אחרי לא פחות מחמישה משחקים רצופים ללא ניצחון, מתוכם הפסידה בארבעה, בית”ר ירושלים חזרה הערב (חמישי) לחייך כאשר גברה 0:1 על עירוני קריית שמונה באצטדיון טדי במסגרת משחק השלמה מהמחזור השלישי בליגת הבורסה לניירות ערך, זאת על אף שנאלצה להסתדר בעשרה שחקנים בעקבות הרחקתו של שלום אדרי בדקה ה-63.

מאמן בית”ר ירושלים, שי ברדה, התייחס בסיום לניצחון ואמר: “אחרי תקופה ממש לא טובה היה חשוב לנו להביא את הנקודות עם הרבה מאוד לב ואיכפתיות ואני גאה בשחקנים. הייתה תקופה שדברים לא הסתדרו ואני מאוד שמח שהצלחנו לעשות את זה למרות הכל ולמרות שהיינו בעשרה שחקנים. 

תגובות לאחר הניצחון של בית"ר על ק"ש

רעשי הרקע סביב מכירת המועדון וההתנהלות: “רעשי רקע וכל המסביב זה להשתמש בתירוצים, אנחנו לא מרגישים לחץ מההנהלה, להפך. יכול להיות שיש רעשי רקע מסביב, אבל אנחנו מתנתקים מזה. היה שקט ולהשתמש בזה זה תירוצים ואני לא רוצה להיות שם”.

גלאופילו האסלביינק חוגג עם שי ברדה ושחקני בית"ר (אורן בן חקון)גלאופילו האסלביינק חוגג עם שי ברדה ושחקני בית"ר (אורן בן חקון)

היכולת של הקבוצה והתקופה הרעה: “קודם כל אנחנו רוצים לראות את בית”ר מבחינת מחויבות בדיוק כמו במשחק הזה וזה הדבר הכי חשוב, יש מאות אלפי אוהדים לבית”ר וצריך לעשות את זה בשבילם. צריך להשתפר בכדורגל, אין ספק, אבל אני מאוד שמח שהפנמנו את זה וראינו את זה מבחינת לחימה. ברגע שאין קהל והאווירה קצת מנומנמת, אלה שרוצים יותר ונלחמים יותר גם מנצחים, אז אני שמח על זה. אנחנו מרוצים מהתוצאה, פחות מהיכולת”.

גלאופילו האסלביינק חוגג עם שי ברדה ושחקני בית"ר (אורן בן חקון)גלאופילו האסלביינק חוגג עם שי ברדה ושחקני בית"ר (אורן בן חקון)

קפטן בית”ר, עידן ורד, הוסיף “אנחנו עוברים תקופה לא קלה עם כל מה שקורה סביב המועדון ועם החודש האחרון שבעיקר הפסדנו ולא היינו טובים, היה חשוב לנו לבוא, לרוץ ולהראות שאנחנו יכולים. היו גם פעולות טובות, אבל מה שנקח מכאן זה בעיקר את התוצאה. אני אוהב את זה שיש כל הזמן רעש, אבל כשאתה בא לדשא בבית וגן, בטדי או במשחק חוץ אתה צריך להתנתק מהרעשים ולהיות מרוכז במאה אחוז וכמובן, בתוך כל סיר הלחץ הזה עם חיוך ובכיף, זו הדרך היחידה”.

ההתמודדות עם התקופה הלא פשוטה: “אני משתדל להיות רגוע וגם כשדברים לא הולכים טוב והכל קשה, אמרתי לשחקנים ‘קודם כל תהנו’, אז ניסינו להנות, זה לא קל. עם כל הכישרון וכל האיכות אנחנו צריכים לעבוד כי יש לנו קהל גדול בארץ שרוצה קצת נחת וזה הזמן להביא לו אותו”.

עידן ורד (אורן בן חקון)עידן ורד (אורן בן חקון)

מאמן עירוני קריית שמונה, קובי רפואה, סיכם את ההפסד: “מה לא עובד? אנחנו לא מספיק חדים ליד השער, גם כשהיינו מול עשרה שחקנים היינו צריכים להיות יותר חדים ומהירים ולאיים על השער ולא עשינו את זה. הגענו למצב וחצי לקראת הסוף, אבל זה לא מה שאני רוצה ולא מספיק”.

הסיבה לרצף השלילי: “אני מנסה למצוא את התשובה ואת הבעיה וכרגע זה לא מצליח לי, אבל בסדר, יש לנו כבר עוד יומיים משחק ונצטרך להתאושש ולצאת קדימה. המומנטום כרגע הוא שלילי, אבל אין הרבה זמן, נצטרך להרים את השחקנים ולהגיע למשחק מול בני סכנין ביום ראשון מוכנים”.

קובי רפואה (אורן בן חקון)קובי רפואה (אורן בן חקון)

רועי קהת הוסיף: “לא שיחקנו טוב, אבל בסופו של דבר בית”ר קיבלה כרטיס אדום והיה לנו מספיק זמן לחזור, אבל אנחנו צריכים לדעת להבקיע ולנצל מצבים. אפשר להגיד שאולי כשאנחנו נכנסים לפיגור אנחנו צריכים להרים את עצמנו מהר וטוב יותר. מול באר שבע הרגשתי שעשינו את זה טוב יותר, אבל הגענו למצבים ולא הצלחנו לנצח אותם ואנחנו יכולים לבוא בטענות רק לעצמנו”.

הפוטנציאל של הקבוצה: “אני חושב שיש פה סגל שחקנים מאוד מגוון, גם שחקנים צעירים וגם מנוסים ואפשר לעשות פה דברים יפים. בדיבורים אפשר להגיד הכל, אבל אנחנו צריכים לעבור גם למעשים, אנחנו צריכים לעצור את הגלגל הזה כי שלושה הפסדים זה יותר מדי, אנחנו צריכים להגיע מוכנים ביום ראשון”.

רועי קהת (חגי מיכאלי)רועי קהת (חגי מיכאלי)