות או המנהלת. כידוע, במסגרת חלוקת כספי זכויות השידור בעונת המשחקים הזו נכלל תמריץ של עמידה בהנחיות המנהלת והרשויות ככל הנוגע למאבק במגפת הקורונה, במגרש ומחוצה לו. בכוונתי להפחית סך של100,000 ₪ לכל הפחות מהתמריץ הנ"ל (בנוסף על אמצעים נוספים שינקטו) בגין כל אימון שיתקיים ללא אישור המנהלת החל ממועד שליחת מכתבי זה”.

התחזית: איך תיראה טבלת ליגת העל בסיום?