אחרי שירדה אתמול (שני) למקום השמיני בטבלה, הפועל חיפה תנסה להעפיל לשלב רבע גמר גביע המדינה, כאשר תתארח הערב ב-19:40 אצל הפועל אום אל פחם מהליגה הלאומית. ניצחון ישחרר לא מעט לחץ רגע לפני המשחק החשוב בסוף השבוע מול מכבי פתח תקווה.

הרכב הפועל חיפה: טל בומשטיין, דודי טוויטו, גיא משפתי, עלי כיאל, דור מלול, סאקו טורה, לירן סרדל, סער  פדידה, איתי בוגנים, חנן ממן ואלון תורג׳מן.

הרכב אום אל פאחם: תומר ליטבינוב, מוחמד ג’בארין (אבו שאקר), עמיד מחאג’נה, אופיר בנבנישתי אחמד יונס, מוחמד ג’בארין (גינדין), עמנואל סמדיה, ניב סרדל, רז כהן, איהאב שאמי ותימור אביטן.

האדומים מהכרמל יאלצו להסתדר ללא אותם שחקנים שנדבקו בנגיף הקורונה ובכללם השוער אוהד לויטה, הבלם אנתוני איזיצ’ווקו והחלוץ אלן אוז'בולט. על כל אלה צריך להוסיף גם את חסרונו של ניסו קפילוטו הפצוע. מי שנמצא בסגל למרות שלא חש בטוב בימים האחרונים הוא בן והבה, שנבדק ויצא שלילי לקורונה.

בן והבה (עמרי שטיין)בן והבה (עמרי שטיין)

מי שנגרע שוב מהסגל ולא בפעם הראשונה הוא מיקי סירושטיין. לטענת חבריו לקבוצה הבלם מציג יכולת טובה באימונים ואינו מבין את פשר הדחתו מהסגל למרות החיסרון המשמעותי בבלמים. קווין טאפוקו, שעמד לדין משמעתי אחרי שבהפסקה מול הפועל ת"א עזב את המגרש, טרם יודע מה עונשו. הצרפתי בכל מקרה יהיה בסגל. איתי בוגנים יפתח בחוד על חשבון נס זמיר.

איתי בוגנים (עמרי שטיין)איתי בוגנים (עמרי שטיין)

נס זמיר הגיע להשקת תכנית "שווים ניצחון" לנערים עם צרכים מיוחדים

אתמול התקיים במגרש האימונים של אצטדיון נשר, הטורניר הראשון אי פעם של התכנית החדשה של עמותת שער שוויון "שווים ניצחון", הפועלת לשילוב נערים עם צרכים מיוחדים בחברה הישראלית באמצעות הפעלת קבוצות כדורגל הכוללות בפעילותן אימונים, טורנירים ופעילויות חברתיות.
 
בטורניר המיוחד השתתפו קבוצות של צעירים עם צרכים מיוחדים מיישובים שונים בצפון – קבוצות מכרמיאל הפועלות בשיתוף עם עירוני כרמיאל ובחסות חברת "ארומה", קבוצה ממעלות-תרשיחא וכמובן הקבוצה המארחת הפועלת בשיתוף עם עיריית נשר ומועדון עירוני נשר, שאף אירח את הטורניר בצורה מרשימה.

אורח מיוחד בטורניר היה שחקן הפועל חיפה, נס זמיר, שהגיע לשוחח עם הצעירים בטקס הפתיחה החגיגי, להצטלם איתם ואף שיחק איתם כדורגל. זמיר אמר לילדים בטקס הפתיחה: "אני כל כך שמח להיות פה בטורניר הזה. יש מצב שאני מתרגש אפילו יותר מכם. אני מאחל לכם שתגיעו לכל מקום שתרצו, ושתוכלו לעשות כל דבר שתשאפו בחיים. תעבדו קשה ותצליחו בהכול".

נס זמיר (עמרי שטיין)נס זמיר (עמרי שטיין)

כששאלו אותו הצעירים על העונה של הפועל חיפה ושלו, זמיר, שבדיוק חזר מהיעדרות ארוכה בגלל קרע ברצועה הצולבת, השיב: "אני בדיוק עכשיו חזרתי מפציעה ארוכה, כך שלצערי לא הייתה לי הזדמנות להשפיע על היכולת של הקבוצה על המגרש עד כה. אבל אני מקווה שאוכל לסייע לקבוצה להשתפר, להציג כדורגל טוב יותר, ולהתקדם במעלה הטבלה".
 
סגנית ראש עיריית נשר, אדווה קאופמן, אמרה באירוע: "זה לא מובן מאליו ואת האמת זה ממש מרגש, להיות שותפה לחלום ולהיות חלק מהגשמתו. היום ראינו את ההתרגשות עבור הילדים ובני משפחותיהם. לפני שלוש שנים כשנכנסתי לתפקיד, שמתי לי למטרה להעניק פעילות עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים, מה שלא היה קיים בעבר בעיר נשר. ראש העיר נרתם לנושא והיום אנו עדים לתוצאה".

נס זמיר (צילום: אביב הברון)נס זמיר (צילום: אביב הברון)

מעמותת שער שוויון נמסר: "זה אירוע היסטורי ומרגש עבורנו, ואנחנו מאושרים שהתמזל מזלנו לאפשר גם לצעירים עם צרכים מיוחדים להשתתף בפעילות ספורטיבית מעצימה, שאנו שואפים שתסייע להם להשתלב בחברה באמצעות חיזוק תחושת השייכות שלהם, הביטחון העצמי וחוויית המסוגלות. זו הזדמנות מצוינת להודות לעיריית נשר ומועדון עירוני נשר על שיתוף הפעולה ועל האירוח החם, גם בערב קריר שכזה".
 
שווים ניצחון, מבית שער שוויון, היא תכנית חברתית שמטרתה פיתוח כישורי עצמאות בקרב בני נוער עם צרכים מיוחדים, וקידום שילובם בחברה הישראלית. במסגרת התכנית פועלות קבוצות המשלבות אימוני כדורגל עם פעילויות חברתיות המותאמות לצורכיהם של המשתתפים. השילוב המיוחד המתרחש על מגרש הכדורגל מייצר חוויה משותפת וחיבור משמעותי למשתתפים, ומקדם באופן משמעותי את שילובם של הנערים בחברה.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה