אחרי ההפסד 2:1 להפועל חדרה בבית במחזור הקודם, בהפועל חיפה מקווים לחזור הערב (שבת, 18:00) באצטדיון הי”א מול מ.ס אשדוד למסלול הניצחונות על חשבון הקבוצה המקומית שטרם נוצחה העונה. גילי ורמוט חולה וסובל מחום גבוה ועל כן, לא ייכלל בסגל למשחק.

אחד מהלקחים שהמאמן חיים סילבס הפיק, הוא לחזור למערך של שלושה בלמים, מה שאומר שאלי בלילתי יחזור לשחק באגף שמאל. עדן בן בסט שהושעה, התנצל וחזר להתאמן, אך הוא נותר מחוץ לסגל ואת מקומו אמור למלא מהראן לאלה, בעוד אלמוג בוזגלו יחכה להזדמנות מהספסל. 

חיים סילבס (עמרי שטיין)חיים סילבס (עמרי שטיין)

הבלם ניסו קפילוטו אמר לקראת המשחק: "אנחנו לא מתרגשים אחרי הפסד. בכדורגל שלנו אחרי ניצחון אז מדברים שרצים לאליפות ואחרי הפסד כואבים ובוכים. אשדוד  קבוצה טובה עם מגרש בייתי קשה ואני שיחקתי שם ויודע כמה זה משמעותי. בעיניי אין הרבה הבדלים בין קבוצות בליגה ולכן אין פייבוריט, אנחנו נבוא עם רצון לנצח את המשחק".

האפשרות שיחזור נבחרת ישראל: "אני רוצה להיות בנבחרת ועובד קשה כדי להיות טוב ביחד עם הקבוצה ואם נצליח כקבוצה אז יחשבו בנבחרת עליי או על חברים שלי לקבוצה. אי אפשר לנצח כל העונה ואנחנו עדיין לא ברצלונה או ריאל מדריד, שגם לא מנצחות בכל העונה, אבל נמשיך לעבוד קשה כדי להצליח”.

ההרכב המשוער: יסמין בוריץ', דור מלול, ניסו קפילוטו,  בן ווהבה, ניקולה גולאן, אלי בלילתי, לירן סרדל, פרנסיסקו ג'וניור, גידי קאניוק, נס זמיר ומהראן לאלה.

פרנסיסקו סנטוס ג'וניור (עמית מצפה)פרנסיסקו סנטוס ג'וניור (עמית מצפה)

אוואט: “רוצים לצאת לחג עם ניצחון”

יאקוב סילבסטר צפוי לקבל דקות ראשונות במדים האדומים-צהובים של אשדוד. חלוץ הרכש ערך שבוע אימונים כמעט מלא כשהגיע לאחר ביום ראשון בלילה ומסתמן כי יעלה מהספסל בהתאם להתרחשויות המשחק, בכדי לערוך בכורה במדי קבוצתו החדשה. 

“הפועל חיפה קבוצה טובה מאוד עם מאמן מצוין” סיפר המאמן רוני אוואט על היריבה, “זו קבוצה מאומנת, שעשתה פתיחה טובה מאוד, כך שלא יהיה משחק קל. אנחנו מקווים לעשות את הדברים הרגילים שאנחנו עושים ולמצוא את הפתרונות כדי לנצח. במשחק מול רעננה היו לנו רגעים פחות טובים לצד דקות טובות והפעם ננסה להביא את הדברים הטובים להתמודדות הזאת, אבל כל משחק מתפתח בצורה אחרת. אנחנו רוצים לצאת לחג עם הרגשה טובה וניצחון”. 

רוני אוואט (איציק בלניצקי)רוני אוואט (איציק בלניצקי)

גם שחקן הקבוצה, שגיב יחזקאל התייחס למפגש הקרוב עם האדומים מהכרמל: “אני חושב שהעובדה שלא הפסדנו נותנת לנו ביטחון להמשיך קדימה, להבין שאנחנו קבוצה טובה ושיש לנו מה למכור השנה. שמחים שהתחלנו ברגל ימין ואנחנו רוצים להמשיך ככה. אני חושב שאפשר לנצח אם נבוא בגישה חיובית, אם נבוא אש כמו במשחקים האחרונים אין סיבה שלא ננצח את הפועל חיפה בבית”.

בפן במקצועי, הקשר שלומי אזולאי כשיר לאחר שסבל ממתיחה בשריר האחורי ונעדר מהמשחק מול הפועל רעננה, צפוי לשוב ל-11 של אוואט, בעוד גיל כהן ייעדר בשל קרע קטן בשריר שבגינו הוא זקוק למנוחה על כן מסתמן כי קמאהני מונטרי יחליפו. עדיין ישנה התלבטות בין דין דוד לשובל גוזלן בחוד, בעוד יעקב בריהון צפוי לחזור להרכב בכנף ימין במקביל לשגיב יחזקאל.

שלומי אזולאי (רדאד ג'בארה)שלומי אזולאי (רדאד ג'בארה)

רוני אוואט צפוי להמשיך עם רוב ההרכב עמו הוא רץ מתחילת העונה כשצמד הבלמים ניר ברדע וטימותי אוואני ימשיכו במרכז ההגנה, לצידם יפתחו כמגנים קמאהני מונטרי בשמאל ובנצי מושל בימין. אזולאי, רועי גורדנה ולאונרד אווסו יוצבו במרכז כשדין דוד צפוי לקבל עדיפות על שובל גוזלן בחוד. 

הרכב משוער: רועי משפתי, בנצי מושל, ניר ברדע, טימותי אוואני, קמאהני מונטרי, לאונרד אווסו, רועי גורדנה, שלומי אזולאי, יעקב בריהון, שגיב יחזקאל ודין דוד (שובל גוזלן).