חמישה מחזורים חיכו במכבי פ"ת לניצחון הבכורה של הקבוצה העונה בליגה, כשאמש (שבת) הוא הגיע ובגדול עם 0:2 על מוליכת הטבלה, הפועל חיפה באצטדיון שלמה ביטוח. הקבוצה של גיא לוזון לא הציגה משחק גדול, אך רצתה יותר מהרגע הראשון ובאה על שכרה במחצית השנייה עם שערים של ירדן כהן ושלו דניאל.

"מההתחלה לחצנו אותם, שיחקנו עם ביטחון ובעיקר באנו בטירוף”, אמרו במועדון. “זה ניצחון קריטי מאוד כי ידענו כמה המשחק הזה הוא משחק צומת עבורנו. אם לא היינו מנצחים את המשחק הזה ואפילו מסיימים בתיקו, היינו בבעיה".

שלו דניאל חוגג (שחר גרוס)שלו דניאל חוגג (שחר גרוס)

כובש השער השני, שלו דניאל, אמנם כבש את השער השני בלבד, אך זכה למחמאות, כשמאז פתיחת העונה השחקן הצעיר, אחיו של סולומון דניאל מנוף הגליל, מהווה הפתעה חיובית. החלוץ, שעבר למלאבסים מבני יהודה בגיל 15.5, עושה את כל הדרך משדרות מדי יום כאשר הוא מחזיק בחוזה לעוד שנתיים במועדון.

למרות שלוש הנקודות, תקרית אחת העיבה על השמחה, כאשר מוחמד עוואד, שלא אהב את העובדה שהוחלף בדקה ה-65, ירד בעצבים לספסל וסינן מספר מילים, כאשר המאמן גיא לוזון לא אהב זאת והבהיר לחלוץ שיירגע.

מוחמד עוואד (שחר גרוס)מוחמד עוואד (שחר גרוס)

"כיף מאוד להבקיע אחרי הרבה החמצות שהיו לי”, סיכם בסיום המגן השמאלי, ירדן כהן, כובש השער הראשון. “אני שמח שזה הגיע אבל יותר חשוב הניצחון, שהיה הראשון העונה וזה חשוב להמשך הדרך. אני מקווה שזה יימשך, נעלה על דרך צלחה ורק נמשיך להתקדם הלאה".

כדי לנצל את פגרת הנבחרות, אליה יצאה הקבוצה כעת, מכבי פתח תקווה תערוך משחק אימון ביום חמישי מול בני סכנין, כאשר עדיין לא ברור היכן ייערך המשחק אך הוא יתקיים באיזור המרכז.

גיא לוזון (שחר גרוס)גיא לוזון (שחר גרוס)

החלוץ הסנגלי אבליה אמבנגה, שעל הגעתו פורסם לראשונה ב-ONE, יצא אתמול מהבידוד לאחר שיצא שלילי בבדיקת הקורונה השלילית שנערכה לו. הסנגלי נכח במשחק הניצחון והיום צפוי לעבור בדיקות רפואיות שלאחריהם יחתום רשמית ואז יצטרף לאימונים ביחד עם חבריו.