קבוצות הכדורגל נמצאות במצוקה כספית לאחר שהטוטו הפסיק להעביר את כספי השיווק בגלל הפסקת הליגות ולאור העבודה שייקח עוד כחודש עד שכספי רשת הביטחון ישולמו, התנהלו ביממה האחרונה שיחות מול מועצת ההימורים כדי להעביר מקדמות לקבוצות הכדורגל. היום (שלישי) נקבע כי הטוטו יעביר מקדמה של כ-1.7 (1,710,000) מיליון שקלים עבור חודש אוקטובר, זאת בעקבות חזרת הקבוצות לאימונים כפי שסוכם בין שר הספורט חילי טרופר לשר הבריאות יולי אדלשטיין. 

לשיחות שותף השר טרופר, שמודע לבעיה ומנסה לעזור לקבוצות, ולכן ביקש מהטוטו לעזור לפתור את הבעיה הזו. הפתרון שהוצע והתקבל – שהקבוצות יקבלו מקדמה מהטוטו בגין כספי השיווק, כאשר במקביל מנהלת הליגות בכדורגל תעביר התחייבות לטוטו שאם משחקים לא ישוחקו ויהיה עודף כספים המתקבלים מהטוטו הם יוחזרו לטוטו ע"י המנהלת.

מכבי חיפה מתאמנת תחת ערפל כבד בסרביה

בתוך כך, הסיכום על חזרת קבוצות הכדורגל והכדורסל לאימונים הושג אתמול בין השרים חילי טרופר ויולי אדלשטיין כאשר ישבו יחד במליאת הכנסת. מספרים כי טרופר אמר בין השאר לשר הבריאות כי הספורט נמצא על סף קריסה, ואין היגיון להמשיך להשבית את האימונים ולתת למקומות אחרים לפעול ולספורט לא לתת, שמדובר גם בחוסר שוויון. שר הספורט גם ציין בפני שר הבריאות כי אם הספורט לא יחזור, אלפים עלולים לאבד את פרנסתם.

בסופו של דבר השיחה הזו היא זו שסללה את החזרה, כאשר במקביל במשך כל 48 השעות האחרונות, יו"ר מנהלת הליגות בכדורגל, ארז כלפון, ניהל שיחות עם גורמים בכירים, שרים, חברי כנסת ופקידים ממשלתיים בכירים. כלפון גם היה מתואם עם השר טרופר שעשה מאמצים גדולים להחזרת הספורט.