כמעט 24 שעות אחרי אירועי השיפוט מעוררי המחלוקת במשחק בין בני יהודה לעירוני קריית שמונה במסגרת מחזור הפתיחה בליגת הבורסה לניירות ערך, פרסמה הערב (ראשון) הוועדה המקצועית של איגוד השופטים את מסקנותיה בעקבות החלטותיו של אלי חכמון, שהרחיק שני שחקנים משורות האורחת וגרם לתגובות נזעמות ביותר מצידו של איזי שרצקי.

“השופט (חכמון) טעה בעת שהוציא כרטיס אדום ישיר בגין ‘עבירת משחק חמורה’. מדובר בעבירת משחק חסרת אחריות’, אשר דינה כרטיס צהוב”, נכתב בנוגע להרחקתו של אמיר בן שמעון. יתרה מזאת, הוסיפו אנשי הוועדה כי: “שופט ה-VAR (אוראל גרינפלד) המליץ בצדק לשופט לבחון את האירוע על גבי המסך. השופט (חכמון) טעה בשנית כאשר החליט לא לשנות את החלטתו לאחר שצפה בהילוכים החוזרים על גבי המסך”.

אבוקסיס: המגרש מזכיר לי נשכחות

בנוסף להודעה שלא מגבה את החלטותיו של חכמון, יו”ר האיגוד רונית תירוש הוסיפה: ״אני מצפה מכל שופט להפעיל שיקול דעת ולתרום להרגעת המשחק, כך גם באשר לתוספת הזמן מעבר להחלטה הראשונית״. בהתאם לזאת, ביקשה תירוש מהוועדה לבדוק את הסיבות והנימוקים להליך קבלת ההחלטות של השופט ולגבש המלצות לגבי השיבוצים העתידיים. 

בנוגע לתגובותיו של שרצקי, אמרה תירוש כי על אף ההבנה הכנה לתסכול המוצדק שלו, היא רואה בחומרה רבה את השתלחותו בשופט. באיגוד ציינו כי תוגש נגד בעלי ק”ש תלונה לתובע ההתאחדות בדרישה להעמידו לדין משמעתי.

אלי חכמון עם אמיר בן שמעון (שחר גרוס)אלי חכמון עם אמיר בן שמעון (שחר גרוס)