סערת ביטול המשחק בין בית”ר ירושלים לברצלונה טרם נרגעה. היום (רביעי) המועדון מהבירה שלח לחבר הכנסת סאמי אבו שחאדה ועוזרו, יוסף טאהא, מכתב התראה לפני תביעה בגין פרסום לשון הרע ודרישה להתנצלות, לאחר שאלו ביקשו לבטל את המשחק במכתב ששלחו למועדון הקטלוני, בו נכתב: “קבוצת בית”ר ירושלים הינה קבוצה גזענית, כשרוב אוהדיה מחזיקים בדעות גזעניות ואף מסוכנות נגד האזרחים הערבים”.

כזכור, לאחר הודעת ביטול המשחק, אבו שחאדה התגאה בהישגיו ואמר: “אחרי שהפעלנו לחץ על ברצלונה יחד עם ההתאחדות הפלסטינית, ברצלונה החליטה לבטל את משחק הידידות בישראל נגד הקבוצה הגזענית בית”ר ירושלים. קבוצת בית”ר ירושלים ואוהדיה הגזענים צריכים לשלם על מעשיהם וקריאותיהם נגד הנביא מוחמד ,וקריאות למוות לערבים ולשרוף כפרים ערביים ולהרוג ערבים. אני מודה לכל מי שתרם להישג הזה, לא לתת לגיטימציה לגזענות ולגזענים. אני מקווה שצעד זה יהווה סיבה לגזענים לבחון ברצינות את מה שהם עושים, ולבעלי האידאולוגיה העוינת הזו כלפי עמנו, לדעת שיש לכך מחיר”.

משה חוגג על רקע דגל לה פמיליה (רדאד ג'בארה)משה חוגג על רקע דגל לה פמיליה (רדאד ג'בארה)

במכתב האזהרה, שנשלח על ידי עורכי הדין אלעד איזנברג ושני סדוף-פרל, טוענת בית”ר כי דברים אלו כנגד המועדון הם פגיעה ישירה ולשון הרע, שכן הבעלים משה חוגג עושה ככל שביכולתו למגר את תופעת הגזענות ופרסם אמירות קשות בנושא. המועדון הדגיש כי גם הטענה שרוב אוהדי הקבוצה הינם גזענים, היא שקרית והמועדון עושה ככל שביכולתו כדי להיאבק בארגון ‘לה פמיליה’ שאין לו יד ורגל בבית”ר ירושלים.

בית”ר גם הדגישה את העניין הכלכלי וטענה שכתוצאה מאמירות אלו של אנשי מפלגת בל”ד, הקבוצה ניזוקה במיליוני שקלים. בעקבות כך היא דורשת התנצלות פומבית ותשלום פיצוי של 560 אלף שקלים על ארבע אמרות מסוג זה של אבו שחאדה ועוזרו (140 אלף כנגד כל אמירה). בית”ר הוסיפה כי אין באמירת ההתנצלות או תשלום הפיצוי, בכדי לגרוע מתביעה כתוצאה מהוצאת דיבה, בהתאם לחוק איסור לשון הרע ועל פי עילות נזיקיות נוספות.

חברי 'לה פמיליה' מחוץ לטדי (אורן בן חקון)חברי 'לה פמיליה' מחוץ לטדי (אורן בן חקון)
אורן עמיאל: אני מודע לציפיות שיש למועדון