למרות הודעת יאיר גולן, סגן שרת הכלכלה, והתקוות שהפיח בסכנין על המתווה שהושג לפעילות אצטדיון דוחא. ח”כ גולן לא למד את העובדות עד הסוף, הקבוצה האדומה לא תוכל לארח השבוע את הפועל ירושלים בגלל עונש הרדיוס, שהושת עליה ויחל רק לאחר שהאצטדיון ישוב לפעילות.

סכנין עוד הגישה ערעור על ההחלטה של תובע ההתאחדות, עו”ד ניר רשף, וביקשה עיכוב ביצוע, אך נשיא בית הדין העליון, אמנון סטרשנוב, דחה זאת והערעור יעלה לדיון רק ברביעי הבא, המשמעות? סכנין לא תארח את ירושלים באצטדיונה הביתי. גם אם ראש הממשלה, נפתלי בנט, יתערב, הם לא יהיו יכולים לארח בדוחא.

עוד קודם גולן, שכנראה אוהב מאוד לבקר באצטדיון דוחא בסכנין, ביקר היום בפעם השנייה בתוך זמן קצר במקום, בלחץ הפוליטיקאים, זאת במסגרת ביקורת שנעשית פעם נוספת מצד אנשי משרד העבודה, כדי לבדוק שכל הליקויים במגרש תוקנו. כזכור, משרד העבודה ביטל את הרישיון של האצטדיון בגלל הליקויים שהיו במקום, ובגלל שהם מכרו עודף של 1,540 כרטיסים למשחק מול בית"ר ירושלים למרות שלא היה אישור לאכלס את חלק מהיציעים.

המשטרה פתחה בחקירה פלילית, ולדעתה נעשו עבירות פליליות, ומחכה להחלטת הפרקליטות האם יוגש כתב אישום. אך זה לא מונע מסגן השרה להיות מעורב בצורה כזו בכל הקשור לדוחא.

אצטדיון דוחא (בני סכנין)אצטדיון דוחא (בני סכנין)

עוד קודם ביקשנו את תגובתו של גולן על השאלות הבאות: האם סגן השרה הנמרץ מבקר ככה בכל האצטדיונים בישראל? האם בגלל לחץ פוליטי הוא מגיע אישית לבדוק? מה עמדתו של סגן השרה לכך שהמשטרה טוענת לעבירה פלילית שביצעו אנשי הקבוצה עם מכירת הכרטיסים במשחק מול בית"ר ירושלים?

ממשרדו של גולן הגיבו לדברים: “סגן שרת הכלכלה, ח"כ יאיר גולן, אמון על נושא הבטיחות בבנייה ובאצטדיונים בפרט. אצטדיון דוחא נסגר לפני למעלה מחודש, בשל אי עמידה בתקנות הבטיחות. בראש ובראשונה, אנו מחויבים לחיי האוהדים. לכן, האצטדיון נדרש בתיקונים ובבדיקת בטיחות נוספת מטעם המשרד כדי לאשר את פתיחתו. כמו כן, אישום האצטדיון בעבירה פלילית אינו קשור למשרד הכלכלה, אלא מטופל ונחקר מול המשטרה".

לאחר מכן כאמור ממשרדו של ח”כ גולן טענו שהושג מתווה: “מתווה להפעלת אצטדיון דוחא בסכנין – סגן שרת הכלכלה והתעשייה, ח"כ יאיר גולן מודיע על גיבוש מתווה להפעלת האצטדיון יחד עם מ"י, מנהל הבטיחות, העירייה והנהלת הקבוצה דוחא ביישוב בסכנין. סגן שרת הכלכלה והתעשייה, ח"כ יאיר גולן אמון על נושא הבטיחות בבנייה בכלל ועל מתקני הספורט בפרט, מטעם משרד הכלכלה”.

“לאחר שני סיורים שנערכו בשבועיים האחרונים עם הגורמים הרלוונטיים באצטדיון דוחא, היום הצלחנו להביא פתרון זמני אשר הוסכם עם  חזי שוורצמן, ראש המוסד לבטיחות וגיהות, שמואל מזרחי, ממונה בטיחות בספורט ומשטרת ישראל, בו הוחלט כי מנהלי האצטדיון יעמדו בכל דרישות מינהל הבטיחות לפני קיומו של המשחק הבא. סגן שרת הכלכלה המליץ לפתוח שני יציעים של האצטדיון במשחק ב-10 בינואר,  ובמשחק ב-23 בינואר לפתוח את האצטדיון באופן מלא, בכפוף להשלמת התיקונים הנדרשים. אנו מייחלים לראות את סיום העבודות באצטדיון וחזרתם של השחקנים והאוהדים למגרש”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה