הפועל חיפה הגישה לתובע ההתאחדות לכדורגל תלונה רשמית נגד מעסה מכבי חיפה, עסאליה מדחת, בטענה ובתוספת ראיות שהמעסה היכה באגרופים את גל אראל. ביום רביעי במשרדי ההתאחדות לכדורגל יעמדו בזה אחר זה לדיון משמעתי שחקני הפועל ומכבי חיפה כאחד יחד עם מנכ"ל מועדון מכבי חיפה אסף בן דב.

מהצד של הפועל, יעמדו לדין גל אראל, ניסו קפילוטו, עדן בן בסט, דור מלול ואלון תורג’מן, וממכבי יעמדו לדין סאן מנחם, דולב חזיזה, בוגדן פלאניץ’, עאיד חבשי ומוחמד אבו פאני שהיו מעורבים על פי דו”ח השופט לירן ליאני, שאף השאיר פתח לתובע ההתאחדות והוא חותם את הדו”ח שלו כשהוא מציין כי בעקבות מורכבות האירוע, חלק מהאירועים שהתרחשו לא אותרו בצורה מלאה. על כן, יוכל רשף להעמיד לדין בסעיפים שונים את השחקנים המדוברים ואף להוסיף שחקנים ואנשי קבוצות נוספים. 

מכבי חיפה והפועל חיפה בעימות המכוער (עמרי שטיין)מכבי חיפה והפועל חיפה בעימות המכוער (עמרי שטיין)

כזכור השופט לירן ליאני כתב דו”ח חמור בו צוין בין היתר: “עם השריקה לסיום המשחק שחקן מכבי חיפה סאן מנחם (שלו היה כבר כרטיס צהוב בגין התגרות בשחקן יריב לאחר שהבקיע את השער הראשון לזכות קבוצות) רץ באופן מתריס ומתגרה תוך שהוא צועק לעבר שחקני הספסל של קבוצת הפועל חיפה: "הביתה, אתם חבורה של סמרטוטים".

גל אראל שהגיש תלונה במשטרה על איומים מצפה לשמוע מהמשטרה על תוצאות התלונה. בכל מקרה, בשני המועדונים היו רוצים לראות רגיעה בכל מה שקשור לקהל האוהדים של שתי הקבוצות ומתוך ידיעה שכל אירוע אלים עלול להשפיע על תוצאות וועדת המשמעת. 

האם הדרבי החיפאי יעניק אליפות למכבי ת״א?