החלטות שגויות במהלך הקריירה יכולות לגרום לדעיכה ביכולת ואף להיעלמות ממפת הכדורגל. הישאם אזברגה (25), החלוץ שהחל את דרכו בלוד ואף שיחק בליגה הלאומית יחד עם הפועל בני לוד, מצא את עצמו בעונת 2016/17 בליגה הפסטינאית בגלל הצעה מפתה.

"בדיעבד, אני מצטער שעשיתי את זה. מהר מאוד הבנתי שהקבוצה אליה הגעתי מתנהלת בצורה חובבנית ושיחקתי כמה משחקים בודדים” מספר אזברגה בריאיון ל-ONE. ,זה פגע בקריירה שלי. העדפתי להיפרד מהם, אלא שהם לא הסכימו לשחרר אותי. הייתי צריך לשבת בבית במשך כמעט שנה בכדי לחוזר לשחק כדורגל. בבית, אתה משתגע. אתה לא יכול לעשות כלום, מחכה לשחרור ועד שאתה מוציא אותו, אתה מסתכן בעוד שנה נוספת בבית, תלוי אם התחילה העונה או לא. למזלי, הגעתי לעירוני כסייפה. ענדאן אלעמור קיבל אותי בזרועות פתוחות ועלינו ליגה. סיימתי כמלך שערים. אושר".

אזברגה בבני טייבה (באדיבות המועדון) (מערכת ONE)אזברגה בבני טייבה (באדיבות המועדון) (מערכת ONE)

ואתה, בתקופה הזו?
"תקוע. נוסע מלקיה שבדרום, נסיעות ארוכות, זה מתסכל. קשה. אחר כך כשהבנתי שזה לא בשבילי, שאני מסוגל ליותר וכנראה שטעיתי בשיקול הדעת שלי, הייתי צריך לסבול. אתה בבית, מתאמן בכוחות עצמך ורק מחכה להזדמנות שתיווצר בכדי לצאת מהחוזה עליו הייתי חתום. רק חיכיתי לרגע שאוכל לשחק כדורגל. לא משנה איפה, זה היה כל כך חסר לי. בסוף שוחררתי ועדנאן, היו"ר של כסייפה, עשה לי כרטיס שחקן חדש והתחלתי להתאמן ולשחק בעירוני כסייפה. החזרה שלי הוכיחה כמה התגעגעתי למשחק הזה. 25 שערי ליגה, מלך השערים ועליית ליגה, מליגה ג' לליגה ב'. אני חושב שזו אחת העונות הטובות בקריירה שלי".

בעונת 2018/19 אזברגה שיחק במדי מכבי עירוני אשדוד מליגה ב'. הוא סיים עם 23 שערי ליגה, ועלה לליגה א'. אחרי עונה אחת, חזר לכסייפה ועזר לה לחזור בשנית לליגה ב'. "3 עליות ליגה עשיתי. היו הרבה מחזרים אחריי. אין אחד שלא מכיר את השם שלי ויודע מה אני שווה. אני חושב שהחלטות שגויות במהלך הקריירה שלי הם אלו שגרמו לי להמשיך ולשחק בליגות הנמוכות. אם לא הייתי הולך לליגה הפלסטינאית פעמיים, אני בטוח שהייתי במקום אחר".

הישאם אזברגה (באדיבות אורי גבאי) (מערכת ONE)הישאם אזברגה (באדיבות אורי גבאי) (מערכת ONE)

ההגעה לעיר שדרות התרחשה הרבה בזכות עופר טלקר, מאמנה של מכבי עירוני שדרות בעונה שעברה. אזברגה היה שחקן מוביל בקבוצה שכמעט והעפילה לליגה א'. אחרי עונה מרשימה מבחינתו ואין ספור הצעות, החליט לנסות את מזלו בשנית בליגה הפלסטינאית בקיץ האחרון. "שכר של ליגת העל, אבל תנאים שהם לא תנאים. לא היה שם סדר. וגם הנסיעות. 3 שעות בכל פעם. הבנתי שאני צריך לחזור הביתה. מספיק עם המשחקים. אני עדיין צעיר, ועדיין יכול לתת מספרים יפים בכל קבוצה שתקרא לי". כך היה. בשבוע שעבר שמשון בני טייבה פנו לשחקן על מנת לצרפו. אזברגה לא חשב פעמיים והגיע למועדון עם שאיפות עלייה בסיום העונה.

עכשיו, אחרי שחתם בבני טייבה מליגה ב', אזברגה יודע שהוא עדיין לא בגיל מבוגר ויש לו עוד מה לתת בליגות השונות. "אני לא רוצה להגזים, אבל אני חלוץ ברמה גבוהה מאוד, ואפילו הרבה יותר טוב מכמה חלוצים מהליגה הלאומית היום. לא משנה איפה תשים אותי, אני יכול להתאקלם מהר ולהוכיח את עצמי. אני אוכיח לכולם שבסופו של דבר אני לא חלוץ מפוספס, אלא אחד שישאיר חותם בכדורגל הישראלי".

הישאם אזברגה (באדיבות אורי גבאי) (מערכת ONE)הישאם אזברגה (באדיבות אורי גבאי) (מערכת ONE)