בסוף השבוע האחרון התקיים המחזור ה-18 בליגת העל לנוער, כשבמוקד עמד משחקה של הפועל ראשון לציון, ממרכז הטבלה מול מועדון ספורט אשדוד. הקבוצה של אופיר קופל, קשר העבר בכדורגל הישראלי, ניצחה 1:2 והתבססה במקום השביעי בטבלה. אחד השחקנים הבולטים בכתום הוא חלוצה, יובל ששון בן ה-19, שכובש את טבלת מלך השערים בליגה, עם 19 שערים מבחינתו. אפשר להגיד כי 40% מכלל שערי הקבוצה שייכים לו. 23 נקודות מתוך 28 אפשריות שהשיגה הקבוצה רשומות על חשבונו של הסקורר הצעיר, שמצטנע.

"הפוקוס לא צריך לבוא רק עליי. יש כאן חבורה של גברים שבלעדיהם הקבוצה הזו לא הייתה מגיעה לאן שהגיע עד כה. אני משחק בשבילם ובשביל המאמן", מספר ששון ל-ONE. הפועל ראשון לציון אמנם נמצאת במקום השביעי בטבלה, אבל כבשה עד כה 47 שערים – כמות השערים הגבוהה ביותר לקבוצה העונה. יותר, בשני שערים, ממוליכת הטבלה – הפועל תל אביב. ששון, שגדל כל חייו בראשון לציון, יודע שלוטשים אליו עיניים, אבל ממשיך לעבוד קשה על מנת להצליח ככדורגלן מקצועי. "שנה ראשונה בנוער קצת לא הלך לי בגלל פציעה ובגלל שלא הסתדרתי עם המאמן שהיה. אבל כן הייתה לי התחלה טובה בנערים. אף פעם לא הייתי בולט, אבל תמיד התמדתי וידעתי שיבוא יום ואפרוץ. השנה קיבלתי גם את סרט הקפטן וככה גם הביטחון שלי עלה".

שחקני ראשון לציון חוגגים עם יובל ששון (ליאור יונתן)שחקני ראשון לציון חוגגים עם יובל ששון (ליאור יונתן)

ארבעה משחקים בבוגרים עד כה.
"כן, יש קרדיט, מאמינים בי. נכנסתי 4 פעמים כמחליף העונה והשארתי חותם. אני פתאום מרגיש שאני מתחיל להגשים את החלום שלי כשאני משחק בבוגרים. צעד אחר צעד שמושך לכיוון חיובי בחיים שלי".

מה החלום?
"נכון לרגע, טוב לי בראשון לציון. אני לא מתכוון לעזוב, למרות כל ההודעות ששולחים אליי ומשגעים אותי. החלום האמיתי שלי? לשחק בליגה האיטלקית. בקבוצת לאציו. באיטליה, משחקים עם הנשמה. מקיזים דם בכדי להגיע לאן שצריך. אני כל משחק במאבקים ויוצא עם טיפת דם בגלל מהלכים שנעשו תוך כדי תנועה. החלום האמיתי שלי זה להגיע לנבחרת ישראל ולייצג את המדינה. בעזרת השם, מקווה לצאת מהעונה הזו עם תואר כלשהו. אולי גביע. מי יודע".

יובל ששון (ליאור יונתן)יובל ששון (ליאור יונתן)

עדיין לא זומנת.
"לא, עדיין לא. מפליא אותי למה. זה באמת חלום שלי להגיע לשם. יכול מאוד להיות שאני מתפספס. תנו לי פעם אחת ללבוש את המדים ואני אתן את כל החיים שלי על כר הדשא".

מי מלווה אותך?
"יש לי משפחה נהדרת. אחלה של אבא ואמא. מלווים אותי לכל מקום. יש לי גם 2 חברים שמלווים אותי לאורך כל הדרך. אלמוג אדרי ואפיק אטיאס, שבמקרה הפך להיות גם העוזר המאמן אצלנו בקבוצה. אני מאוד שמח שסביבי אנשים כאלה".

יובל ששון (ליאור יונתן)יובל ששון (ליאור יונתן)

כשאתה לא מתעסק בכדורגל, מה אתה הכי אוהב לעשות?
"ים. אין כמו הים בקיץ. אחרי אימון טוב, הולך לים ונרגע כמה שעות טובות. אחרי הים הולך לחדר הכושר וזה בעצם סדר היום שלי. אין רגע דל, כמו שאומרים".

ולסיום, חוטא בפיצה?
"רק באירועים מיוחדים".

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה