מכבי פתח תקווה וגיא לוזון, ששבו לליגת העל אשתקד והפתיעו את כולם כשרשמו עונה גדולה במהלכה נאבקו על המקום באירופה עד הרגע האחרון וסיימו לבסוף במקום החמישי ב-2020/2021, לא יתפשרו על פחות מכך גם ב-2021/2022. 

המאמן, שכבר בגיל 46 נחשב לאחד הוותיקים בעסק, אומנם איבד את הכוכב הגדול שלו, ליאל עבדה, אך במלאבס כבר מורגלים לפרידה מכישרונות מחלקת הנוער בגיל צעיר וממש לא רואים בכך מכשול, אלא דרך חיים. אז מי יהיו אלו שימלאו את המקום והאם ההצלחה תשוחזר? המאלבסים מחפשים המשכיות.

מאמן: ימציא את ההתקפה מחדש?

שנתיים וחצי נמצא גיא לוזון בקדנציה השלישית שלו על הקווים במכבי פ"ת. לאחר שהגיע באמצע עונת 2018/19 וירד עם הקבוצה ליגה, היה נראה שהקריירה שלו נמצאת בנקודה קשה מאוד. אלא שקצת יותר משנתיים חלפו ולוזון חזר, ובגדול. השנה השנייה כללה העפלה לליגה הבכירה תוך בניית תשתית של שחקנים צעירים לשנים הבאות, כשאת התוצרת ראינו עם מכירתם של ליאל עבדה ותאי בריבו. בעונה שעברה הוא הצליח לקחת את קבוצתו להישג ענק עם מקום בפלייאוף העליון ומאבק על כרטיס לאירופה, עד הרגע האחרון.

העונה המשימה של לוזון תהיה קשה יותר. להעפיל עם פתח תקווה לפלייאוף העליון שנה שנייה ברציפות, כשהפעם גם יש ציפיות גבוהות יותר מהקבוצה, זהו הישג שהמאמן רשם בקדנציה הראשונה שלו, לפני קצת יותר מ-15 שנים. בינתיים, לוזון בחר להאריך את החוזה שלו בשנה אחת בלבד, מהסיבה שהוא ככל הנראה כבר חושב על לנסות את מזלו ברמות הגבוהות פעם נוספת, אבל יודע טוב מאוד שלשם כך שימור ההצלחה הוא הכרחי.

בכל אופן, גם המאמן יודע שמבחינה מקצועית מוטל עליו אתגר גדול ללא עבדה ובריבו, שניים משחקני הסגל היותר משמעותיים שלו ומי שהיו אחראים מרכזיים למלאכת הכיבוש של קבוצתו אשתקד. זה בעצם יהיה המבחן הגדול שלו השנה: ליצור חלק התקפי כמעט חדש לחלוטין, שלא ייפול מזה של העונה שעברה מבחינת הכיבושים.

גיא לוזון (חגי מיכאלי)גיא לוזון (חגי מיכאלי)

עובר ושב

הגיעו: מרקו וולף, ניקו אולסק, בן רייכרט, ירוסלב מיחאליק, דור ג'אן, אלסנה דומבייה, מיקו ממן וג'יימס אדניי.

בן רייכרט (חגי מיכאלי)בן רייכרט (חגי מיכאלי)

עזבו: ג'וסי לופטה, ליאל עבדה, עבדיאל ארויו, דור חברון (השאלה לעירוני ראשל"צ), דן כדורי (השאלה לעירוני ראשל"צ), שחר ברנע (השאלה לעירוני ראשל"צ), טום ברקוביץ', תומר בנבנישתי (השאלה לעירוני ראשל"צ), איתי רוטמן, מורגן פרייר, אלמוג מלול (השאלה לקביליו יפו), תאי בריבו, נאור סבג, גיא חדידה, יואל אבוחצירה, איהב אבו אלשיך, אור אינברום, אלביס סאקי וארמנדו קופר.

ליאל עבדה חוגג (האתר הרשמי של סלטיק)ליאל עבדה חוגג (האתר הרשמי של סלטיק)

סגל מלא

שוערים: אריק ינקו (29), מרקו וולף (25) ומאור ארליך (19).

הגנה: יינון אליהו (28), תומר לוי (28), מוחמד הינדי (26), ירדן כהן (24), אור בלוריאן (21), דניאל פלשר (24), מרכוס דיניז (34) והדר פוקס (18).

קישור: עמית מאיר (20), איתן אזולאי (19), ארד בר (21), ניקו אולסק (30), בן רייכרט (27), אלסנה דומבייה (19), אריאל לוגסי (17), ירוסלב מיחאליק (27), לאמק בנדה (20), ג'יימס אדניי (29) ודניאל גולאני (18).

התקפה: מיקו ממן (27), רוי רונן (23), דור ג'אן (27) ושלו דניאל (19).

שחקני מכבי פ"ת חוגגים (אורן בן חקון)שחקני מכבי פ"ת חוגגים (אורן בן חקון)

ציפיות

לאחר שבעונת החזרה לליגה הבכירה אשתקד, הפתיעו המלאבסים עם מקום בפלייאוף העליון ומאבק על הכרטיס לאירופה עד השלבים המאוחרים של העונה, גם השנה המטרה תהיה דומה. לשם כך, התחזקה הקבוצה במספר שחקנים בולטים בחלק הקדמי כמו החלוץ דור ג'אן (נפצע בחומרה) ושחקן הכנף לאמק בנדה, שחוזר לארץ אחרי שבשנה שעברה הראה ניצוצות במדי מכבי נתניה. גם מרכז המגרש קיבל חיזוק בדמותם של בן רייכרט וניקו אולסק, כאשר החלק האחורי נשאר זהה לחלוטין.

במלאבס ינסו לקדם גם השנה שחקנים צעירים כמו אלסנה דומבייה ושחקני הבית דניאל גולני ושלו דניאל, כשגם גם ג'יימס אדניי הצטרף. אבי לוזון מכוון כהרגלו למקום בין שש הראשונות, אך גם הוא צריך לזכור שבפעם הקודמת שהקבוצה העפילה לפלייאוף העליון, בעונה שלאחר מכן היא כמעט והסתבכה בתחתית, כך שבמלאבס קודם כל ירצו לפתוח את העונה עם כמות נקודות שתספק להם מרווח ביטחון ותאפשר להופיע בהמשך בצורה משוחררת. עם המשקל הזה יצטרך להתמודד לוזון, שנחוש להוכיח שמקומו על הקווים במועדונים גדולים יותר בארץ, ואולי שהוא אפילו ראוי לצ’אנס נוסף באירופה.

גיא לוזון (אורן בן חקון)גיא לוזון (אורן בן חקון)

תקציב: 26 מיליון שקלים.

כמות מנויים: 800.

מחירי כרטיסים למשחקים: 60 שקלים.

כמה ישראליות יהיו בשלב הבתים בקונפרס?

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל