לפני שלוש שנים רכש משה חוגג את בית”ר ירושלים עם המון הצהרות לגבי ההמשך ותקווה לאוהדי הקבוצה שהם הולכים בפני עתיד טוב יותר. במרוצת השנים היחסים בינו לבין הקהל הירושלמי קיבלו תפנית אדירה והחלה “מלחמה” בין הצדדים. האיש החזק בשנים האחרונות בבית”ר סיפק לנו דרמות אדירות בכדורגל הישראלי. מהרכישה של השייח’ חאמד בן ח’ליפה שלא יצאה אל הפועל, דרך המלחמה בגזענות וההבטחה להביא שחקן ערבי, ועד משחק הידידות מול ברצלונה שבוטל. כל הציטוטים של חוגג, שהיום (חמישי) נודע רשמית על עזיבתו את הקבוצה מהבירה, כפי שנחשף ב-ONE.

“לא אתקפל בפני לה פמיליה”. "רכשתי את בית"ר ירושלים מתוך אהבה לעיר הבירה הקדושה, נלחמתי מלחמת חורמה בגזענות ואמשיך להילחם בה”. “התדמית הגזענית שהייתה למועדון הייתה אחת מהסיבות שגרמו לי לקנות אותו. ראיתי את הבעיה שמשפיעה לא רק על המועדון, אלא על ישראל. אני אוהב כדורגל וחשבתי שזאת הזדמנות טובה לקנות את המועדון הזה ולתקן את הבעיה הגזענית. ואז אוכל לעשות משהו שהוא גדול מהכדורגל”. "גזענות היא תוצאה של בורות או מוח רפוי",  "אוהדי הפועל שונאים את בית"ר פחות מלה פמיליה". את כל הדברים הללו אמר חוגג על תופעת הגזענות בקרב האוהדים הירושלמים, תופעה שהבטיח להילחם בה אך בסופו של דבר נכנע והרים ידיים.

אוהדי בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)אוהדי בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)

העסקה שלא יצאה לפועל מול השייח בן ח’ליפה שאמור היה לרכוש כמחצית מהמועדון: “חיפשתי שותף שיש לו את אותו חזון להראות לעולם, להראות לילדים, להראות לכולם שמוסלמים ויהודים יכולים לעבוד ביחד ולבנות דברים יפים ביחד. אני חושב שהכדורגל הוא הפלטפורמה הכי טובה לכך”. “משקיע זר שבא לישראל – הוא בא לתת, לא בא לקחת”. ואף טען כי: “העסקה חתומה. זה גמור". “הרי ברור שאם היה מגיע מיליארדר יהודי, נוצרי, צ'רקסי או בודהיסטי, ומחליט להשקיע סכום כזה בבית"ר ירושלים – ברור שכולם היו מקבלים אותו באהבה. ברגע שהדת שלו היא זו שגורמת לנתח מסוים מהקהל לצאת נגד העסקה. ברור שזו גזענות”. לבסוף גם חוגג השתכנע: “בדיעבד, יש דברים שנראים מוזר. "להתחזות לבן מלוכה ולא לשבת בכלא? זה הזיה". 

משה חוגג והשייח חאמד בן ח'ליפה במעמד החתימה (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)משה חוגג והשייח חאמד בן ח'ליפה במעמד החתימה (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)

ההבטחות לצרף שחקן מוסלמי לבית”ר: “אנחנו מנסים לצרף שחקן ערבי שמשחק באירופה, אך לא ברור אם קבוצתו תסכים לשחרר אותו. אנחנו מחפשים שחקנים ברמה גבוהה שיוכלו לשדרג את הרמה. הדת לא תהווה פקטור בשום צורה". “אי אפשר להביא שחקן מוסלמי כי הוא מוסלמי, זה אסור, להביא שחקן כי הוא טוב. אם הוא טוב, הדת שלו לא משנה. עכשיו לגבי מתי זה יקרה. להערכתי בקרוב, משום שיש שחקנים טובים. אני יכול להגיד לך שכבר פנינו". בתחילת העונה אף טען חוגג כי הגיש הצעה על מוחמד כנעאן ממ.ס אשדוד אך הדרישה של בן זקן הייתה גבוהה מדי עבורו. בסופו של דבר, כפי שכולנו יודעים, שחקן ערבי לא דרך על הדשא בטדי בתקופתו למרות כל ההבטחות וההצהרות.

מוחמד כנעאן (שחר גרוס)מוחמד כנעאן (שחר גרוס)

המשחק שבוטל מול ברצלונה: “כבר הזזתי את המשחקים של בית"ר ופיניתי את בלומפילד, אבל עכשיו כשאני צריך לחתום, אני חייב ללכת עם הלב ונגד הראש. לא אוכל לבגוד בירושלים".

ליאו מסי ומשה חוגג (אינסטגרם בית"ר ירושלים)ליאו מסי ומשה חוגג (אינסטגרם בית"ר ירושלים)

גם על היכולת של השחקנים חוגג העביר לא פעם ביקורת קשה: “מחויבות בלי כדורגל יכול לעבוד לפעמים אבל כדורגל בלי מחויבות לא יכול לעבוד אף פעם”. “5 בכירי המשתכרים בבית"ר מרוויחים יותר מ-24 שחקני אשדוד, מילא היה קצת נחת, לא מגיע לאוהדים ולא מגיע למשפחה שלי את כל האכזריות הזו. הלב נשבר כל שבוע”. “אנחנו בית”ר, פה לא מקבלים תבוסתנות”. על אצילי: “הטעות הגדולה ביותר שלי שלא הבאתי את עומר אצילי לבית”ר”.

שחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים, גם מהם חוגג לא חסך בביקורות (אורן בן חקון)שחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים, גם מהם חוגג לא חסך בביקורות (אורן בן חקון)

וגם על התקשורת חוגג לא חסך בביקורת: “אם היה לי שקל על כל כובע שבן אדם אכל הייתי הרבה יותר עשיר. אני לא מתקרבן, ברוך השם הכול טוב, ואני מצליח על אפם ועל חמתם. נכנסים בי כי אני לא אשכנזי תל אביבי מ-8200”. 

משה חוגג ואוהדי בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)משה חוגג ואוהדי בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)