רגע לפני סיום השנה קיימה עיריית תל אביב-יפו את טקס אנשי השנה בספורט לשנת 2021, שנערך באולם “רידינג 3” בנמל תל אביב. הטקס נערך בסימן “עבר, הווה ועתיד” בספורט בעיר, בכך שמספר כוכבי עבר של העיר נכנסו להיכל התהילה ולאלו של ההווה והעתיד הוענקו פרסי הצטיינות.

אל היכל התהילה של הספורט העירוני בתל אביב יפו נכנסו הערב שמות גדולים משלל ענפי ספורט שכיכבו בעבר במועדונים תל אביבים גדולים, כמו כדורסלני העבר טל ברודי ועמי שלף, כדורגלני העבר יעקב חודורוב ויהושע גלזר, כדורסלנית וטניסאית העבר טובה אפשטיין ואצנית העבר רעיה בורנשטיין. לאחר מכן הוענקו פרסי ההצטיינות למדליסט האולימפי ארטיום דוגלופיאט, המדליסטית הפראלימפית מורן סמואל ולתגלית השנה בעיר ואלוף העולם בקפיצה לגובה עד גיל 20, יונתן קפיטולניק.

חולדאי: לעיר ת"א-יפו יש עבר מפואר
יונתן קפיטולניק (שחר גרוס)יונתן קפיטולניק (שחר גרוס)
יעקב חודורוב נכנס להיכל התהילה (שחר גרוס)יעקב חודורוב נכנס להיכל התהילה (שחר גרוס)

לפתיחת האירוע נאם ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: “ספורטאים וספורטאיות, קהל נכבד, המוטיב בערב הזה הוא עבר, הווה ועתיד. לתל אביב יש עבר מפואר, בנינו מתקנים מרשימים ואירחנו אירועי ספורט שונים. גם ההווה שלנו מרשים, יש הרבה דברים מרשימים, מדליסטים אולימפיים ופראלימפים, תארים קבוצתיים לקבוצות העיר שלנו וילדי קבוצות הנוער שעושים חיל בתחרויות השונות. למרות כל הישגים אלו, אנחנו לא שוכחים את העתיד. העתיד הספורטיבי נמצא תמיד לנגד עינינו והעיר תל אביב יפו לוקחת חלק בקידום הטכנולוגי של הספורט. אנחנו מסתכלים על הצרכים המשתנים של כולנו ולפי זה מציבים את מטרות העיר לאיפה אנחנו רוצים להגיע בהתקדמות שלנו בעתיד. בנוסף לכך אנחנו דוחפים ילדים וילדות לעסוק בספורט כחלק ממהלך היום שלהם ומכוונים לאורח חיים ספורטיבי בבית ומחוצה לו. כל מה שאנחנו עושים זה למטרת קידום ספורטאים צעירים והם ראויים לכל שבח”.

רון חולדאי (שחר גרוס)רון חולדאי (שחר גרוס)
נוי צברי וענבל רייכלר (שחר גרוס)נוי צברי וענבל רייכלר (שחר גרוס)
עמירם הלוי (שחר גרוס)עמירם הלוי (שחר גרוס)

מורן סמואל, שזכתה במדליית כסף במשחקים הפראלימפים, אמרה לאחר קבלת הפרס: ״חיים של ספורטאים שכבשו את פסגת הספורט והיו על הפודיום בספורט האולימפי ופראלימפי הם חיים אינטנסיביים שדורשים הקרבה ומאמץ רב. בין הצלחות וכישלונות זו שגרת חיינו ואנחנו לא מוותרים לרגע מתוך בחירה להצטיין ולייצג בקרוב את מדינתנו, את עיריית תל אביב יפו וכמובן את כל המועדונים שתומכים בנו. ובנימה אישית, המשחקים הפראלימפים מייצגים בעיני הכללה ושוויון הזדמנויות, יצירת עולם שבו מסתכלים על מסוגלות ולא על מוגבלות. בוחרים לראות את מה שיש ולא את מה שחסר ובעיקר רואים בכל אתגר פיזי ומנטלי הזדמנות לגדילה וצמיחה. בשם הספורטאים המצטיינים אנחנו רוצים להודות לכל מי שתומך לאורך הדרך בין אם זה משפחה וחברים או האגודות השונות ועיריית תל אביב יפו, תודה רבה ולחיי המדליות שבדרך”.

ניקול זליקמן, מורן סמואל ואייל אינדיג (שחר גרוס)ניקול זליקמן, מורן סמואל ואייל אינדיג (שחר גרוס)
גור שלף (שחר גרוס)גור שלף (שחר גרוס)

ארטיום דוגלופיאט לא יכל להגיע לקבל את הפרס אך שלך תודות בסרטון ובו אמר: “רוצה להודות לכל מי שבא, זה כבוד גדול לקבל את הפרס הזה מעיריית תל אביב. האולימפיאדה הייתה חוויה עוצמתית ומרגשת והרגשתי את האהבה מכל ישראל לאורך הדרך. תודה לכם על הפרס והתמיכה”.

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה