מאמנה של מכבי פתח תקווה, גיא לוזון מתכנן מערך התקפי במיוחד איתו יעלה באצטדיון המושבה הערב (ראשון, 20:30), נגד מ.ס אשדוד.

המלאבסים רוצים להשיג את הכרטיס לאירופה מהמקום הרביעי במחזור האחרון ויפגשו באצטדיון הביתי את מי שכבר דיי הבטיחה את מקומה שם מהמקום השלישי. במועדון יודעים שבעקבות ההפסד האחרון להפועל באר שבע, הפער עומד על שתי נקודות ועל כן יצטרכו להשיג את מלוא שלוש הנקודות על מנת להשיג את הכרטיס המיוחל. 

״הבסיס למשחק הזה הוא להביא את המרכיבים שאפיינו אותנו כל העונה״, אמר גיא לוזון לפני ההתמודדות, ״ארגון, מחויבות, ריכוז ותשוקה. בזכות המרכיבים האלה הגענו מקבוצה שירדה ליגה לקבוצה בפלייאוף העליון שנאבקת על כרטיס לאירופה. זה הבסיס שאנחנו חייבים להביא למשחק״.

גיא לוזון (חגי מיכאלי)גיא לוזון (חגי מיכאלי)

גם השוער אריק ינקו שהאריך חוזהו בקבוצה לשנתיים נוספות השבוע, התייחס למחזור הסיום: ״זה משחק שיכול לקבוע את העונה הבאה שלנו לאירופה. נעשה כל מה שאנחנו יכולים על מנת לתקן את מה שעשינו במחזורים האחרונים, נבוא כדי לנצח. חשוב מאוד שהקהל שלנו יגיע למשחק, אנחנו צריכים את הדחיפה שלהם ושיראו לנו כמה אנחנו חשובים להם אז אנחנו צריכים אותם כמה שיותר״.

על פי האימונים, נראה כי לוזון מתכנן לשנות את החלק הקדמי על מנת להשיג את המטרה כשליאל עבדה, אור אינברום, אבדיאל ארויו ומורגן פרייר יפתחו. עמית מאיר ואיתן אזולאי תורגלו באמצע, בעוד שארד בר ייעדר עקב צבירת כרטיסים צהובים. בחלק האחורי צפוי שינוי אחד כשמרקוס דיניז יחליף את דניאל פלשר. ירדן כהן לא בסגל גם הוא עקב פציעה. 

הרכב משוער: אריק ינקו, ינון אליהו, אור בלוריאן, מרקוס דיניז , מוחמד הנדי, איתן אזולאי, עמית מאיר, אבדיאל ארויו, אור אינברום, ליאל עבדה, מורגן פרייר.

“המקום השלישי מגיע לנו, נעשה הכל”

ללא המאמן רן בן שמעון, רועי גורדנה ופיראס אבו עקל, מ.ס אשדוד תחתום את העונה הנהדרת שלה. המאמן יירצה עונש הרחקה עקב האיחורים של קבוצתו לעלייה לכר הדשא ואילו שני הקשרים ייעדרו עקב צבירת כרטיסים צהובים. הקבוצה לא ערכה אימונים מאז ההפסד למכבי תל אביב ביום רביעי האחרון ולמעשה האימון המסכם היה הראשון מאז והאחרון לעונה כולה. 

במועדון רוצים להשלים את העונה בטעם טוב אחרי רצף תוצאות לא טובות במיוחד כשעדיין לא הצליחו להשיג שלוש נקודות מאז המחזור ה-28 מול הפועל באר שבע באצטדיון טרנר, שזה למעשה שבעה משחקי ליגה רצופים. ״מגיע לנו המקום השלישי ונעשה הכל בשבילו״, אמר שחקן בקבוצה, ״אסור לנו להתעסק במה שהיה או בתירוצים, המקום השלישי חייב להיות שלנו״.

רן בן שמעון ושחקני מ.ס אשדוד באימון (עמרי שטיין)רן בן שמעון ושחקני מ.ס אשדוד באימון (עמרי שטיין)

בהיעדרם של אבו עקל וגורדנה, מוסא בגאיוקו וגיל כהן יפתחו במרכז המגרש ביחד עם שלומי אזולאי. הצעירים עוז בילו ועידן דהן יאיישו את החלק הקדמי לצד דין דוד שיפתח בחוד. עומרי בן הרוש תורגל במרכז ההגנה, לצד ננאד סבטקוביץ בעת שכאמור כהן חסות לקישור. 

בתוך כך, במועדון קוראים לאוהדי הקבוצה להגיע למחזור האחרון של העונה ולהודות לשחקנים על העונה הנהדרת, על כן הוחלט לסבסד הסעות למשחק ובנוסף, הוקצעו 150 כרטיסים בחינם לנרשמים הראשונים דרך האתר הרשמי. ״אנו קוראים לאוהדי הקבוצה לבוא ולהיות חלק מהעונה המדהימה הזאת״, נמסר בהודעת המועדון. 

הרכב משוער: רועי משפתי, טום בן זקן, ננאד סבטקוביץ, עומרי בן הרוש, מונטרי קמהאני, גיל כהן, מוסא בגאיוקו, שלומי אזולאי, עוז בילו, עידן דהן, דין דוד.