מינוי מפתיע בפנייארול. יעל ארליך הפכה היום (שישי) לחברת ההנהלה היהודיה הראשונה במועדון הכדורגל האורוגוואי, כאשר לראשונה אחרי 129 שנה הוועד המנהל של הקבוצה יהיה מורכב כולו מנשים.

פנייארול היא אחת מהקבוצות הבכירות ביותר בדרום אמריקה וגם בין הוותיקות שבהן. בין היתר, גדלו ושיחקו במועדון הצהוב-שחור שחקנים כמו החלוץ דייגו פורלאן והקשר פדריקו ואלוורדה שהגיע משם לריאל מדריד. כעת משחק במועדון הבלם גארי קגלמאכר ששיחק במכבי חיפה.

פדריקו ואלוורדה (La Liga)פדריקו ואלוורדה (La Liga)

ארליך, יהודיה בת 37, גרה בישראל, שירתה בצה"ל ומדברת עברית בין היתר. היא התגוררה במשך כמה שנים בקיבוץ בית אלפא, שנמצא בין עפולה לבית שאן, בזמן שירותה הצבאי בחיל הים. לאחר מכן שבה לאורוגוואי.

היא אוהדת פנייארול ולהנהלת הקבוצה היא הגיעה במקרה. ארליך סיפרה ל-ONE על המינוי ואמרה: "היה לפנייארול קמפיין די רע במשך כשנתיים, אז חבורה צעירה של חברים במועדון הצהירה שהיא רוצה להתחיל לאסוף חתימות של חברי מועדון שרצו לשנות את המצב מבפנים".

השינוי בהנהלה הגיע "אחרי שלמועדון לא הייתה מדיניות ברורה והשחקנים לא הרגישו שיש התנהלות ספורטיבית רצינית ועמוקה, אז חברה שלי, שמשחקת בקבוצת הנשים של פנייארול בכדוריד, פנתה אליי ושאלה אותי אם ארצה להצטרף להנהלה כדי לעשות שינוי. מעולם לא חשבתי שאנשים יסמכו עלינו כל כך ושאהיה חברת הנהלה. לשמחתי, הייתי חלק מישיבה היסטוריה בה כל ההנהלה הייתה מורכבת מנשים".

פנייארול היא קבוצה גדולה באורוגוואי וארליך לא מוותרת על אף משחק שלה. “מעולם לא עבדתי במועדון קודם לכן, בעיקר הייתי משלמת כל חודש כדי ללכת למגרשים ולצרוח על השחקנים", היא צוחקת. "כל חיי אני אוהדת את הקבוצה הזו, הייתי רואה משחקים שלה גם בצבא. כשהייתי בישראל, נשמתי את הקבוצה הזו, אבל מעולם לא חשבתי שאקח במועדון איזה תפקיד פוליטי, והנה זה קרה. זה מרגש מאוד".  

לאחר הצמד, מסי רוצה להתפוצץ גם על גרנאדה
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה