על רקע הבלגן הגדול בהפועל כפר סבא, שבדרך הבטוחה לליגה הלאומית, עידן שום, נציג הבעלים ובנו של יצחק שום, התייחס היום (רביעי) בתוכנית הספורט של ישראל ב-102FM למצב הלא פשוט בקבוצה, כולל לתקרית הקשה עם קשר הירוקים, בן רייכרט שיעמוד גם לוועדת משמעת.

אתם לא מפסיקים לריב בקבוצה.
“אני לא רב עם אף אחד, התפקיד שלי הוא לנהל קבוצת כדורגל. ביום שבת הייתה אסיפה אחרי שהפסדנו את המשחק, אנחנו בדרך לירידה. ביום ראשון עשיתי שיחה עם השחקנים לא ממקום של חינוך, אלא שאמרתי להם שאנחנו מייצגים מועדון גדול ויש לנו חודש לשחק ולכבד אחד את השני ואת המועדון. אנחנו אחראים על איך שהקבוצה נראית, אבל השחקנים צריכים לדעת שיש להם גם אחריות. היה אימון, ובן רייכרט עשה את מה שעשה וענה כמו שענה, אמרתי לו שילך לחדר הלבשה. אני לא אגיד מה היה אבל זה היה אחד המקרים היותר חמורים שנתקלתי בהם”.

עידן שום (איתי כהן)עידן שום (איתי כהן)

“אני צריך לתת דין וחשבון אם אני מבקר שחקנים בחדר ההלבשה? שחקן שלא נותן גול אחד אני יכול לבקר אותו, אני לא מעביר ביקורת בתקשורת. כשאני משלם 40 אלף שקל נטו לשחקן בחודש זכותי לבקר אותו. אם הוא בוחר להוציא את זה לתקשורת זה דבר אחד, אבל אם הוא מקלל אותי זה משהו אחר”.

אתה לא יכול להיכנס לחדר הלבשה ולהגיד להם שכל מי שפצוע יכול ללכת לביטוח לאומי.
“אני אמרתי להם שבגלל שהייתי שחקן ואני יודע איך זה מתנהל, אם מחר בבוקר יקומו חמישה שחקנים ולא ירצו להתאמן, אנחנו משלמים באופן חוקי ביטוח לאומי, אז אמרתי להם שמי שפצוע שילך לביטוח לאומי. כל מה שאמרתי בחדר ההלבשה זה לא העניין, אבל מנסים להפוך הכל עלי. אני משלם את משכורות ולא עשיתי שום דבר רע. אם מקללים אותי במגרש וזה כמעט מגיע לעימות פיזי, אז זה לא קשור לחדר ההלבשה”.

בן רייכרט (שחר גרוס)בן רייכרט (שחר גרוס)

האם זה נכון שבן רייכרט רדף אחרייך עם קלקר?
“אני אמרתי שלא היה משהו מיוחד במגרש. הוא לא רדף אחרי עם קלקר, אבל היה גם קללות וגם כמעט עימות. זה היה המקרה הכי חמור שראיתי, אבל הוא לא רדף אחרי. זה היה מקרה לא נעים בלשון המעטה. מחר תהיה לו ועדת משמעת מסודרת. עצוב לי שאני בתוך העניין הזה, אבל זה מה שקרה”.

אתה לא חושב שהאמוציות האלה מיותרות אם כבר ירדת ליגה?
“במועדון כדורגל בין אם הוא ירד ובין אם לא, מבחינה מקצועית אתה צריך להמשיך להתנהל כמו קבוצה. אנחנו רוצים לרדת כמו גברים על המגרש. מה שמעניין זה שהכל יצא רק היום כי זה היה נוח למישהו. אני לא הוצאתי שום דבר ממה שנאמר”.

אתה ואבא תנהלו את המועדון גם בשנה הבאה?
“אם זה תלוי בנו גם בעוד חמש שנים. אני לא קיבלתי שום הצעה על המועדון. עוד לא ראיתי מקום שלא מוכרים אותו ושמישהו ירצה לקנות. מדברים על אלי טביב וכבודו במקומו מונח אבל הוא היה כבר 15 שנה בכפר סבא”.

אלי טביב (אורן בן חקון)אלי טביב (אורן בן חקון)

טביב רוצה את המועדון?
“אני לא יודע, אנשים מדברים עליו כי זה הפתרון המהיר. אלי אף אחד לא פנה. לא הייתה הצעה מאף אחד. הקבוצה הזאת לא על המדף, היא לא למכירה גם בעד 10 מיליון שקל. אנחנו לא עוברי אורח ולא עסקנים. לא באנו ליום או יומיים או שנה או שנתיים. אני לא שמעתי מאף קונה רציני. גם אם מישהו ירצה אנחנו לא הולכים לאף מקום”.

מחר בבוקר תקבל הצעה כספית טובה, אתה לא תצא?
“לא, אנחנו נשארים. אבא שלי בן 72, הוא צריך את הפועל כפר סבא? שנה שעברה בפחות כסף נשארנו ליגה והשנה השקענו יותר ונפלנו. טביב היה 15 שנה בקבוצה ולא ראיתי שהוא הצליח יותר. כבודו במקומו מונח ובחלק מהמקומות הוא הצליח יותר וחלק פחות, אבל אף אחד לא מבטיח לנו שהוא יצליח בכפר סבא עכשיו”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה