מתי שמעתם בפעם האחרונה על שחקן צעיר שחובב נגרות ואם לא די בכך, הוא כבש מפתיחת העונה 13 שערים בשישה משחקים רצופים? עמית אלימלך, הוא חלוץ בית"ר יבנה בן 22 שבין שער לשער חותך מספר חתיכות עץ לקהל הרחב. "אף אחד לא מאמין לי שאני עוסק בנגרות. זה מצחיק. אבל אני אוהב את זה. התחלתי בקטנה והיום אני כבר מחזיק עסק של ממש", הוא מספר ל-ONE.

בצעירותו גדל במכבי תל אביב. שחקן מוכשר שכולם ציפו לראות אותו ברמות הכי גבוהות שאפשר, אלא שבמרוצת השנים פציעות מנעו ממנו להתקדם. "לא יכולתי לוותר על הכדורגל. אתה נפצע וכולם אומרים לך אולי לוותר, למה אתה צריך לקחת סיכונים. אני עדיין חושב שאני מסוגל להוכיח גם לעצמי וגם למי שלא באמת האמין בי, שאני יכול לשחק בליגות גבוהות יותר".

אלימלך הגיע לליגה ג' בזכות רונן איטח, מאמן בית"ר יבנה, שהכיר אותו היטב מתקופת הנוער. "אמרתי לעצמי שאני רוצה להמשיך לשחק. את רונן אני מכיר טוב מאוד, עוד מהתקופה של מכבי יבנה. את הנוער שלהם השארתי כמעט לבד בליגה, הבטיחו לי הרים וגבעות שלא התקיימו בסופו של דבר, אנשים שמו לי שם רגליים ואני לא מצליח להבין למה. זה מנע ממני להתקדם לאן ששאפתי. מגיל חמש אני במסגרת מקצועית, זה היה בלתי אפשרי להגיד די ובטח בגילי. באמת שמגיעה מילה טובה לחבר'ה בבית"ר יבנה שעושים עבודה יוצאת דופן, מתייחסים לאנשים בכבוד רב ונותנים להם במה, לעומת מקומות אחרים שדרכתי בהם והרגשתי שאני לא נספר בכלל".

עמית אלימלך (באדיבות מאיה לוי)עמית אלימלך (באדיבות מאיה לוי)

העונה, הוא רשם קפיצת מדרגה מבחינתו. בששת המשחקים האחרונים של בית"ר יבנה, מאז תחילת העונה, הוא כבש שער אחד לפחות בכל אחד מהם. גביע, ליגה, מבחינתו זה אותו הדבר. יש לו כבר שמונה שערי ליגה, מספר שמעמיד אותו בראש טבלת כובשי השערים בליגה ג' מרכז. בשבוע שעבר כבש רביעייה מול סיטי אשדוד והשבוע הסתפק בצמד מול מכבי עולמי. "כשאתה נמשך להבטחות ולא להרפתקאות שאתה לא מכיר, אתה נופל בין הכיסאות. עם היכולת שלי, אני יכול להגיע בקלות לליגה הלאומית. יש לי את כל הנתונים לשחקן טוב. אני חושב שבית"ר יבנה זכו בי ומי שלא האמין בי, יכול לצפות מהצד ולקנא. נדלקה בי האש מאז שחזרתי לשחק ואני שמח שדברים הולכים כמו שצריך. למרות שמדובר רק בליגה ג'".

מה החלום?
"מקווה שצופים בי. שיש מי שעוקב אחרי שחקנים צעירים כמוני וכמו רבים וטובים אחרים בליגות ב' ו-ג'. אני לא רוצה ליפול בין הכיסאות, אני יודע שאוכל לשחק בין אם בעוד שנה ובין אם בעוד שנתיים בליגה גבוהה הרבה יותר. הכל תלוי בי. אוכיח את עצמי, אגיע. לא אוכיח את עצמי, אמשיך לעבוד קשה ולהציג כדורגל איכותי כמו שאני יודע".

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל