ליל זכתה אמש (ראשון) בסופר קאפ הצרפתי עם 0:1 על פאריס סן ז'רמן במשחק שנערך באצטדיון בלומפילד. אחרי שמונה שנים שבהן פ.ס.ז’ זכתה בתואר הזה, ליל האלופה עשתה לכך סוף בזכות שער נהדר של שקה. אלא שבעולם בכלל ובצרפת בפרט עלו הרבה תהיות על כך שאוהדים בבלומפילד קראו בוז בתחילת המשחק לאשרף חכימי, שחקנה המרוקאי של פאריס, זאת בעקבות ציוץ פרו פלסטיני שלו בזמן מבצע שומר חומות.

ב’לאקיפ’ הצרפתי תהו מדוע זה קרה והזכירו את נרמול היחסים של מרוקו עם ישראל: “אם הוא התעצבן מהבוז הבלתי פוסק שליווה כל נגיעה שלו בכדור במהלך המשחק באצטדיון בלומפילד אמש, אשרף חכימי בהחלט לא הראה זאת”.

ג'ונתן במבה מול אשרף חכימי בבלומפילד (רדאד ג'בארה)ג'ונתן במבה מול אשרף חכימי בבלומפילד (רדאד ג'בארה)

“בעוד שמדינתו, מרוקו, נרמלה את יחסיה עם ישראל בדצמבר 2020 – הסחר והדיפלומטיה בין המדינות מעולם לא פסקו – אבל האוהדים המקומיים מתחו ביקורת על תמיכתו של השחקן בצד הפלסטיני, כשהוא העלה לרשתות החברתיות, כמו שחקנים מוסלמים רבים מהעולם את הציוץ - “שחררו את פלסטין”.

בלה פריסיאן הצרפתי תהו האם מדובר בגזענות של הקהל הישראלי כלפי חכימי אך ורק בשל מוצאו המרוקאי. עוד נכתב שם כי האוהדים היו עוינים כלפי המגן, וכי הוא עזב את המגרש עם פנים חמוצות אחרי שהקהל נזף בו.

אשרף חכימי בבלומפילד (רדאד ג'בארה)אשרף חכימי בבלומפילד (רדאד ג'בארה)

היו גם מי שהאשימו את ההתאחדות שהחליטה לקיים את המשחק בישראל. העיתואי הוגו גילמה מ’לאקיפ’ כתב: “המשחק והתוצאה צריכים לקבל חשיבות משנית לאור האירועים ביציע. צריך לחזק את אשרף חכימי. שחקן לא צריך לספוג קריאותבוז בגלל שתמך בזכות לחירות, והגיע הזמן לחזור על זה, גם אם זה לא מפתיע - ההחלטה של ההתאחדות הצרפתית לקיים את המשחק בישראל איומה ונוראה". 

פוצ'טינו:המשחק הגיע בזמן הלא נכון עבורנו