בית”ר ירושלים עלתה הערב (חמישי) למשחק ההכנה השלישי שלה, במסגרת מחנה האימונים אותו היא עורכת באוסטריה, ולמרות שגם בסיומו היא לא מצאה את הרשת, בפעם השלישית ברציפות, החבורה של ארווין קומאן הפגינה שיפור מסוים מההפסדים בשני המשחקים הראשונים, בדרך ל-0:0 מול א.א.ק. לרנקה מקפריסין.

הקבוצה מהבירה נראתה טוב יותר בחצי השעה הראשונה, כשמי שהראה לא מעט ניצוצות באגף הימני היה שחקן הרכש, אדווין ג’אסי, שערך בכורה לא רשמית. הגנאי הפגין פעלתנות באגף ופעם אחת גם הצליח לסדר מצב מצוין למתאוסיניו, שפספס הזדמנות טובה מתוך הרחבה. עד להפסקה גם מרקו יאנקוביץ’ החמיץ ממצב קורץ, אחרי שקיבל מסירה מדודה מירדן שועה.

עוד לא מוכנה, 0:0 בין בית"ר י-ם ללרנקה

במהלך החצי השני קומאן ביצע לא מעט שינויים וגם המשחק התאזן. מצד אחד הנבחן, עומר לקאו, היה קרוב לתת לירושלמים את היתרון, אך מהצד השני, עם היציאה של אוראל דגני הקפריסאים הגיעו למצב מצוין, אך נתנאל דלויה, שהחליף את איתמר ניצן שתי דקות קודם לכן, הציל שער בטוח.

בסיום, קומאן קיבל מספר סיבות לאופטימיות, אך גם לדאגה, בעיקר בשל העובדה שהחלק הקדמי שלו סבל מחוסר מחץ וסגר 270 דקות במחנה ללא שערים. הקבוצה בצהוב-שחור תשוב לישראל ותמשיך בהכנות לקראת הדרבי במסגרת גביע הטוטו מול הפועל ירושלים, שיהווה את משחק הפתיחה הרשמי שלה לעונת 2021/2022.

מתאוסיניו חודר לרחבה (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)מתאוסיניו חודר לרחבה (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)

מחצית ראשונה

דקה 1: באיחור ניכר, השופט שהתעכב בהגעתו למגרש הוציא את המשחק לדרכו.

דקה 18: מצב ראשון לבית”ר. ג’אסי, אחד הבולטים בצהוב-שחור עד כה, קיבל כדור עומק נהדר מאביאל זרגרי והמשיך עם הרמה מדודה מאגף ימין, שמצאה את מתאוסיניו במצב קורץ ברחבה, אך הבעיטה של הברזילאי עלתה מעל השער.

דקה 31: החבורה של קומאן המשיכה להתקרב לספתח. ירדן שועה מצא את מרקו יאנקוביץ’ על קו 16 המטרים והמונטנגרי המשיך עם בעיטה בנגיעה, שחלפה בסמוך לקורה הימנית של הקפריסאים.  

מתאוסיניו מול הגנת לרנקה (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)מתאוסיניו מול הגנת לרנקה (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)

דקה 45: השופט חתם חצי ראשון נטול כדורים ברשת.

מחצית שנייה

דקה 63: הזדמנות ראשונה לירושלמים בחצי השני. הרחקה רעה של ההגנה הירוקה נפלה לרגליו של המחליף, עומר לקאו, שבעט מהאוויר כדור שפגע בשחקן הגנה וחלף בסמוך לקורה השמאלית בדרכו לקרן.

דקה 74: הקפריסאים סוף סוף איימו על שערו של ניצן. השוער פספס כדור קרן שעלה מצד ימין אך למזלו גם שחקני ההתקפה בירוק לא הגיעו אליו והוא חלף לאורך הקו עד שיצא החוצה בסמוך לקורה הימנית.

דקה 75: המצב הטוב במשחק עד כה, ולא בית”ר הייתה זו שייצרה אותו. כדור עומק חתך את ההגנה של קומאן והותיר את החלוץ הקפריסאי לבדו מול נתנאל דלויה, שהחליף את ניצן, ומנע שער ודאי בפעולה הראשונה שלו כשהדף לקרן בעזרת יציאה מצוינת.

דקה 91: השופט שרק לסיום. קומאן חתם את המחנה ללא שער זכות, אבל גם עם כמה סיבות לאופטימיות מהופעה בסך הכל חיובית מצד שחקניו.

ארווין קומאן (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)ארווין קומאן (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)

הרכב בית”ר ירושלים: איתמר ניצן, עמית כהן, אופיר קריאף, אוראל דגני, מקס גרצ׳קין, אביאל זרגרי, מרקו יאנקוביץ׳, לירן רוטמן, אדווין ג׳אסי, מתאוסיניו, ירדן שועה.

עוד שותפו בבית”ר: תמיר עדי, רועי פדידה, סנטיאגו אוקאמפוס, עומר לקאו, אורן ביטון יהב אפריאט, עוזיאל פרדו, דוד חוגה ונתנאל דלויה.

הרכב א.א.ק. לרנקה: רובן מרטינס, חואן טרויולס, גוסטבו לדש, אנחל גרסיה, חרבוחה מיליצ׳ביץ׳, חוסה פרננדס, ויקטור אולטונג׳י, קונוס אנסטסיו, גיורגוס סיאת׳אס, גיורגוס נאום, אנדרס מקריס.