על רקע הירידה הכמעט סופית של בני יהודה לליגה הלאומית אחרי שהפסידה אתמול 3:2 להפועל חדרה, בעלי הכתומים ברק אברמוב התראיין היום (שני) ל-ONE בשידור חי ודיבר על התפרעות הקהל, מצב הקבוצה, העתיד וההכנות לקראת העונה הבאה שם תשחק הקבוצה ככל הנראה בליגת המשנה.

מה היו התחושות שלך אתמול?
“האחריות היא עלי קודם כל, בהצלחות או בכישלונות. אנחנו יודעים שטעינו בדרך, אבל גם לשחקנים יש חלק, אי אפשר להגיד שאין להם אשמה. אני לא בא ומבקר שחקנים בצורה פרטנית”.

אברמוב: טעינו בבנייה- מקצועית וחברתית

חשבת שתוכלו לרדת ליגה?
“ממש ממש לא. בשלב מתקדם כבר הבנתי שיש בעיה ואנחנו בסכנת ירידה ממשית”.

נראה לך הגיוני מה שקרה אתכם העונה בגזרת המאמנים?
“לא רציתי שאלישע יעזוב אחרי 3 מחזורים ושניר ברקוביץ’ יעזוב אחרי חודש. יש דברים שקורים ואי אפשר להאשים רק אותי או רק אותם. בשורה התחתונה, ירדנו ליגה למרות שאבוקסיס עשה כל מה שהוא יכול. בינואר הבאנו את מה שיכולנו להביא, לא יכולנו להמציא שחקנים. חזרו הרבה פצועים בינואר כך שלא חשבנו שצריך להתחזק בכל העמדות. לצערי הם לא נתנו את התפוקה שהיה צריך לתת וזאת התוצאה”.

שחקני בני יהודה מאוכזבים (נעם מורנו)שחקני בני יהודה מאוכזבים (נעם מורנו)

אנחנו מדברים על מועדון שזכה בשני גביעים בשנים האחרונות, הצמיח שחקנים כמו דולב חזיזה וירדן שועה, ופתאום יש התפרקות.
“אני חושב שהעונה הבנייה של הסגל, בעיקר מבחינה חברתית, משהו שהיה חזק מאוד אצלנו בשנים קודמות, והשנה באישיות לשחקנים פחות היה אכפת מהקבוצה. זאת האמת למרות שזה לא כיף לשמוע. הם חיכו שהעונה הזאת תיגמר ולא היה אכפת להם איך היא תיגמר. הם עוד חודש יילכו לקבוצה אחרת וישחקו כדורגל בליגת העל”.

אתה מרגיש שהשחקנים מכרו אותך?
“ממש ממש לא. החדר הלבשה לא היה מאוחד, אי אפשר היה לצאת למלחמה עם השחקנים האלו”.

שחקני בני יהודה מאוכזבים (נעם מורנו)שחקני בני יהודה מאוכזבים (נעם מורנו)

מה האחוז שלך בכישלון?
“אני נכשלתי, אני וכל הצוות המקצועי. אלישע לוי היה שותף להחלטות, גם כפיר אדרי ויעקב אסייג. בנינו תלכיד לא נכון של שחקנים”.

לא הייתה אפשרות להביא חומר שחקנים טוב יותר?
“התקציב של בני יהודה השנה הוא 13 וחצי מיליון שקל לשחקנים ומאמנים. בשנה שעשינו גביע ופלייאוף עליון הוא 7 מיליון. הכסף לא משחק, השנה השתגעתי עם סכומים יותר גבוהים. זה סגל לירידת ליגה? אתם תענו לי. אז של מי הכישלון?

החלפת בלי סוף מאמנים, השארת את הקבוצה עם מאמנים זמניים.
“פתחנו את העונה עם אלישע לוי, אחרי זה ניר ברקוביץ’ ואז יעקב אסייג וכפיר אדרי. אבוקסיס אמר לי אחרי חודש במועדון שאנחנו יורדים ליגה, הוא אמר לי שאני לא יכול לצאת עם השחקנים האלה למלחמה. אני אומר הכל לפנים גם אם זה לרעתי. אני לא רוצה לפגוע לשחקנים האלה בפרנסה, אבל מי שמכיר אותי יודע שאם אני אומר יש סיבה”.

יוסי אבוקסיס (אורן בן חקון)יוסי אבוקסיס (אורן בן חקון)

“יש לנו הגנה עם דן מורי ואליסון דוס סנטוס, על הנייר הגנה של קבוצה בכירה בליגת העל. היה לנו שוער צעיר אבל שחקנים צעירים זה ב-DNA של המועדון. האשמה על הירידה היא על כולם, לעומר ניראון יש חלק כמו כולם”.

אתה ממשיך כבעלים של בני יהודה גם בלאומית?
“ברור שאני נשאר, אני לא מבין למה לשאול”.

יוסי אבוקסיס יישאר כמאמן?
"כן כבר הודענו שהוא נשאר”.

יוסי אבוקסיס (נעם מורנו)יוסי אבוקסיס (נעם מורנו)

אבוקסיס הצטער שהוא הגיע?
“הוא הגיע לבני יהודה בגלל ברק אברמוב. הוא יודע שאנחנו מסתכלים לטווח הארוך ואנחנו ביחד וננסה לבנות קבוצה טובה שתחזור לליגת העל”.

יש אנשים ששמחים שירדת ליגה?
“שישמחו זה בסדר. אני עשיתי הצלחה שקשה לתאר במילים. במדינת ישראל יש אנשים עם עין צרה, מה שאני עשיתי ב-4 שנים בעלים אחרים לא עשו 40 שנה”.

הרגשת שלא משתפים איתך פעולה בינואר בגלל העמדות שלך במנהלת?
“לא, קבוצות פשוט לא מיהרו לשחרר שחקנים”.

ברק אברמוב כועס (שחר גרוס)ברק אברמוב כועס (שחר גרוס)

מה אתה חושב על מחאת האוהדים נגדך?
“שישתו מים קרים ויבינו שאני הדבר הכי טוב למועדון. אני מבין את האוהדים ואם אני הייתי יכול אתמול לקלל את עצמי הייתי מקלל גם. בני יהודה זה לא מועדון בסדר גודל של מכבי תל אביב כמו שהם חושבים, לראייה אתמול היו רק 700 צופים”.

איזה אצטדיון תשחקו בליגה הלאומית?
“אני מאמין שבלומפילד”.

אתה תשנה בעלי תפקידים בהנהלה?
”יכול להיות. לפעמים ירידת ליגה זה משהו לא רע למועדון, זה מעורר אותך. אתה רואה מה קרה במכבי פתח תקווה ואשדוד. צריך ללמוד מזה ולהסיק מסקנות”.

ברק אברמוב (שחר גרוס)ברק אברמוב (שחר גרוס)

בליגה הלאומית יש פוטנציאל לתת יותר לשחקני נוער. זה עובר לך בראש?
“זה צריך להיות עם שילוב של שחקנים יותר בשלים ולבנות תלכיד טוב”.

אתה תמשיך להיות פעיל במנהלת ובכדורגל הישראלי?
“יש נציגים של קבוצות ליגת העל ונציגים של הלאומית. אני חושב שמן הראוי שלליגה הלאומית יהיה נציג מתאים יותר כי אני רואה את עצמי כנציג של ליגת העל. במנהלת יש אנשים טובים, יש את ארז כלפון אני רגוע”.

איפה תהיה בעוד שנה?
“חד משמעית בליגת העל, אתם יכולים להקליט אותי”.

צפו בכניסה הפראית במסי שהסתיימה באדום