בעשרת המחזורים הראשונים של העונה הגיעו לאצטדיוני הכדורגל בליגת העל כמעט חצי מיליון צופים. ליתר דיוק, מדובר ב-498,139 אוהדים. אין ספק כי מדובר בספורט שמביא אליו הכי הרבה קהל בארץ, אבל מי הקבוצה הכי אהודה על פי הנתונים? ובכן, תלוי איך מסתכלים על זה.

הקבוצה שמביאה הכי הרבה קהל למשחקיה היא מכבי חיפה, שפוצצה את היציעים כמעט בכל משחק. לא פחות מ-128,963 אוהדים היו במשחקיה בעשרת המחזורים הראשונים, כשאם מחשיבים גם את הדרבי החיפאי במחזור ה-11 הכמות כבר עולה ל-155,263 העונה, המהווים כ-31 אחוזים מהכמות בסך הכול בליגה. אחריה, נמצאת מכבי תל אביב (104,694). הקבוצה השלישית היא הפועל תל אביב (62,813), אחריה הפועל באר שבע (58,981) ובית"ר ירושלים (51,904). מכבי נתניה הביאה 23,623 צופים בפתיחת העונה, סכנין הביאה 17,724 והכי מעט הביאה מכבי פתח תקווה ש-3,703 אוהדים בלבד הגיעו למשחקיה בעשרת מחזורי הפתיחה.

אוהדי מכבי ת"א (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי ת"א (רדאד ג'בארה)

כמות השיא של אוהדים במשחק אחד נרשמה במחזור התשיעי, בו נערך הדרבי התל אביבי בבלומפילד, שם נכחו ביציעים 28,191 אוהדים. מנגד, המשחקים עם כמות הקהל הנמוכה ביותר היה במפגש בין מ.ס אשדוד לבני סכנין במחזור השישי, שהביא אליו רק 351 צופים. בכלל, כמות האוהדים הקטנה ביותר שנרשמה במשחק ליגה הייתה של בני סכנין ומ.ס אשדוד, כאשר כל אחת מהן הביאה רק 20 אוהדים למשחקי החוץ שלהן באצטדיון טרנר. אין יותר נמוך מזה.

הקבוצה שהעמידה את ממוצע האוהדים הגבוה ביותר במשחקיה היא מכבי חיפה, שסוחפת אחריה לכל מחזור בממוצע 12,896 אוהדים. האלופה היא גם הקבוצה שמביאה הכי הרבה אוהדים למשחקי הבית שלה, עם ממוצע של 20,914 אוהדים שמגיעים מידי שבוע לסמי עופר. אחריה נמצאת מכבי ת"א עם ממוצע של 18,441 אוהדים שבאים לראות אותה משחקת בבלומפילד.

אוהדי מכבי חיפה (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי חיפה (רדאד ג'בארה)

הקבוצה שהעמידה את ממוצע הצופים הנמוך ביותר היא מכבי פתח תקווה, שמביאה רק 370 אוהדים בממוצע לכל משחק ליגה. היא גם הקבוצה שמביאה הכי מעט צופים למשחקי הבית שלה בליגה, כאשר בממוצע פוקדים את אצטדיון המושבה רק 614 אוהדי מכבי פתח תקווה. מדובר בקבוצה היחידה בליגת העל שלא הביאה באף משחק ליגה יותר מאלף אוהדים. למשחקי החוץ שלה מכבי פתח תקווה מביאה בממוצע רק 126 אוהדים, אבל זה לא הנתון הכי נמוך בליגה, כי הקבוצה שמביאה איתה הכי מעט אוהדים למשחקי החוץ שלה היא עירוני קרית שמונה, שיש לה בממוצע רק 66 אוהדים בכל משחק חוץ.

הקהל של בית"ר ירושלים הוא הקהל שכנראה הכי פחות אוהב להגיע לאצטדיון הביתי שלו. בית"ר היא הקבוצה היחידה בליגת העל שמביאה יותר קהל דווקא למשחקי החוץ שלה מאשר למשחקי הבית. בממוצע, באים לטדי 5,108 אוהדים לכל משחק, בעוד ש-5,272 צופים מלווים אותה בכל משחק חוץ.

אוהדי בית"ר ירושלים (רדאד ג'בארה)אוהדי בית"ר ירושלים (רדאד ג'בארה)

יחד עם זאת, יש לציין כי הקבוצה הביאה איתה לדרבי הירושלמי 11,032 צופים, וזה כמובן נרשם כמשחק חוץ למרות שהוא שוחק בטדי, אבל עדיין, על פי הנתונים, יותר קהל בא למשחקי החוץ של הקבוצה באופן קבוע מאשר למשחקי הבית בטדי. כך לדוגמה, אוהדי בית"ר הביאו למשחק נגד הפועל תל אביב בבלומפילד לא פחות מ-7,002 אוהדים, כמות שהם לא הביאו לאף משחק בית העונה(!). אגב, השיא בכל הנוגע למשחקי חוץ שייך לאוהדי מכבי חיפה, שאוהדיה הגיעו בהמוניהם למשחק נגד האדומים בבלומפילד עם כמות מרשימה של 7,181 אוהדים ירוקים במחזור העשירי. אין ספק, הם בטירוף.

מבין שלושת האצטדיונים הגדולים בארץ, אצטדיון בלומפילד הוא המקום שמביא אליו הכי הרבה קהל, הרי שלא פחות מ-163,075 צופים הגיעו אליו בעשרת המשחקים הראשונים של העונה. כלומר, לא פחות מ-32% מסך הצופים בארץ ביקרו באצטדיון שביפו וזהו האצטדיון הכי אהוב על הקהל הישראלי, ויש לו כמובן שתי קבוצות עם קהל רב כמו מכבי והפועל תל אביב.

האבוקות בכר הדשא בבלומפילד (רדאד ג'בארה)האבוקות בכר הדשא בבלומפילד (רדאד ג'בארה)

באצטדיון סמי עופר שבחיפה ביקרו מפתיחת העונה 127,547 צופים, שרובם כמובן אוהדי מכבי חיפה. בטדי ביקרו רק 49,196 אוהדים בעשרת המשחקים שהיו אירח בליגת העל עם אוהדי הפועל ובית"ר, בעוד שאצטדיון טרנר בבאר שבע אירח לא פחות מ-52,878 צופים בחמישה משחקים בלבד, כלומר בחצי מכמות המשחקים של טדי, והגיעו אליו יותר אוהדים.

מפתיחת העונה, המחזור שהביא הכי מעט קהל היה דווקא מחזור הפתיחה, בו נכחו ביציעים 27,905 צופים בלבד. המחזור עם כמות הקהל הגבוהה ביותר היה המחזור התשיעי, בו היו 69,261 אוהדים ביציעים.

אלישע רוצה קיזוז: הרשת מגיבה לדרבי

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל