אחרי שהשיגה ניצחון טכני בדרבי מול הפועל, בית”ר ירושלים סיימה הערב (שבת) ב-0:0 מאכזב עם מכבי נתניה ולא הצליחה לברוח מהתחתית. חדשות רעות נוספות עבור בית”ר הן שירדן שועה, שספג צהוב חמישי באמצע המחצית השנייה אחרי עבירה על כארם ג’אבר, לא ישחק מול מכבי חיפה בשמינית גמר גביע המדינה בגלל כרטיסים צהובים. 

מאמן הקבוצה, יוסי מזרחי, אמר בסיום: “בחצי הראשון נתניה היו יותר טובים אבל בחצי השני הגענו לארבעה מצבים של 100 אחוז גול. אם אנחנו לא יודעים לנצל את המצבים הללו כדי לנצח, אנחנו בבעיה. אני לא אתרץ, לא ברעשי רקע, לא בהרכב חסר ולא בכלום. באנו עם הרבה שחקנים חסרים, אבל כולם שיחקו כדורגל לא רע בכלל ובחצי השני נתניה לא הגיעה למצב אחד אפילו. בית”ר ירושלים צריכה לשחק כדורגל יותר טוב ואני מאמין שזה יקרה ברגע שכל ההרכב יחזור”.

יוסי מזרחי וגרצ'קין אחרי התיקו עם נתניה

על עתיד המועדון: “יכול להיות שאם יקנו את הקבוצה אז ימכרו אותי (צוחק). אין לנו מושג אנחנו שנמצאים במערכת מה הולך להיות. כל עוד אנחנו לא יודעים, אנחנו צריכים להחזיק את הסגל הזה ולהביא תוצאות. את אף אחד לא יעניין המצב של בית”ר מאחורי הקלעים ואנחנו צריכים לצאת מהמצב שאליו נקלענו”.

מגן הקבוצה מקס גרצ’קין אמר: “אני חושב שזה פספוס, אני קודם כל שמח ששחקנים פה שינו גישה והבינו את המצב. הגענו לכמה מצבים ולצערי לא הבקענו. הדבר הראשון זה קודם כל לא להפסיד, הנקודה הזאת חשובה, ברור שאנחנו רוצים לנצח וגם הראינו את זה עם מצבים מצוינים. המצב מסביב לא משפיע כי העבודה שלנו זה לנטרל את הרעשים האלה. כל מה שקורה מסביב לא בשליטתי ולכן אני לא מושפע מזה בכלל”.

מקס גרצ'קין עם הכדור (נעם מורנו)מקס גרצ'קין עם הכדור (נעם מורנו)

גרצ’קין המשיך וסיכם את המשחק: “מצד אחד אני מאוכזב שזה רק נקודה, כי הגענו למצבים טובים והיינו יכולים להכריע את המשחק. אבל מצד שני, אנחנו מבינים את המצב, יצאנו למשחק חוץ קשה אז גם נקודה זה בסדר, צריך להמשיך ולעשות עוד נקודות מול קבוצות שהן פחות או יותר באזור שלנו. אני מסתכל על חצי הכוס המלאה. הדבר הטוב זה שלא ספגנו, שמרנו על רשת נקייה אחרי הרבה זמן, זה דבר מעולה במיוחד בהתחשב במיקום שלנו. אני שמח ששינינו גישה, זאת הגישה שתביא לנו נקודות בהמשך. אני יוצא אופטימי מהמשחק הזה ואני כבר מחכה למשחק הבא”.

שחקני בית"ר ירושלים (נעם מורנו)שחקני בית"ר ירושלים (נעם מורנו)

על החוסרים הרבים בקבוצה, שילוב השחקנים הצעירים והסגל שעומד לרשות המאמן אמר המגן: “אני חושב שיש לנו סגל מאוד איכותי. היה לנו הרבה חוסר מזל במשחקים הקודמים, ספגנו שערים בדקה ה-90 והרבה דברים הלכו לרעתנו. אני מאמין שהסטטיסטיקה הזאת תתאזן בהמשך. יש פה הרבה שחקנים צעירים, רעבים ומוכשרים שייקחו את ההזדמנות בשתי ידיים”. על אוהדי הקבוצה אמר: “הם השחקן ה-12 שלנו, זו לא קלישאה, אפילו השחקן הראשון שלנו. הם כל משחק מגיעים ודוחפים אותנו ובלעדיהם אני לא יודע מה היה קורה. שימשיכו ככה לדחוף אותנו, הם הגב שלנו”.

אוהדי בית"ר ירושלים (נעם מורנו)אוהדי בית"ר ירושלים (נעם מורנו)

מנגד מאמן מכבי נתניה בני לם אמר: “לפעמים אתה מחזיק את הכדור מחוץ ל-16, אבל הפעם זה לא היה הסיפור. אני חושב שמבחינת משחק שיחקנו את אחד המשחקים הכי טובים שלנו השנה. שלטנו, בית”ר נפלה מהרגליים. נכון שהם הגיעו פעמיים מול השוער, אבל ככה זה בכדורגל כי שיחקנו פתוח. אני לא דואג מעבודה קשה, זה עוד אימונים, עוד לעבוד עם שחקני הקישור וההתקפה, צריך לעבוד על זה ועוד פעם אני אומר – זו קבוצה צעירה, רעננה, רצה, איך יוסי מזרחי אמר ‘קשה לשחק מול מכבי נתניה’, קבוצה לוחצת, ואני חושב שהיא הרגישה אותנו. ברור לי שצריך לנצח משחקים כאלה, אבל משהו חסר בביטחון העצמי לשחקני החלק הקדמי”.

שוער נתניה, דני עמוס: “קודם כל לא ספגנו שזה טוב, אנחנו בתקופה כזאת שהצלחנו לעצור את השטף. חבל שלא נתנו את הגול וניצחנו, היינו יותר טובים רוב המשחק. אבל 0:0 זה טוב וממשיכים הלאה. כל פעם שאתה מאבד נקודות אתה מרגיש פספוס, אבל בוא לא נשכח מה היה לפני חודש וחצי חודשיים אז אנחנו יוצאים גם מעודדים”.

בני לם (נעם מורנו)בני לם (נעם מורנו)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה