מכבי פתח תקווה התבססה אמש (רביעי) במקום השני בטבלה אחרי שגברה 1:2 על בית"ר ירושלים באצטדיון טדי. אחרי הניצחון על מכבי תל אביב במחזור הפתיחה, העולה מהליגה הלאומית המשיכה במסע החיים הקשים לקבוצות הגדולות. מי שקיבל מחמאות הוא עמית מאיר שעתיד לקבל את הקרדיט גם מול הפועל חדרה בשבת.

הקבוצה של גיא לוזון שוב עשתה זאת כשהצליחה להפתיע, אם אפשר להגיד שזו הפתעה לאור המצב בטבלה, הפעם את בית"ר ירושלים באצטדיונה הביתי. המלאבסים סיפקו מחצית ראשונה מצוינת מבחינתם שלמעשה גם הבטיחה להם את הניצחון במשחק בסופו של דבר זאת לצד מחצית שניה דיי עייפה. "נוח לנו יותר מול הקבוצות הגדולות", אמרו במועדון, "אנחנו זורחים במקומות שאנחנו לא צריכים ליזום. ברגע שהמשחק תלוי בנו אז אנחנו לא מצליחים להשתלט ומפה באה הבעיה שלנו ועליה נצטרך גם לעבוד כדי לנצח קבוצות משבוע לשבוע. זה לא מפתיע אף אחד המצב שלנו, יש פה חומר שחקנים מצוין עם צוות טוב אז אין סיבה שזה לא יצליח".

ליאל עבדה חוגג עם אבדיאל ארויו (אורן בן חקון)ליאל עבדה חוגג עם אבדיאל ארויו (אורן בן חקון)

אחרי שלוזון הפתיע עם לא מעט שינויים בהרכב היה זה דווקא עמית מאיר הצעיר שהצליח לבלוט מעל כולם ביכולת מצוינת מבחינתו שהתאפיינה בהמון לחימה וכן ניצוצות כישרון שכמעט וגם הובילו לשער השלישי של הקבוצה אך ליאל עבדה שקיבל מסירת עקב ממאיר הטיס את הכדור לשמיים. עבדה שנעדר השבוע מרוב האימונים בשל התחייבויות לצבא, פתח במשחק והצליח להראות לכולם כמה כישרון וביטחון יש בו עם השער שפתח את המשחק בדקה ה-16. מאיר הצעיר שנרכש מהפועל תל אביב הקיץ זכה למחמאות על ההופעה שלו וכן צפוי להמשיך לקבל את הקרדיט במרכז המגרש גם מול חדרה.

"זה כיף גדול", אמר עבדה אחרי המשחק, "חיכיתי הרבה לחזור להבקיע וזו הרגשה כיפית לחזור למסלול הניצחונות אבל אנחנו כבר עם הפנים למשחק הבא. שיחקנו במחצית הראשונה מאוד טוב, חיובי והתקפי, במחצית השנייה טיפה הורדנו מהקצב אבל הכל בסדר אנחנו כבר חושבים על המחזור הבא. ההחמצה? זה קורה. קורה גם לגדולים ביותר שמחמיצים ונשתדל בפעם הבאה לכבוש ממצב כזה".

בתוך כך, במועדון יצאו מרוצים מהניצחון היוקרתי על הירושלמים שכן גם מהיכולת בחצי הראשון של המשחק, הניצחון העניק להם את המקום השני לבינתיים ובקבוצה מקווים שעד למשחק ביום שבת כבר הפצועים שחזרו עד כה ישובו לכושר טוב יותר על מנת שיוכלו כקבוצה להציג כדורגל יציב יותר לאורך כל התשעים דקות. כמו כן, בפתח תקווה מקווים כי לא יחמירו עם המאמן גיא לוזון בענישה קשה מידי בעת העמדתו הצפויה לדין בגין התנהגותו אמש לצוות השיפוט שגם הובילו להרחקתו בזמן המשחק.

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל