אצטדיון בלומפילד שביפו אירח הערב (שני) את ועידת החדשנות בספורט של ישראל בהנחיית קבוצת החדשנות בספורט, Colosseum. הוועידה מושכת אליה מדי שנה מובילים מתחומי הספורט והטכנולוגיה ושמה את הטכנולוגיה הישראלית על מפת הספורט הבין לאומית. בוועידה הוצגו דוכנים של חברות שונות, אשר הדגימו את המוצרים הטכנולוגים החדשניים שלהם, ואנשי ספורט רבים דיברו בפאנלים שבו הם משתפים על איפה הטכנולוגיה פוגשת אותם בחייהם כספורטאים.

בין הפאנליסטים שעלו לדבר באירוע, אפשר היה לראות את נשיאת הוועד האולימפי, יעל ארד, השחיין, יעקב טומרקין, ומנכ”ל הוועדה האולימפית, גילי לוסטיג, ששיתפו את חווייתם מהטכנולוגיה בספורט האולימפי.

הספורט הישראלי בארץ כל הזמן רוצה להתפתח״

בנוסף לכך, שרן ייני, קפטן מכבי תל אביב, עלה לדבר על שיפור ביצועי הספורטאי בעתיד. מלבד אלו, רבים נוספים עלו ונתנו מניסיונם על השיפורים והפוטנציאל של הטכנולוגיה בספורט בכלל ובישראל בפרט. בנוסף לפאנליסטים, הגיעו אנשי ספורט שמקווים לקדם את הטכנולוגיה בספורט הישראלי כמו יעקב שחר, אסף בן דב, דני פדרמן, עידן ורד, עמרי בן הרוש, אריק ינקו, דושאן מטוביץ׳, גיא חיימוב, לירן ליאני ורבים נוספים.

שרן ייני (איציק בלניצקי)שרן ייני (איציק בלניצקי)

ייני אמר: “אני כבר שחקן די זקן, וכשהתחלתי לא היו יותר מידי טכנולוגיות. אבל פתאום נכנסו הג’י פי אס והסטטיסטיקות שעזרו לנו לשפר את הביצועים שלנו. אני חושב שכיום הטכנולוגיה מתמקדת בשימוש במוח, כמו איפה לעמוד ומתי להשתמש באיזה יכולת. כל השיפורים האלה לדעתי הופכים את המשחק ליותר מהנה. ארסן ונגר אמר שהדבר הבא בכדורגל זה לעבוד על מה שמהצוואר ומעלה ואני חושב שזה לאן שעולם הספורט מתקדם עכשיו. קשה לי עם זה שהשחקן הישראלי נתפס כשחקן שדורך במקום ולא מתקדם, וזה חבל, כי בעזרת הטכנולוגיה שלנו אין סיבה שנהיה ראשונים אז צריך למצוא את המתווה והדרך המושלמת כך שהשחקן הישראלי ירוויח”.

שרן ייני (איציק בלניצקי)שרן ייני (איציק בלניצקי)

יעל ארד אמרה: “הספורט הישראלי בארץ כל הזמן רוצה להתפתח ולהתקדם, וזה לא דורש רק עבודה קשה אלא גם התפתחות וחדשנות. הספורט הישראלי קטן ואנחנו מדינה קטנה, רק עשירית אחוז מהעולם, וזכינו השנה בארבע מדליות מתוך אלף. זה מראה על הפוטנציאל האדיר שיש לנו פה. מ-92, בכל אולימפיאדה, להוציא את 2012, הבאנו מדליה, וזה מראה על שיטה ועבודה קשה, אבל צריך גם לדייק ולשפר ביצועים בעזרת טכנולוגיה, ואנחנו עובדים על זה כבר תקופה, גם במכון וייצמן וגם בטכניון. גם אצלנו יש את מולי אפשטיין שמנהל את הוועדה שהוועד האולימפי מקים בנושא טכנולוגיה וחדשנות. כמי שמעורבת גם בעולם ההייטק והחדשנות, אני רואה את הספורט הישראלי הולך ומתקרב לתחום הזה יותר ויותר, ונדאג להשקיע ולפתח כדי להתקדם בתחום ולזכות בעוד מדליות”.

יעל ארד (איציק בלניצקי)יעל ארד (איציק בלניצקי)

עוד הוסיפה: “אותנו מעניין שיפור ביצועים ואנחנו עובדים עם הטכניון על שיפורים שיעזרו לנו להתקדם, כמו עם מורן סמואל עם הכיסא המיוחד שמייצר לה מוביליות טובה ודיאנה ויסמן האצנית שלנו, עם הדיוק והטכניקה בריצה שלה. רואים את זה בשחייה ובקיאקים ובכל מקום, אבל יש גם עוד הרבה לאן להתקדם ואנחנו רוצים להזמין חברות סטארט אפ כדי לעזור לנו בשיפור ביצועים”.

הכנס של מרכז החדשנות (איציק בלניצקי)הכנס של מרכז החדשנות (איציק בלניצקי)
יעקב טומרקין (איציק בלניצקי)יעקב טומרקין (איציק בלניצקי)
יעקב שחר ואסף בן דב (איציק בלניצקי)יעקב שחר ואסף בן דב (איציק בלניצקי)
הכנס של מרכז החדשנות (איציק בלניצקי)הכנס של מרכז החדשנות (איציק בלניצקי)
הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה