הכוכבים כבר מוכנים בכניסה ליציעים, ההתרגשות גדולה ואנשי הכדורגל של הפועל ומכבי פתח תקווה ממתינים להסרת הלוט. ביום שני יתקיים טקס החניכה של שדרת הכוכבים באצטדיון שלמה ביטוח בפתח תקווה, ביוזמת החברה לפיתוח פתח תקווה ועיריית פתח תקווה, וכן בהשתתפות המועדונים עצמם, ONE וחברת שלמה ביטוח.

עומר גולן שנבחר ל-11 הגדולים של מכבי פתח תקווה אמר: “אם נשים בצד את הכבוד הגדול של שדרת הכוכבים, להיות חלק מ-11 הכוכבים של מכבי פתח תקווה לצד כמה שחקנים שגדלתי עליהם וחלמתי להיות כמוהם, זה כבוד גדול וזו הרגשה אדירה. אני שמח שזוכרים ומוקירים את מה שעשיתי עבור המועדון. הפרויקט הזה הוא משהו מדהים שחסר לנו קצת בכדורגל הישראלי. מהרגע שהפרויקט הזה התחיל, הייתה התרגשות גדולה אצלי כי זה משהו מדהים שלא נעשה בארץ וזה מאוד מכבד”.

עומר גולן (שחר גרוס)עומר גולן (שחר גרוס)

לדבריו של החלוץ לשעבר, “כשקיבלתי את הטלפון מראש העיר שנבחרתי לשדרת הכוכבים, אחרי הרבה שנים שלא התרגשתי מכדורגל פתאום הציפה אותי התרגשות גדולה. הדור שלי, זה של תחילת שנות ה-2000, עשה מהפך בעיר ומהפך תודעתי בכל הארץ לגבי מכבי פתח תקווה. היינו הסנונית הראשונה של מחלקת הנוער גדולה שהצלחנו לייצר, זו שבישרה איזו מחלקת נוער אדירה הולכת להיות בעתיד בקבוצה הזו. הפכנו את ההגמוניה בעיר עם קבוצה בעלת תקציב נמוך שנשענת על שחקני בית צעירים לצד ותיקים, הגענו לאירופה וזו הייתה בהחלט תקופה נהדרת. אני רוצה לומר שאפו גדול לעיריית פתח תקווה על הפרויקט הזה, זה מחמם את הלב, וכן ירבו גם בערים אחרות. חשוב לזכור את שחקני העבר”.

רונן, בנו של נחום סטלמך ז”ל, הגיב: “זה יפה מאוד שנותנים את ההוקרה הזו ומעבירים את המורשת לדור הבא. אנחנו כמשפחה חיים את המורשת של אבא שלי כל הזמן, הוא סמל של הפועל פתח תקווה ולא פחות מזה גם של נבחרת ישראל. הרבה שיאים נשברו בכדורגל הישראלי, אבל השיא היחיד שלא נשבר זה רצף חמש האליפויות בה זכתה הפועל פתח תקווה. זו ההוכחה לווינריות הגדולה שלו, לזה שהוא תמיד רצה שהשחקנים ששיחקו לידו יהיו טובים יותר, הוא תמיד הופיע במאני טיים והוא גם אהב את כל המסביב, אם זה אפסנאים, אוהדים וכל מי שהיה קשור לקבוצה”.

נחום סטלמך (ארכיון ניסים קלדרון)נחום סטלמך (ארכיון ניסים קלדרון)

גיורא שפיגל, בנו של אליעזר שפיגל ז”ל, התרגש מהבחירה באביו כאחד מכוכבי מכבי פתח תקווה: “זה מאוד מרגש לדעת שמנציחים אותו כי אבא שלי היה שחקן טוב ואדם נהדר. כולנו מתגעגעים אליו וזה משמח שעדיין זוכרים אותו, אני חושב שזה יפה מאוד. בלי עבר אין עתיד וטוב שזוכרים את השחקנים הוותיקים. אבא שלי שיחק כדורגל נהדר עוד הרבה לפני העידן שבו ראו הכל בטלוויזיה והוא באמת היה שחקן גדול. אני חייב לו את כל מה שאני יודע על כדורגל כי הוא זה שלימד אותי הכל. עצם זה שיהיה כוכב על שמו בכניסה לאצטדיון זה גורם לי להרבה אושר”.

גיורא שפיגל (גיא בן זיו)גיורא שפיגל (גיא בן זיו)
אליעזר שפיגל ז"ל (באדיבות ההתאחדות לכדורגל)אליעזר שפיגל ז"ל (באדיבות ההתאחדות לכדורגל)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל