אחרי שעלה עם סרט הקפטן ל-0:0 מול הפועל תל אביב במשחק האחרון בזכות היכולת הטובה שהוא מציג בתקופה האחרונה, מגן בית”ר ירושלים, אורי מגבו, שוחח היום (שני) עם שחקני קבוצת ילדים א’ צפון של המאמן גלעד אריאן וסיפר להם על המשמעות של להיות שחקן מקצועני וכמו כן, סיפר להם את סיפור החיים המרתק שלו.

מגבו סיפר לאחר השיחה: “זאת זכות גדולה לבוא ולדבר עם הילדים ולשמש דוגמה לילדים של בית"ר. בגיל הזה לא הייתה לי קבוצה ואפילו חוג כדורגל, לא היה לי אף שחקן בוגרים שידבר איתי ויחלוק את הניסיון שלו איתי. זה מחזיר אותי אחורה, עברתי הרבה ירידות ועליות לאורך השנים, התחלתי לשחק כדורגל מקצועי רק מגיל 15. גדלתי בבת ים לאמא חד הורית, ללא הרבה אמצעים, לכן לא יכולתי בכלל להיות בחוג כדורגל. כילד, הייתי תמיד ספורטיבי ובאו לבית ספר מכל מיני תחומים כדי לבדוק אותנו ולתת מלגות לחוגים שונים. בדקו אותי בכמה תחומים ואפילו נתנו לי מלגה לטניס אבל לא התחברתי לזה ותמיד חיכיתי לקבל מלגה מכדורגל. בסוף הצלחתי לקבל מלגה לחוג כדורגל אבל לא היה לנו מספיק כסף אפילו גם לזה".

אורי מגבו במאבק עם שי אליאס (רדאד ג'בארה)אורי מגבו במאבק עם שי אליאס (רדאד ג'בארה)

על תחילת דרכו בכדורגל: "פעם אחת לקחו אותי חברים יחד איתם לאימון, בקבוצה התלהבו ואמרו לי רק תבוא, אפילו הביאו לי בגדים ודברים, אבל גם לזה לא היה למשפחה היה כסף לנסיעות לאימון. לי לא היה מאמן שייתן לי דגש מקצועי איך לשחק, לילדים האלה יש מזל שיש להם את האפשרות לשחק כדורגל וללמוד ממאמן איך לשחק מקצועי, ועוד בבית"ר ירושלים, זה בכלל מזל וזכות”.

התחושה לשמש כקפטן במשחק מול הפועל ת”א: “זאת תחושה מרגשת מאוד, הרגשתי כאילו עליתי מהנוער לבוגרים, זה חלום שהתגשם לשחק כקפטן ועוד בבית"ר ירושלים. יותר מזה, אפילו לא העזתי לחלום להיות קפטן, אז לעלות למגרש כקפטן בבית”ר, זה מדהים. זה ללא ספק הרגע הכי עוצמתי שחוויתי בקריירה, לעלות כקפטן בית"ר ירושלים ועוד נגד הפועל תל אביב, במשחק עם קהל. באמת, זה הרגע הכי משמעותי שלי, יותר מהגול נגד הפועל בשנה שעברה והשער בגמר גביע הטוטו נגד מכבי. בכל פעם שאני מגיע לבית וגן אני מתרגש להגיע וללבוש את המדים של בית"ר. זו זכות גדולה מבחינתי”.

שער דרמטי לחמד בדקה ה-97 מנצח את המשחק!

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל