לאחר ההפסד לבני סכנין במחזור שנעל את העונה הסדירה בליגת העל, במה שהחזיר אותה אל מתחת לקו האדום, מכבי פתח תקווה תצא הערב (ראשון, 19:00) למשחק חוץ מול עירוני קריית שמונה בפתיחת משחקי הפלייאוף התחתון. המאמן ניר קלינגר יחסר את הבלם אור בלוריאן, שירצה עונש הרחקה בגין צבירת כרטיסים צהובים.

הרכב מכבי פתח תקווה: אריק ינקו, ינון אליהו, עדי מחרמיץ’, דניאל פלשר, מוחמד הינדי, איתן אזולאי, עמית מאיר, עידו שחר, לאמק בנדה, אור אינברום ואיאון ניקולסקו.

הרכב עירוני ק”ש: דזיוגאס ברטקוס, גיא מזרחי, איתי בן שבת, עאיד חבשי, ניר דרורי, נדב נידם, אריאל שרצקי, רועי קהת, מוחמד שכר, מורגן פרייר ואיתמר שבירו.

“השגנו שני ניצחונות ברצף לפני ההפסד לסכנין ואולי הרגשנו יותר מדי נוח”, אמר הבלם אדי מחרמיץ’ לקראת המשחק. “אולי חשבנו שהראנו את היכולות שלנו, יהיה לנו קל מעכשיו ואנחנו לא צריכים לעבוד יותר. אולי הרגשנו יותר מדי ביטחון ולא התרכזנו במה שהיינו צריכים לעשות”.

עדי מחרמיץ' (איציק בלניצקי)עדי מחרמיץ' (איציק בלניצקי)

הבלם הרחיב: “עדיין, המשחק יכול היה ללכת לכיוון אחר אם היה נשרק לנו פנדל או שהיו שורקים לעבירה עליי בגול של סכנין. עכשיו, יש לנו שבעה גמרים ואנחנו משחקים מול קבוצות ברמתנו. יש לנו את היכולות ואני מאמין שנראה את היכולות שלנו בכל משחק. המפתח להישארות? האופי. אנחנו צריכים לשחק ביחד כקבוצה ואני בטוח שנעשה את זה”.

מחרמיץ’ נשאל האם קבוצתו טובה יותר מהיריבות בתחתית: “אנשים אחרים יכולים לדבר עלינו, אבל אנחנו מתרכזים במה שאנחנו צריכים לעשות באימונים ובמשחקים. אני חושב שיש לנו את האיכות והראנו את זה במשחקים האחרונים. אני אופטימי ומאמין שנבטיח את ההישארות במהירות האפשרית”. מבחינת ההרכב, המאמן ניר קלינגר צפוי לבצע שינוי אחד בהרכב מזה שהפסיד בשבוע שעבר. יינון אליהו, יפתח במקומו של תומר לוי. גם איתן אזולאי נמצא בתמונת ההרכב.

עדי מחרמיץ' וניר קלינגר (שחר גרוס)עדי מחרמיץ' וניר קלינגר (שחר גרוס)

מנגד, בעירוני קריית שמונה מגיעים למשחק הראשון של הפלייאוף בביטחון לאחר הניצחון על אשדוד שכמעט והבטיח את ההישארות בליגה, וכעת הצפוניים רוצים להתחיל להריץ לא מעט שחקנים צעירים שצפויים לקבל יותר דקות משחק בשבועות הקרובים כחלק משילובם בקבוצה.

מאמן הקבוצה הצפונית סלובודאן דראפיץ’ אמר: ״זה משחק סופר חשוב, אנחנו רוצים לעשות את העבודה שלנו עד הסוף. המשחק האחרון מול אשדוד נותן לנו תיאבון והוכחנו שקשה לקחת פה נקודות. רוצים ללמד את הצעירים שמשחקים עד הסוף ולהתחיל להכין את העונה הבאה״.

חלוץ הקבוצה, איתמר שבירו, הוסיף: ״מבחינתנו זה משחק כמו כל משחק רגיל הצוות מכין אותנו היטב, נגיע מוכנים, צנועים ועם ביטחון ובטוח שיהיה טוב״. במועדון הצפוני יאפשרו כניסה חינם למשחק כחלק מהרצון למשוך יותר קהל למשחקים הביתיים של הקבוצה הביתית.

בית"ר ירושלים מתכוננת לפלייאוף התחתון
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה