מ.ס אשדוד הביסה אמש (שלישי) 0:3 את הפועל באר שבע ונצמדה למובילות הטבלה עם 34 נקודות, אך על קריאות הניצחון העיבה הפציעה של אחד ממצטייני הקבוצה, שלומי אזולאי, שנפגע בשריר הירך האחורי. "זה לא נראה טוב", אמרו במועדון, אך בסופו של דבר נשמו לרווחה אחרי שבדיקת ה-MRI שביצע שללה קרע וקבעה כי הוא סובל ממתיחה בלבד וייעדר בין 10-14 ימים.

הקשר פתח את המשחק על הספסל אחרי שרן בן שמעון החליט לערוך שינויים בהרכב שלו שכלל שלושה בלמים, ועלה במחצית, אך אחרי 13 דקות בלבד ואחרי שבזמן הזה הצליח לבשל את השער השני לזכות קבוצתו, אזולאי נחת על הדשא ונאנק מכאבים בעודו מחזיק את השריר הירך האחורי ברגל שמאל.

התגובה של הקשר הצליחה להדאיג עוד יותר כשתפס את פניו כלא מאמין שזה קרה כל הדרך אל מחוץ למגרש ואף ניסה לתאר לאחד מאנשי הצוות מה הרגיש ואמר לו שזה הרגיש כמו קרע. "אני יודע מה אני מרגיש, זו לא סתם פציעה", אמר לאחר המשחק לחבריו שניסו לעודד אותו. לבסוף, לשמחתו של אזולאי ואנשי המועדון, הבדיקה הוכיחה כי התחזיות השליליות היו מוגזמות.

לויטה וברדה לאחר המשחק מול אשדוד

בחזרה למשחק עצמו, הקבוצה מעיר הנמל הגיעה לאצטדיון טרנר אחרי שכבר ניצחה את הקבוצה מבירת הנגב בסיבוב הקודם ובידיעה כי מאז אוקטובר 2004 לא רשמה ניצחון חוץ בעיר. החבורה של בן שמעון המשיכה להוכיח שהעונה היא קורצה מחומר אחר ודווקא ביכולת לא הכי מרשימה שהציגה העונה, הצליחה לנצח 0:3 כשהשער הראשון שפתח את הערב הגיע כבר בדקה השלישית אחרי ששגיב יחזקאל סחט עבירה מאוהד לויטה שהובילה לכדור עונשין ויתרון מוקדם. "יש אופי מיוחד העונה זה לא סוד", אמרו בקבוצה, "זו קבוצה שלא מורידה את הראש. אנחנו לא מתביישים לבוא ראש בראש עם אף קבוצה".

בצוות המקצועי שיבחו את השוער יואב ג’ראפי שסיפק הופעה מצוינת מבחינתו ועצר את היריבה במצבים מסוכנים מאוד עם מספר הצלות מרשימות: "יואב היום זה השוער הטוב ביותר בארץ אין ספק בכלל", אמר גורם בכיר בקבוצה. במועדון יודעים כמה חשוב לשוער לחזור לעצמו אחרי מה שעבר הקיץ עם השחרור מהפועל תל אביב וסאגת החתימה שלא מומשה בהפועל חדרה, על כן שמחו שמאז שהונחו בידיו המפתחות עם הפציעה של רועי משפתי, הוא עושה לדבריהם עבודה מצוינת זאת על אף שגם עלה עם מתיחה בשריר התאומים. באשר למשפתי, כפי שפורסם בשבוע שעבר ב-ONE, השוער יעבור במהלך היום בשעות הבוקר המאוחרות את ניתוח הבקע בגרמניה לשם טס עם אשתו ולאחר מכן מצפה לו שיקום של כחודש וחצי לפחות.

יואב ג'רפי (שחר גרוס)יואב ג'רפי (שחר גרוס)

שחקן נוסף שזכה לשבחים הוא מוסא בגאיוקו, הקשר ממאלי חווה בשבועות האחרונות ירידה ביכולת אחרי שגם התאושש מפציעה וגם החלים מקורונה, אך אמש טוענים באשדוד שחזר לעצמו וליכולת שלו כשגם כבש את השער השלישי של הקבוצה. מי שירד מעט מאוכזב מהמשחק בטרנר היה עומרי בן הרוש שפתח כבלם שלישי והוחלף כבר בדקה ה-30 אחרי שבן שמעון החליט לשנות את המערך לשני בלמים והכניס במקומו את החלוץ דין דוד. קשה היה לפספס את פניו המאוכזבות של בן הרוש בעת שראה את שלט החילוף עולה עם מספר חולצתו ובסיום אף התייחס לכך המאמן כשאמר לעיני המצלמות: "אני מבין את האכזבה ואתנצל בפניו. המערך של החמישה לא הלך טובה, זה לא היה בגלל היכולת שלו, אני סומך על עומרי ונותן לו את הכבוד. לוקח את זה על עצמי".

בנושא אחר, בן שמעון יקבל חיזוק זר בימים הקרובים כששחקן ההתקפה מוגיס זקאריה בן ה-20 חתם במועדון ויצטרף לעיבוי הסגל. זקאריה שחקנה של נבחרת גאנה עד גיל 20 ולמעשה חתם מבלי לעבור בדיקות רפואיות על מנת שבמועדון יוכלו להחתימו כבר בשלב זה ולהנחיתו בעת שימצאו עבורו טיסה. השחקן יעבור להתאחדות לכדורגל כשחקן אשדוד עוד לפני שינחת בישראל אך במועדון הבינו שאין להם ברירה במצב הנוכחי. לטענתם הצליחו להתרשם ממנו באמצעות מספר קטעי וידאו שראו.