מכבי תל אביב עשויה לצרף חלוץ מברצלונה, לא פחות ולא יותר. אמנם מדובר בשחקן ששיחק עד כה בקבוצת המילואים של הקטלונים, אך ריי מנאיי קיבל צ’אנס מרונאלד קומאן בקבוצה הבוגרת בקדם העונה והבקיע שלושער בלתי נשכח מבחינתו נגד חימנסטיק. הצהובים הציעו עבורו 1.5 מיליון אירו ונמצאים בשיחות עם בארסה כבר מעל חודש לגביו.

רבים מאוהדי ברצלונה בכלל לא שמעו על השחקן האלבני בן ה-24 עד כה. הוא נולד להורים מהגרים מאיטליה, כאשר ערך את הבכורה המקצוענית שלו בקבוצת קרמונסה מהליגה מהסרייה ג’ בגיל 17. באינטר מיהרו לשים עליו את היד והוא רשם בכורה בסרייה א’ כבר בגיל 18, אך בהמשך לא קיבל צ’אנס והושאל לפסקארה, פיזה וגרנאדה.

מברצלונה למכבי ת"א? צפו בשערים של מנאיי

תקופות ההשאלה שלו לא היו מוצלחות במיוחד – 49 משחקים ו-5 שערים בשלוש עונות, אבל לאחר שעבר לסגונדה הצליח לכבוש 10 שערים ב-41 משחקים במדי אלבסטה. בינואר 2020 עבר מנאיי לברצלונה ב’, כשהוא אף התאמן עם הקבוצה הראשונה ונכלל בסגל לאחד ממשחקי הליגה נגד חטאפה. ליאו מסי דירג אותו באפריל האחרון כשחקן המוכשר ביותר כרגע בקבוצת המילואים של ברצלונה, כשאמר עליו: “אני אוהב את ריי מנאיי, יש לו טכניקה מושלמת בשביל חלוץ 9”.

העונה שלו בברצלונה ב’ הייתה לא רעה, אבל לא נתנה לו מקום של קבע בקבוצה הראשונה. מנאיי רשם 12 שערים ב-21 משחקים בכל המסגרות. הוא כבר בן 24 ובגילו הוא כבר “זקן מדי” בשביל קבוצת המילואים, ולכן ברצלונה גם מחפשת למכור אותו הקיץ, כיוון שאין לו מקום בחוד הגם ככה עמוס של רונאלד קומאן.

ריי מנאיי (האתר הרשמי של ברצלונה)ריי מנאיי (האתר הרשמי של ברצלונה)

בספרד טוענים שיש לו אישיות שנויה במחלוקת ולכן הוא לא נשקל כאופציה לקבוצה הראשונה למרות הרושם הטוב שהותיר בהכנה. עוד סיפור סביב המשמעת שלו הוא שב-2016 לא סיים את כל תקופת ההשאלה בפסקארה האיטלקית ושוחרר עקב בעיות התנהגות. מנאיי הושעה לאחר 4 חודשים בלבד על ידי המאמן מאסימו אודו. לאחר שחרורו אמר האחרון: “מנאיי בחוץ בגלל בעיות משמעת. לא אספר מה קרה בחדר ההלבשה אבל קרה היום משהו שלא צריך לקרות. אני מעדיף לקחת שחקן נוער מאחד שלא יודע להתנהג”.

יש גם קשר ישראלי. מנאיי עלה בעבר מהספסל של אלבניה ושותף ל-8 דקות בהפסד 3:0 לישראל במוקדמות הגביע העולמי ב-2016, במשחק בו הבקיע ערן זהבי, דן אינביינדר ואלירן עטר. מנאיי לא שיחק במשחק השני באותו קמפיין. השחקן פתח בהרכב גם במשחק נגד נבחרת ישראל הצעירה ב-2015 והוחלף אחרי 29 דקות בגלל פציעה, סמוך לשער של דור חוגי.

ריי מנאיי (האתר הרשמי של ברצלונה)ריי מנאיי (האתר הרשמי של ברצלונה)

מנאיי הפגין טכניקה גבוהה במיוחד במשחקי ההכנה של בארסה, אבל אחרי שממפיס דפאיי ואנטואן גריזמן הצטרפו לסגל, הדקות שלו פחתו וגם הערב (רביעי) מול רד בול זלצבורג הוא נותר על הספסל. דבר אחד ברור בספרד והוא שבין אם למכבי תל אביב, לססואולו או לקבוצה אחרת מלה ליגה, האלבני יעזוב בשבועות הקרובים את ברצלונה.

ריי מנאיי (האתר הרשמי של ברצלונה)ריי מנאיי (האתר הרשמי של ברצלונה)