מכון מחקרי הכדורגל CIES פרסם היום (שני) מחקר חדש. הפעם על הפרק: הגיל הממוצע של הרכבי הקבוצות מ-67 ליגות שונות. באופן טבעי, ליגת העל מעניינת אותנו וגם היא עלתה במחקר.

בכל הנוגע לעונה הנוכחית, מי שמחזיקות בממוצע גיל ההרכב המבוגר ביותר ובמקום האחרון ברשימה הן בית”ר ירושלים ומכבי ת”א. הירושלמים שיתפו במשחק אחד העונה (הניצחון על הפועל חיפה במחזור הראשון) 11 שחקנים שממוצע גילם הוא 28.3 ואילו הצהובים החזיקו באותו ממוצע להרכב שלהם בשני משחקי ליגה העונה (מכבי פתח תקווה ובני יהודה).

תגובות ב"ש לאחר השוויון עם מכבי ת"א

גם הפועל באר שבע ומכבי חיפה נמצאות בתחתית הרשימה במקומות 12 ו-10, הקבוצה של יוסי אבוקסיס פתחה בשני משחקים כשממוצע גיל ההרכב עמד על 27.5, הירוקים החזיקו בממוצע של 27 בשני מפגשים העונה גם כן.

בפסגה נמצאת לא אחרת ממכבי נתניה של ריימונד אטוולד שבשני משחקים העונה בליגת העל פתחה עם ההרכב הצעיר ביותר וממוצע גיל של 24.4 בלבד. אחריה במקום השני, מכבי פ”ת שבשלושה מפגשים, העמידה ממוצע גיל הרכב של 24.8. אל המקום השישי הגיעה הפועל ת”א של ניר קלינגר, שבשני משחקים פתח עם 11 שממוצע גילם עמד על 26 בדיוק. 

שחקני מכבי נתניה חוגגים עם יונס מלדה (שחר גרוס)שחקני מכבי נתניה חוגגים עם יונס מלדה (שחר גרוס)

זלאטן והצעירים

במעבר חד לליגות בכירות יותר באירופה, למרות העובדה שיש לה את זלאטן איברהימוביץ’ בן ה-39 בהרכב לרוב, מילאן הקבוצה עם ממוצע הגיל הצעיר ביותר של ההרכב שלה באיטליה. בארבעה משחקים סטפנו פיולי העמיד 11 שגילם הממוצע 24.5 בלבד. אגב, יובנטוס נמצאת בתחתית הרשימה באיטליה עם ממוצע גיל של 28.4 בשלושה משחקים העונה.

בספרד, ולנסיה עם ההרכב הצעיר ביותר וממוצע 25.2 בשישה משחקים, ברצלונה העמידה בארבעה משחקים 11 שממוצע גילם 28 בדיוק וריאל מדריד מתחתיה ברשימה עם ממוצע 28.3 בחמישה משחקים. 

זלאטן איברהימוביץ'. מנהיג הצעירים (רויטרס)זלאטן איברהימוביץ'. מנהיג הצעירים (רויטרס)

בפרמייר ליג, ליברפול של יורגן קלופ נמצאת בתחתית אחרי שפתחה בחמישה משחקים עם הרכב שממוצע גילו 27.4. מנצ’סטר יונייטד בצמרת אחרי ברייטון ואסטון וילה עם 11 שממוצע גילם 25.8 בארבעה מפגשים העונה, צ’לסי ומנצ’סטר סיטי מתחתיה עם ממוצעים של 25.9 ו-26.3.