בהפועל תל אביב אמנם נרגעו קצת מתצוגת השיפוט של ארז פפיר והצוות שלו בגמר גביע המדינה מול מכבי ת"א, אבל הם ממש לא מתכוונים לעזוב את הנושא של השופט שלום בן אברהם בצד, כאשר גם הם עוקבים אחרי הטיפול שיעשה מולו, אחרי שכפי שפורסם לראשונה ב-ONE, הוא נצפה בבלומפילד ביציעי אוהדי הצהובים בגמר כאשר יושב על ברכיו ילד עם חולצה וצעיף של מכבי, ועל פי בכירים באיגוד הוא לא ישפוט יותר את משחקיה של סגנית האלופה לפחות עד להודעה חדשה. כזכור, בן אברהם טען שהוא לא קובע היכן הוא יושב וזה עפ"י הכרטיס שקיבל.

בבירור ראשוני שערכו באיגוד השופטים עם בן אברהם, הוא טען כי הילד שישב על ברכיו הוא הילד של אחותו ואלו הילדים שלה שישבו עם החולצות והצעיפים של מכבי ת"א. באיגוד מתכוונים עוד להזמין את בן אברהם לפגישת בירור על כל הדברים.

שלום בן אברהם (רדאד ג'בארה)שלום בן אברהם (רדאד ג'בארה)

בינתיים, במתחם חודורוב למעשה תוקפים ישירות את יושבת ראש איגוד השופטים, רונית תירוש. “לדרבי הבא אנחנו לא עולים בכלל אם אין צוות שיפוט מחו"ל”, אמר גורם בכיר בהפועל ת"א, שהתייחס גם לפרסום ב-ONE עליו הגיבה היו"ר בין היתר בנוגע לבן אברהם: "הוא צריך היה לגלות יותר רגישות”.

עוד אמרו בהפועל ת”א הזועמים: “זה לא נגמר בתגובה כזו, כל מה שקשור למכבי ת"א, ליריבות שלה באותו זמן נתון, למאבקים שלה, איך זה יכול להסתכם בזה שבן אברהם לא ישפוט רק את המשחקים של מכבי? זה הרבה יותר גדול מזה, ואם הוא לא מתבייש להיות למעשה מזוהה לכאורה כאוהד מכבי ת"א, אז למה שדברים שאחרים לא ישפיעו עליו לכאורה גם במשחקים אחרים שקשורים, גם בעקיפין, למכבי?”.

שלום בן אברהם (שחר גרוס)שלום בן אברהם (שחר גרוס)

עוד המשיכו לתקוף בחודורוב: “הוא צריך להיות מורחק לצמיתות או להתחנן בעצמו להפסיק לשפוט מרוב מה שיקרה בתגובה למה שעשה. גם שופט תעבורה לא יכול בחיים להביע דעה פוליטית כי יעיפו אותו, אז למה לשופטי כדורגל מותר הכל? רונית תירוש צריכה ללכת הביתה אחרי אירוע כזה, לא לסמן וי ולהגיב ככה. אנחנו מתכוונים ללכת למלחמת חורמה על הסיפור הזה, וזה מתחיל ברונית תירוש ובאיגוד השופטים. אנחנו ננקה את הכדורגל הישראלי, אבל היא צריכה להיות הראשונה. תהיה מלחמה כל הקיץ ובסוף אנחנו ננקה”.

רונית תירוש מסרה בתגובה: “לא מגיבה לטוקבקים ולציטוטים בעילום שם. שבוע טוב ומבורך”. בן אברהם בחר שלא להתייחס לגופו של עניין ומסר: "תתקדם אחי". כזכור, עת שחשפנו את הסיפור טען בן אברהם: “אני לא אוהד אף קבוצה”.

למרסלו יש הכל: טכניקה, דיוק וביטחון עצמי