ביום שישי האחרון התקיים המחזור ה-5 בליגה א' צפון, כשבאחד המפגשים, עירוני נשר – העולה החדשה, שעדיין לא השיגה נקודות העונה, אירחה את הפועל בני פרדיס של אדהם זועבי. עירוני נשר עלתה ליתרון בדקה ה-35 משער של דניאל איבקווה. "נשר לא הייתה טובה מאיתנו לכל אורך המשחק", טוען המאמן של הפועל בני פרדיס. "לקראת הדקה ה-80 השופט החליט לשרוק פנדל לטובת נשר למרות שהקוון שלו צעק לו שלא היה פנדל בכלל. השופט לא רצה לשנות את ההחלטה שלו והשחקנים שלנו באו אליו בטענות. איפה ראית בעולם קבוצה ששחקניה באים בטענות לשופט, לא נוגעים בו, והשופט מחליט שלכאורה מאיימים עליו ואז הוא שורק לסיום המשחק? מה זה צריך להיות?".

השופט אוריין סולצמן החליט בכל זאת להפסיק את המשחק, למרות שהצוות המקצועי של פרדיס ניסה בכל דרך אפשרית להבין מדוע זה קורה. "הרי די ברור מה יקרה בבית הדין. אנחנו נצא אשמים, נשר ישמחו ויקבלו 3 נקודות ראשונות בליגה. אנחנו מאוד כועסים על רמת השיפוט בליגה א'. שולחים לכאן שופטים צעירים שמתקשים לקבל החלטות בעלות משקל כבד להלך הרוח של המשחק. יודע מה? היינו מפסידים בכבוד 1:0. אבל לעצור משחק? על מה? לפעמים אני מרגיש שאנחנו סוג ב', בגלל שאנחנו מהמגזר. זה כואב ומתסכל כל המצב הזה".

עירוני נשר נגד הפועל בני פרדיס (באדיבות האני פחאמנה) (מערכת ONE)עירוני נשר נגד הפועל בני פרדיס (באדיבות האני פחאמנה) (מערכת ONE)

אם לא די בכך, אחרי פיצוץ המשחק, נשלף כרטיס אדום ישיר לאיאס סלביס. "פנינו לעו"ד, לראות מה אפשר לעשות. ככה או ככה, לא משנה מה היינו עושים, הרגשנו באופן אישי שהשופט בא להכריע את המשחק מהבית. גם במשחק הקודם נגד רובי שפירא חיפה הרגשנו כך, למרות שניצחנו. ההרחקה הייתה רק בכדי להראות שיש לו כוח על דבר שלא עשינו בכלל. אני והצוות המקצועי שלי נכנסנו גם למגרש, בכדי לנסות להרגיע את השחקנים. לא רצינו שהמשחק יסתיים בצורה כזאת. אני מתוסכל מהמצב הזה".

אדהם זועבי ושחקניו (באדיבות האני פחאמנה) (מערכת ONE)אדהם זועבי ושחקניו (באדיבות האני פחאמנה) (מערכת ONE)

זועבי טוען כי לפני תחילתו של המשחק, נכנס לחדר השופטים להגיד להם דרך צלחה ומצא שם את כל חברי ההנהלה של נשר. "מה זה? מה קורה פה?", שאלתי. "הקוון אמר לי שהם צריכים לבדוק האם שחקן כלשהו יכול לשחק או לא. השאלה אם כל חברי ההנהלה של הקבוצה הביתית צריכים לבוא לשם. זה היה נראה לי קצת חשוד. אני לא מפחד להגיד בבירור שיש יד נסתרת שעוזרת להפועל רובי שפירא ועירוני נשר. כל הקבוצות במגזר מרגישות את זה. אנחנו נקבל את העונש שלנו, וננסה להמתיק אותו כמה שרק אפשר. אנחנו נטען את מה שיש לנו לטעון ונקווה שהמשחק הזה יחזור שוב".

נשר נגד פרדיס (באדיבות האני פחאמנה) (מערכת ONE)נשר נגד פרדיס (באדיבות האני פחאמנה) (מערכת ONE)

בדו”ח השופט נכתב: “בדקה ה45 של המשחק הקבוצה הביתית עירוני נשר עולה ליתרון 0:1, ולאחר כדקה אני שורק למחצית המשחק. בעודי על כר הדשא שלושה מאנשי הקבוצה האורחת הגיעו לכיווני במרכז המגרש במחאות על החלטות שיפוט שגויות וכן על אישור השער שלטענתם היה בעמדת נבדל (שניים מתוך השלושה זוהו כמאמן הקבוצה זועבי אדהם ומנהל הקבוצה ניזאר ג'נאם) אותם אנשים ליוו אותי בירידה מהמגרש והמשיכו להטיח בפניי את דעתם ללא הרף. באותו הזמן, כאשר אני בדרך למדרגות חדר ההלבשה אני מבחין במספר שחקנים של הקבוצה האורחת מתווכחים עם אוהד נשר בצעקות וקללות אגרסיביות וכן אל עימות זה הצטרף מנהל הקבוצה האורחת המצוין לעיל אשר הלהיט את הרוחות ובנוסף אליו עוד אנשי צוות שאינם מזוהים.

“בזכות מאבטח ששהה במקום האירוע נגמר מהר באופן יחסי. בדקה ה-78 שרקתי לפנדל לטובת עירוני נשר על הכשלה ברחבה. מיד לאחר הפסיקה לעבירה, שחקני פורדיס מחאו נגד ההחלטה באופן בוטה אשר יצרה מהומה קשה ביני לבין שחקני השדה. חמור מכך, גם אנשי ההנהלה פרצו אל תחומי המגרש והגיעו עד אלי. השתלשלות האירועים מוצגים בסדר כרונולוגי: 1.שחקן של עירוני נשר לוקח את הכדור לבעיטת העונשין ושחקן מס' 16 מפרדיס- סלביס איאד לוקח ומרחיק את הכדור, בנוסף אותו שחקן הולך לעברי וצועק עם תנועות מאיימות כאשר שחקני קבוצתו מנסים להרגיעו ללא הצלחה, לאחר חמש דק' אני מחליט להרחיק אותו כתוצאה מכך שאותו שחקן ממשיך בהתנהגותו המוגזמת והאגרסיבית כלפי. 2 .בעת מהומה שהתרחשה סביבי, ולאחר חצי דקה מהשריקה שחקן מס' 10 של פורדיס עבאס מחמוד לוקח את הכדור בכוח מידיי ובועט ליציע. במהלך המהומה אותו שחקן דיבר אלי בצורה לא מכבדת בצעקות עם תנועות ידיים לכיוון הפנים שלי”.

“בדקה 83, כאשר אני מנסה להשלים את בעיטת העונשין כמצופה, מנהל הקבוצה של פורדיס - גנאם ניזאר נכנס גם כן אל תחומי המגרש ותופס לי את היד בכוח ואומר כלפי ‘אתה אפס, לא היה פנדל, מושחת, כל פעם דופקים אותנו, נשר קנו אותך’. יש להדגיש כי דברים אלו נאמרו בצרחות ובסיום דבריו ביקש מכל שחקני פורדיס לרדת מהמגרש. 5.לאחר אי הצלחה של ניהול האירוע בגין התנהלותם והתנהגותם של הקבוצה האורחת (אירוע אשר לקח כ-4 דקות שלמות) ובעקבות העובדה שלא רציתי להוציא הרבה כרטיסים אדומים ולאבד את המשחק, נאלצתי בעל כורחי לשרוק לסיום המשחק טרם סיום הזמן החוקי. 6 .התנהלותם התוקפנית של השחקנים ואנשי הצוות כאחד לא הפסיקה גם כאשר אני נמצא על כר הדשא ובדרכי לחדר הלבשה המלווים בצעקות ותקיפות מילוליות קשות. אציין כי ברגעים אלו הרגשתי חסר אונים ופגיעה בי כשופט וכאדם. 7 .מכיוון שהירידה לחדר ההלבשה נמצאת בסמיכות רבה ליציע האוהדים ספגתי יריקות מאוהדי הקבוצה האורחת. 8 .טרם כניסתי לחדר ההלבשה מנהל הקבוצה המצוין לעיל רץ אחרי וצעק "יבן שרמ***, בן ז***, אתה מניאק, מוכר משחקנים, מהמר". אדגיש כי לאחר ירידה צוות השיפוט בכר הדשא העימותים המשיכו להתרחש לעוד דקות ארוכות”.

מאיגוד השופטים נמסר: "הפסקת המשחק התרחשה בניגוד מוחלט לרצונו של השופט המרכזי וצוות השיפוט לאחר שהקבוצה האורחת, הפועל בני פרדיס מ. עבדאלעאל, לא קיבלה את הפסיקה לבעיטת עונשין כנגדם. באופן מהיר מאוד התפתחה מהומה גדולה המלווה בכניסת אנשי צוות רבים למגרש ובתקיפת צוות השיפוט מילולית ופיזית. להוציא את החלטות השיפוט ברמה המקצועית, התנהגות והתנהלות כזו אינה מתאימה בכדורגל הישראלי בכלל ובליגות א' בפרט, במיוחד כאשר פוגעת ישירות באדם. ועדת א'-ב' מגנה בכל תוקף כל התנהגות והתבטאות משפילה וירודה של הנהלת ושחקני מועדון הפועל בני פרדיס מ. עבדאלעאל. בהתאם לכבוד שמועדון הפועל בני פרדיס מ. עבדאלעאל מצפים לקבל מהשופטים שמגיעים למגרשים כדי לשרת אותם על הצד הטוב ביותר, אבקש לפעול בכבוד טרם, במהלך ולאחר המשחק".

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל