המשחק הערב (ראשון) בטוטו-טרנר היה קריטי עבור שתי הקבוצות שרוצות להיכנס לפלייאוף העליון, מצד אחד בית”ר ירושלים שהגיעה עם רוח גבית אחרי הניצחונות בגביע על הפועל עכו ובליגה על מכבי פתח תקווה ומנגד הפועל באר שבע עם רוני לוי בבכורה שלו, מה שנתן לשחקניו מוטיבציה גבוהה להתמודדות.

רוני לוי שהוא מאמן טקטיקן ושמרן, ויתר על ה-4-3-3 הקלאסי שהוא אוהב מכיוון שז׳וסוואה צריך לשחק את השחקן החופשי מתחת לחלוץ, מה שמאלץ אותו לשחק 4-2-3-1 אך הוא איזן זאת עם ההצבה של תומר יוספי שהוא שחקן מרכז שדה, באגף. אגב, חאתם עבד אלחמיד, שהוא הרכישה הגדולה של ינואר והגיע עם תקוות גדולות, לא הצליח הפעם להשפיע מספיק על משחק ההתקפה של הדרומיים.

מנגד סלובודאן דראפיץ’ ושי ברדה, שלאחרונה הבינו ששיטת היהלום לא מתאימה לבית”ר ולא תוביל אותה לשום מקום, שיחקו במערך זהה לדרומיים כאשר עידן ורד שיחק את השחקן החופשי ומרקו יאנקוביץ’ שהותיר, רושם מצוין, פתח באגף. האחרון עושה רושם של בינגו בהחתמה שלו – שחקן שמאלי קלאסי עם דריבל מצוין וכשהוא יכנס יותר לכושר אין ספק שהוא יתרום עוד הרבה לצהובים-שחורים.

ניקו אולסק מאוכזב (רדאד ג'בארה)ניקו אולסק מאוכזב (רדאד ג'בארה)

הקבוצה מהבירה כישרונית מיריבתה באדום, כאשר כמעט בכל עמדה על המגרש להבדיל מהמארחים ששם נמצא ז’וסוואה, הכישרון הגדול בליגה וכולם פועלים שעובדים קשה עבורו. כמובן שהחיסורים הרבים אצל הדרומיים השאירו את האופציות לחילופים דלות ואת הסגל לפחות איכותי. החצי ראשון היה אמנם נטול שערים, אבל קצבי פיזי ומלא במצבים עם הרבה תשוקה של השחקנים כמו שאנחנו אוהבים.

איתמר ניצן שהוא השחקן המצטיין של האורחים בשנתיים האחרונות עשה טעות לא אופיינית שהובילה לפנדל כאשר שגיב יחזקאל, שלוחץ מצוין, חטף לו את הכדור בדיוק כפי שחטף לפני מספר שבועות בטוטו-טרנר לאוהד לויטה כשעוד שיחק באשדוד. למזלו של ניצן הוא קרא נכון את הבעיטה של הפורטוגלי, שהיה בינוני מינוס היום, כיפר על הטעות והוכיח פעם נוספת כי הוא שווה הרכב בנבחרת ישראל.

רוני לוי (רדאד ג'בארה)רוני לוי (רדאד ג'בארה)

החצי השני נפתח מצוין עבור בית”ר – ירדן שועה, שלא היה קיים במחצית הראשונה, כבש שער של חלוץ גדול. כשהיה נראה שהניצחון כבר בדרך לירושלים, טעות של ניקו אולסק, שאיבד כדור ששחקן מהקבוצה שלו שוכב על הדשא הובילה לשוויון של המקומיים. אני רוצה לציין את אביאל זרגרי הצעיר שממשחק למשחק צובר בטחון והופך לשחקן דומיננטי וכשאתה שמאלי זה גם יותר סקסי ויפה לעין. אני גם אוהב את ההזזה של אופיר קריאף לעמדת הבלם – הוא שקט מאוד טכני לבלם ועושה את התפקיד מצוין.

לסיכום אני חושב שהתוצאה (1:1) מאכזבת עבור שתי הקבוצות שאיבדו 2 נקודות חשובות במאבק הפלייאוף, אך בעיקר עבור הקבוצה מהבירה, שהייתה צריכה לנצח והוכיחה שהיא שווה פלייאוף עליון ואילו מנגד, לרוני לוי יש עוד הרבה עבודה, אך כשיחזרו הפצועים יהיה לו קל יותר. בקיצור, לוי מרוצה מהתוצאה, בית”ר מהיכולת.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל