האם הדיון על הזזת משחקי ליגת העל בכדורגל לאמצע השבוע חוזר למרכז הבמה? חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ’, שתומך בהזזת המשחקים, ענה על בימת הכנסת לשאלה שהופנתה אליו מהציבור בעניין זה והבהיר את עמדתו.

“יש כאן הדרה של הילדים והשחקנים, יש כאן הדרה של הצופים”, פתח סמוטריץ’ את דבריו והמשיך: “אחרי שלמדתי את הסוגיה הזו לעומק, אין בעיה להזיז את המשחקים משבת. אני מזכיר שבעבר גם משחקי כדורסל נערכו בשבת, עברו ליום חול, השמיים לא נפלו וגם ההכנסות מפרסומות וכרטיסים לא נפלו אלא להיפך. יהיו יותר צופים, ההכנסות יעלו, הרייטינג יעלה”.

סמוטריץ’ הסביר מה מונע את השינוי: “זו שאלה בעיקרה טכנית שנוגעת לזכויות השידור. אני חושב שעם רצון טוב, בזמנו פניתי למירי רגב שהייתה שרת התרבות ועשתה קצת עבודה וחלק מהמשחקים הצליחו להזיז, אבל זה רחוק מלהשביע רצון. בשיח בין בעלי זכויות השידור להתאחדות ולממשלה, והממשלה תצטרך להכניס יד לכיס ולשים כמה גרושים, אפשר וחובה להעביר את המשחקים ליום חול”.

בצלאל סמוטריץ' (רויטרס)בצלאל סמוטריץ' (רויטרס)

לסיום אמר: “זה הזהות של מדינת ישראל, אנחנו מדינה יהודית, השבת היא לפחות בפרהסיה נדבך יסודי בזהות היהודית של המדינה. ולא פחות מזה הפגיעה בחופש העיסוק של שחקנים, ילדים נוער ומבוגרים שרוצים לשחק וזה נמנע מהם, והפגיעה ביכולת של המון אנשים שרוצים לשמור שבת, לא רק דתיים, גם ציבור מסורתי גדול שצריך לבחור בין לחלל את השבת ללצפות במשחק כדורגל. לפעמים הוא הולך לכיוון הכדורגל. זו טעות ושגיאה וצריך לתקן אותה”.