היסטוריה מרגשת וחסרת תקדים בכדורגל הישראלי התרחשה באצטדיון סמי עופר. השופטת ספיר ברמן, שנמצאת בהליך של שינוי מין, עלתה הערב (שני) על כר הדשא וניהלה את ההתמודדות בין הפועל חיפה לבית”ר ירושלים במסגרת המחזור ה-31 בפלייאוף התחתון בליגת העל.

המועדון מהצד האדום של הכרמל בירך את השופטת רגע לפני שריקת הפתיחה וחלק מהאוהדים אף הכינו לכבודה שלטי תמיכה, אך למרות האווירה המיוחדת, נשמעו בעת הברכה קריאות בוז מצד קומץ ביציע של אוהדי בית”ר ירושלים. בירידה להפסקה, נשמעו קריאות “קוקסינל” לעברה של ברמן מצד אותו קומץ ביציע אוהדי האורחת.

ספיר ברמן והצוות (רדאד ג'בארה)ספיר ברמן והצוות (רדאד ג'בארה)

בסיום, אמרה ברמן הנרגשת: “זאת הליגה שעליתי עליה בתום עונה שעברה ואני שמחה שאני בליגה הזו ושפטתי בה אחרי הרבה זמן. לגבי השבוע האחרון – וואו. זה היה שבוע מטורף של המון תגובות ומחוות, אני מקבלת אין ספור הודעות ואני שמחה. שבוע שעבר אמרתי שאני מקווה שיהיה שינוי בחברה, אז אני רואה את זה קורה ואני הכי שמחה על כך, טוב שזה קורה.

כזכור, ביום שלישי שעבר הודיעה השופטת במסיבת עיתונאים על תהליך שינוי המין שהיא עוברת, ומיד לאחר מכן נודע כי היא תשפוט את המפגש בין הירושלמים לקבוצה מהכרמל במסגרת הפלייאוף התחתון של ליגת העל.

הסיפור הגדול גם עורר התעניינות רבה מצד כלי תקשורת ברחבי העולם. בהפועל חיפה יודעים לספר שמספר צוותים מתחנות זרות הגיעו לסקר את המשחק ולעקוב מקרוב אחרי השופטת וסיפורה האישי יוצא הדופן. 

אוהד הפועל חיפה מברך את ספיר ברמן (רדאד ג'בארה)אוהד הפועל חיפה מברך את ספיר ברמן (רדאד ג'בארה)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל