בהפועל תל אביב אף פעם לא שקט. אחרי התיקו הסוער בדרבי התל אביבי, האדומים נאלצו להתעסק בפגרה בעיקר ביחסים העכורים בין הקהל להנהלה, שהגיעו לשיאים בדמות פיזור חלקי עוף מבותר מול ביתה של מנכ”לית המועדון, אודליה פרידמן. ניר קלינגר וחניכיו ינסו לנקות את כל רעשי הרקע ולהתרכז במפגש הקשה נגד מכבי חיפה (ראשון, 20:45), מאמן האדומים דיבר היום (שישי) במסיבת עיתונאים לקראת המשחק. המסע”ת הועברה בשידור חי באתר ONE.

קלינגר אמר בפתח דבריו: “קודם כל הייתה פגרה ארוכה שבאמת בנינו אותה בצורה כזאת שתוכל לתת לנו אפשרות להחזיר את השחקנים הפצועים שלנו. חלקם חזרו כמו לוסיו ודן איינבינדר שסחב פציעה קלה וחלקם טרם חזרו כמו אדי גוטליב ודורון ליידנר, שייקח להם עוד קצת זמן, זה בהחלט לא אידאלי אבל לא משתמשים בזה כתירוץ, נשתמש במי שיש”.

קלינגר: אין לנו אופציות כמו קבוצות אחרות

המאמן החמיא ליריבה אותה יפגוש: “אנחנו יודעים שמכבי חיפה היא הקבוצה מצוינות אולי הכי טובה בארץ. יש להם סגל ענק עם הרבה אפשרויות. נצטרך להיות סופר סופר אגרסיביים וקומפקטיים כדי לתקן את מה שהיה בדרבי, שאומנם התוצאה הייתה טובה אבל היו דברים פחות טובים. עבדנו בפגרה כדי לשפר את הדברים שלא עבדו, את הנעת הכדור, היציאה למעברים שהיו לא טובים. אנחנו רוצים להמשיך את פתיחת העונה הטובה, יש לנו חדר הלבשה טוב וצריכים לראות את התוצאות על המגרש”.

קלינגר הרחיב על החוסרים ועל התאמות שיבצע: “התפקיד שלנו כמאמנים הוא להתמודד עם קשיים בעיקר בנושא סגל, פציעות והרחקות. זה עושה את הדברים יותר קשה שהסגל הוא פחות עשיר בשחקנים ורחב מידי כמו שיש לקבוצות מסוימת. אנחנו התמודדו עם זה כבר השנה ובעיקר לאחרונה ואנחנו נצטרך לאלתר עוד פעם. עבור שחקן טוב, העיקר הוא לשחק, פחות משנה העמדה אלא פשוט לשחק. אני מצדיע לשחקנים על הנכונות והרצון לשחק גם אם אני מזיז אותם מהעמדה שלהם”.

ניר קלינגר ושי אליאס (רדאד ג'בארה)ניר קלינגר ושי אליאס (רדאד ג'בארה)

מאמן הפועל התייחס גם לדני גרופר שצפוי לחזור לסגל: “לכל אורך התקופה הוא התאמן עם הקבוצה והיה חלק מהקבוצה. אנחנו נשתמש בו או לא נשתמש בו לפי הצורך כמו שאנחנו משתמשים באדי או דורון או אליאס. נכון שהיה עניין והעניין הזה היה על השולחן, אבל בסופו של דבר קיבלנו החלטה מסוימת ואנחנו נלך איתה עד שיוחלט אחרת. דני הוא חלק מהסגל. הוא התאמן איתנו, היה איתנו באסיפות, אכל איתנו בארוחות והוא חלק מהקבוצה”.

דני גרופר (רדאד ג'בארה)דני גרופר (רדאד ג'בארה)

שי אליאס, שעתיד להיות מוסט לעמדת הבלם, דיבר גם כן לקראת המשחק: “אני בא לעשות את העבודה שלי על הצד הטוב ביותר. המאמן הכין אותי שאני אשחק כבלם ואני בא לעשות את העבודה. הדרך שלנו לחבר את האוהדים היא להציג יכולת טובה על המגרש וככה נוכל לחבר אותם. אנחנו מסתכלים על כל משחק לגופו אני חשוב שאנחנו קבוצה טובה ומאומנת ואנחנו באים להיות יריב ראוי לכל קבוצה”.

שי אליאס (רדאד ג'בארה)שי אליאס (רדאד ג'בארה)
אודליה פרידמן במסיבת העיתונאים (רדאד ג'בארה)אודליה פרידמן במסיבת העיתונאים (רדאד ג'בארה)

הופמייסטר תורגל כבלם בהפועל ת"א, ליידנר בספק

קלינגר, יצטרך להתמודד עם לא מעט בעיות מקצועיות לקראת המשחק, בעיקר בחלק האחורי. הבלם אדי גוטליב שעבר בתחילת הפגרה ניתוח בגרמניה, לא צפוי להתלבש נגד מכבי חיפה והוא בספק גדול גם לבאר שבע ביום רביעי. הבלם הגינאי, מוחמד קליל טראורה, ירצה עונש הרחקה מהכרטיס האדום שספג בדרבי, והוא שחקן הרכב שני שיחמיץ את המפגש מול הירוקים.

מוחמד טראורה תופס את הראש (רדאד ג'בארה)מוחמד טראורה תופס את הראש (רדאד ג'בארה)

אם זה לא מספיק, גם המגן השמאלי, דורון ליידנר, סובל כבר תקופה מעומס על שרירי הבטן, מה שמקשה עליו לחזור לכשירות מלאה, והוא בספק גדול ליום ראשון וגם ליום רביעי מול באר שבע.

קלינגר נוטה להמשיך במערך שלושת הבלמים שעד כה עבד לו מצוין, גם במצב שבו ישנם ככל הנראה שלושה חיסורים מרכזיים בחוליית ההגנה. חלק מהפתרונות אותם מתרגל המאמן הוא יואב הופמייסטר בתוך הבלם לצד קולו, כשג’ורג‘ דיבה ושי אליאס מתחרים על עמדת הבלם השלישי.

שי אליאס. צפוי לפתוח כבלם (ראובן שוורץ)שי אליאס. צפוי לפתוח כבלם (ראובן שוורץ)

בעמדת המגן השמאלי, מתבשל מהלך מפתיע. דני גרופר, המגן השמאלי שלא נכלל בתוכניות המקצועיות של קלינגר, תורגל בהרכב ועשוי למלא את מקומו של המגן הפותח הקבוע העונה, עליו רוצים לשמור בצוות הרפואי מפציעה שתשבית אותו לתקופה ארוכה יותר. מאחר וליידנר צריך עוד מנוחה, בצוות המקצועי שוקלים להשתמש בגרופר, שהמתין עד כה מחוץ לעניינים ובינואר יוכל לנהל מו"מ עם כל קבוצה שיחפוץ.

מי שעוד עשוי לקבל את חולצת ההרכב הוא שלומי אזולאי הקשר. אזולאי נכנס בדרבי האחרון אבל לא בא לידי ביטוי מספיק מול הלחץ של מכבי ת”א. הפעם, קלינגר מקווה שהוא יוכל להוסיף הרבה בהנעת הכדור. לוסיו מרינאו צפוי לפתוח בחוד ההתקפה לאחר שהוא חזר לגמרי מהפציעה בשריר הירך האחורי, ובהפועל תל אביב מקווים שסוף סוף יפרע שטר ראשון.

לוסיו. התאושש מפציעה (שחר גרוס)לוסיו. התאושש מפציעה (שחר גרוס)

חדש! לחצו לכל הטבלאות והתוצאות מליגות הנוער והנערים בישראל