בני יהודה הגיעה לשיא מבחינתה בתזמון מושלם, רגע לפני נקודת השיא שלה העונה. הקבוצה של אלישע לוי התפוצצה אמש (שבת) באצטדיון בלומפילד עם 0:5 גדול הפועל חדרה, ובשכונת התקווה מאושרים ומשוחררים לקראת חצי גמר גביע המדינה מול הפועל באר שבע ביום רביעי באצטדיון בנתניה.

"היינו צריכים את זה לביטחון שלנו, סוף סוף הראינו מה אנחנו שווים העונה", אמרו שחקנים בבני יהודה, שכבר נדרכו לקראת הגביע והמפגש מול האקס יוסי אבוקסיס, כאשר לקראת רביעי מוחמד גדיר, שתורגל בהרכב אך הוצא מהסגל בגלל שדיווח על מחלה, יהיה כשיר וזמין עבור אלישע לוי.

"זה אולי לא הכי טוב להביס לפני משחק כזה, אבל לא ניפול בזה, זה רק הוסיף לנו. פתחנו חזק ואז פירקנו, לא קיבלנו מתנות, הבסנו בזכות. עכשיו זה המשחק שלנו, כל העונה מתנקזת למשחק הזה. זה להיות או לחדול, אם לא ננצח העונה הסתיימה, ואף אחד פעם לא חושב על זה. כל העונה חיכינו לרגע הזה. מקווים שיהיה לנו עוד על מה לשחק, להיראות ככה שוב ושהעונה תתארך".

אלישע לוי על הניצחון האדיר מול חדרה

זה היה משחקה הטוב ביותר העונה של בני יהודה, לפחות תחת אלישע לוי. כבר בפתיחת ההתמודדות היא הרשיתה שלישייה תוך שמונה דקות (בדקות 10, 14 ו-18) ופירקה את חדרה, לפני שהוסיפה עוד שני שערים מאת סילבה קאנגני סוקפה (71) ואריאל לזמי (82) במשחק שכל כך חבל שנערך ללא אוהדים, כשהקבוצה לא ממש רוותה נחת העונה בבית. עשרות האוהדים שהגיעו עם תופים ועודדו לאורך כל המשחק גם חיכו לשחקנים בסיום ועודדו אותם עד שיצאו מהאצטדיון.

מי שקיבל כמובן את רוב המחמאות היה שי מזור, שכבש צמד, בהמשך גם בישל, ובעיקר ניהל את העניינים במרכז השדה בצורה נפלאה. אחרי שהחליף את איסמעילה סורו בחודש ינואר האחרון, כשזה עבר לסלטיק, הקשר בן ה-26 נראה טוב עד כה, אבל לא ככה. מזור פרץ אתמול בבלומפילד ביכולת שטרם הפגין ובקבוצה מאמינים שמכאן הוא יוכל רק לעלות. "תמיד ידענו כמה הוא מוכשר, הוא אצלנו שנתיים וחיכינו לרגע הזה בשבילו, עכשיו כולם ראו מה יש בו באמת", פרגנו בשכונה.

כמוהו, גם רועי בן שמעון שהבקיע את השלישי בסיומת מרשימה אחרי שרק ביום שישי האחרון קיבל חוזה חדש לחמש שנים. במחצית הוא הוחלף מאחר שערך רק שני אימונים השבוע, אחרי ששב לכשירות בעקבות פציעה, ולא היה בכושר משחק מלא. בקבוצה מאוד מרוצים מההתקדמות שלו ומאמינים שיוכל לתת פייט לכל שחקני ההתקפה בקרב על ההרכב.

אוהדי בני יהודה מעודדים מחוץ לבלומפילד

מתיאה ליואיץ', הברומטר של בני יהודה, היה מצוין, בישל לבן שמעון וכמובן שיכולתו מכרעת עבור הקבוצה. בשכונה היו מעודדים מחזרתם של דן מורי ואליסון דוס סנטוס למרכז הגנה והשקט שהם סיפקו מאחורה עשה את ההבדל בשאר חלקי המגרש. כמו כן, גם מהתרומה של המחליפים אריאל לזמי שכבש ואיתן וולבום שרשם כמה מהלכים נאים ובישול, כמו גם מאמיר רוסתום המשתפר שממשיך לקבע את מעמדו בהרכב ובישל גם הוא.

אבל מן הסתם שהסיפור המסקרן ביותר הוא של כובש השער הרביעי, סילבה קאנגני סוקפה בן ה-17 שעלה להופעת בכורה חלומית עם שער בכורה. סילבה, בן למהגרים מטוגו, הוא יליד 2003 ובכלל רשום בקבוצת נערים א' של בני יהודה. לאור יכולתו הגבוהה, הוא הוקפץ לקבוצת הנוער וכיכב בשורותיה, כשסיים את העונה עם 13 שערים בכל המסגרות, בשתי הקבוצות. כדי לרשום אותו היו צריכים לגרוע אותו מסגל קבוצת הנערים, לרשום אותו בנוער ומשם להקפיץ אותו לבוגרים כביכול.

סילבה נחשב לפרויקט של ממש עבור הנהלת המועדון ודי היה להבחין בבעלים ברק אברמוב, ביו"ר יוסי כהן ובמנכ"ל כפיר אדרי קופצים משמחה ומתפרצים בגול שלו, כדי להבין עד כמה הם מאמינים בו. עבור אברמוב בכלל הייתה זו התפרצות רגשות אחרי שרוב העונה לא ממש רווח נחת מהקבוצה, דיבר על מכירה וזאת בעקבות מחאת האוהדים כלפיו בימים הקשים.

בכלל, במועדון התרגשו מאוד משיתופו, ובכלל מהשער שלו, כשהשחקן עצמו דמע אחרי שכבש וסיפר כמה חיכה לרגע הזה כמי שגר בבת ים וגדל בבני יהודה. אגב, לסילבה יש אח צעיר ממנו בשנתיים, ריצ'י משנתון 2005, שנחשב לכישרוני ומרשים פיזית לא פחות.

כפי שפורסם ב-ONE בחודש שעבר, בבני יהודה, ששילבו בסגל כמה שחקני נוער ויקפיצו נוספים, תכננו לתת לסילבה את הקרדיט עוד העונה אחרי שהוקפץ לסגל הקבוצה הבוגרת במהלך פגרת הקורונה והרשים את אלישע לוי. למעשה, אלמלא היה סופג כרטיס אדום במשחק האחרון בנערים לפני הפגרה. כמוהו, גם אמיל עדרי, נתי אמויאל ויקיר שאול עובדים קשה על מנת לקבל מאלישע את חולצת ההרכב, עוד העונה ולבטח לקראת הקיץ והעונה הבאה.