בבית״ר ירושלים סיימו את המשחק אתמול (ראשון) במסגרת מחזור הפתיחה של ליגת העל מול הפועל באר שבע, בו הקבוצה הפסידה 2:0, עם טענות קשות כלפי השופט לירן ליאני בעקבות הפנדל שהעניק ליריבה. ״שופט שחצן, איך הוא לא הלך לראות את האירוע ב-VAR? לא היה פנדל, זה גמר את המשחק, שערוריה״, אמרו בירושלים.

אוראל דגני, שספג כרטיס אדום אחרי שפלט מילים מיותרות לעבר השופט, צפוי לעמוד לדין משמעתי. השחקן אמר לליאני לאחר שקיבל את האדום: ״אני אתבע אותך״. בבית״ר כעסו על דגני, שדיבר עם השופט לאחר שרמזי ספורי כבש מהנקודה הלבנה, המאמן ארווין קומאן שוחח עם השחקן בסיום המשחק על האירוע והביע כעס על כך שהוא לא שלט בעצמו.

6,500 אוהדים הגיעו לטדי כדי לצפות במשחק, מהם כ-5,000 אוהדי בית”ר. כזכור, בעלי הקבוצה משה חוגג הודיע לפני המשחק כי אם האוהדים לא יגיעו לטדי, הוא ישקול את עתידו בקבוצה. בסיום המשחק אמר חוגג למקורביו: ״עזיבה שלי את הקבוצה תקרה רק אם אחשוב שרוב הקהל לא רוצה שאמשיך״. בבית״ר ציינו שהרעיון על מינוי נאמן לקבוצה עדיין לא ירד מהפרק.

אוהדי בית"ר (אורן בן חקון)אוהדי בית"ר (אורן בן חקון)

אגב, בבית״ר אומרים שהסיבה שלא הגיעו הרבה אוהדים מבאר שבע היא בשל הקורונה. על העובדה שהגיעו רק כ-5,000 אוהדים של בית״ר אמרו: ״זה שילוב של זה שבמשחקים עד עכשיו אנחנו נראים זוועה, קורונה ואווירה רעה עם האוהדים בגלל המלחמה עם לה פמיליה״.

המנהל המקצועי אלי אוחנה וגם הבעלים משה חוגג מאמינים שעם סגל מלא בית״ר תראה טוב יותר. בקבוצה היו מרוצים יחסית מהמחצית הראשונה מול באר שבע וציינו את תמיר עדי ומתאוסיניו כשני השחקנים הבולטים בקבוצה. לצד זה היה נראה שבית״ר בחרה להסתגר מאחור ולנסות לשחק על מתפרצות, מה שלא עבד לקומאן שניסה לתקן אחרי ספיגת השער הראשון, אבל הפנדל שכבש ספורי והאדום של אוראל דגני לא הותירו סיכוי לבית״ר לחזור למשחק.

מתאוסיניו (אורן בן חקון)מתאוסיניו (אורן בן חקון)

אגב, בעקבות המשחק המאמן ארווין קומאן ישקול מחדש אם הוא מוכן להשאיל את מתאוסיניו. עד למשחק אתמול, בקבוצה שקלו להשאיל את מתאוסיניו או את האסלביינק כדי לפנות מקום של זר וכעת קומאן רוצה עוד זמן לחשוב את מי מהם לשחרר. אוקמפוס צפוי בכל מקרה לעזוב בתקווה שתהיה קבוצה שתקלוט אותו. בינתיים, הבלם החדש ג’וסואה מחיאס עתיד לנחות מחר בערב בישראל וייכנס לבידוד של שבוע.

הצוות המקצועי בבית״ר מתכנן להתחזק בקשר אחורי עוד לפני הדרבי מול הפועל ירושלים במחזור השני וגורם בקבוצה אמר ל-ONE: ״הוגשה הצעה לקשר ואנחנו מחכים לתשובה. שכשזרגרי, יאנקוביץ’ ומיכאל אוחנה יחזרו, יחד עם הבלם החדש ועוד קשר אחורי זר, נהיה קבוצה חזקה״.