לאחר שחשפנו כאן ב-ONE היום (שלישי) כי השופט דוד פוקסמן לא בדק ב-VAR את שער הניצחון של מכבי חיפה נגד בני סכנין במחזור השני של ליגת העל, לאחר ש”שכח” לעשות זאת על אף שהיה חשש לנבדל, המפסידה יצאה בהודעה חריפה כנגדו, כאשר במקביל המאמן שרון מימר כתב: “שופט שלא בא לשפוט בגישה נקייה, עדיף שלא יהיה חלק מהמשחק”.

בני סכנין מסרה: “השופט דוד פוקסמן שכח לבדוק את ה-VAR בשער של אצילי שהיה בנבדל (לפי בדיקת איגוד השופטים). מי ששכח בדיקת שער לא חוקי גם הפך בכוונה קרן לפנדל בשער הראשון, אותו איש ואותו אחרי VAR. במבחן התוצאה: שני שערים לא חוקיים למכבי חיפה, שער חוקי לבני סכנין”.

עומר אצילי (רדאד ג'בארה)עומר אצילי (רדאד ג'בארה)

“פוקסמן בגד במובהק בתפקידו. גישתו הרשלנית והמזלזלת, המריחה מגזענות והתנשאות, פגעה קשות בבני סכנין בזמן שאנשיה נותנים לה את כל כוחם. איך נשכנע את האוהדים התמימים להמשיך לבוא ליציעים כאשר חלק מהשופטים בוחרים להכשיל, להטות החלטות ולמדר את הגעתם?”, הוסיפו במועדון.

“ההתייפיפות למען היריבות של סכנין היא גזענות מגעילה. איפה האנשים האמיצים של הכדורגל הישראלי? איך נתקדם בצל הרשלנות ומעשי הגזענות? המגמה הזאת פקדה את משחקי בני סכנין ומעשיו של פוקסמן היו החותמת על כך”.

אוהדי בני סכנין (רדאד ג'בארה)אוהדי בני סכנין (רדאד ג'בארה)

“בני סכנין פונה לכל מי שידו בדבר כדי לעצור את הגישה המתנשאת והמזלזלת במועדון! השופט דוד פוקסמן הוכיח במשחק האחרון, נגד מכבי חיפה, שהוא לא בא בידיים נקיות כדי לעשות את המוטל עליו ולייצר ערך ספורטיבי למשחק, כך שהצדק ינצח. לאור מקרים רבים של קיפוח וזלזול מצד השופטים, אנחנו מבקשים לעצור את זה כאן ועכשיו. פוקסמן הוכיח בגישתו שהוא לא צריך להיות חלק מצוות השיפוט במשחקים של בני סכנין!”.

בקבוצה סיכמו: “מעכשיו לא ניתן לאף אחד לפגוע בהשקעה הרבה של המועדון ובאוהדים. פתרון אחד בפנינו ובעבורו נדרש אומץ לב וצלילות, משחק חוזר יכול לתקן את המעוות. הרחקות לשבוע וכדומה הן אשליות, צחוק וזלזול בפנים של הכדורגל. על המנהלת לנקוט בכל האמצעים כדי לתקן את מה שקלקל פוקסמן”.

בעקבות התגובה של בני סכנין, באיגוד השופטים מסרו: “איגוד השופטים יגיש תלונה לתובע ההתאחדות כדי שיבחן העמדה של בני סכנין לדין בגין התגובה הרשמית שפרסם המועדון”.

מי שעוד התלונן הוא חבר הכנסת אחמד טיבי, שכתב בטוויטר שלו: “גם הפנדל לא היה. שני שערים כמתנה מפוקסמן. פוקסמן, אתה כישלון. לא מקצועי. איך מתקנים את העוול הברור הזה?”

ברק בכר אחרי הניצחון על סכנין