נבחרת ישראל ב-6X6 ניצחה הערב (שני) את נבחרתה של יוון 2:4 והעפילה לשמינית הגמר ה-EMF EURO. הנבחרת שמאורגנת על ידי מדינת הכדורגל, פתחה את הטורניר עם הפסד לאנגליה 2-1 וניצחון 5-2 על קזחסטן וכאמור ניצחה את היוונים בדרך לשלב הבא (המשחק הועבר בשידור ישיר בערוץ ONE).

הנבחרת הישראלית, אשר הקפטן שלה הוא קרלוס צ’קאנה (46), הובילה 0:3 משער של קדוש וצמד של שבתאי וראתה את היוונים מצמקים ל-2:3 במחצית שניה. לאחר לא מעט דפיקות לב מריק שמחייב הבטיח את הניצחון 5 דקות לסיום.

ישראל מעפילה לשלב שמינית הגמר שישוחק ביום רביעי, כאשר היריבה תתברר רק במהלך יום שלישי בהתאם לתוצאות משחקים בשאר הבתים.

ישראל בשלב הבא (European Minifootball Federation)ישראל בשלב הבא (European Minifootball Federation)

בטורניר שמאורגן על ידי התאחדות הקטרגל האירופאית European Minifootball Federation – EMF, משתתפות 24 קבוצות בשישה בתים של ארבע קבוצות.

שני המקומות הראשונים מכל בית עולים אוטומטית לשלב שמינית הגמר, כאשר גם 4 נבחרות עם המאזן הטוב ביותר מהמקום השלישי עולות לשמינית. 

שחקני הנבחרת התאמנו במשך שנה לאליפות אירופה, כאשר הסגל גובש מקרב שחקנים מצטיינים מטורנירים של מדינת הכדורגל שהגיעו פעם בחודש לאימונים בבית הנבחרות בשפיים. ההתאחדות לכדורגל, תומכת בנבחרת כחלק מאסטרטגיה של קידום הכדורגל החובבני ופעילויות גראסרוטס.

ישראל בנוקאאוט! 2-4 נהדר לנבחרת על יוון

קפטן הנבחרת, קרלוס צ'קאנה המשחק היום במכתש גבעתיים בליגה ב', השתתף בטורניר ה-COPA6 של מדינת הכדורגל והרשים את הצוות המקצועי שזימן אותו לאימונים ובאופן טבעי הפך לקפטן ומנהיג הנבחרת.

"לא חלמתי להיות קפטן נבחרת ישראל בגיל 46. על המגרש אני לא חושב בן כמה אני ונותן מיליון אחוז במשחקים ובאימונים וזה עוזר בטורניר קשה כזה להתמודד מול שחקנים צעירים וחזקים”.

קרלוס צ׳קאנה מתרגש להיות בנבחרת ישראל

איך זה לעשות את הסוויץ' מ-11 על 11 לשישיות: "המשחק שונה, פה זה הרבה יותר אינטנסיבי, גם בארץ אני משחק הרבה 6*6 בטורנירים ועם חברים. פה זה קצב הרבה יותר גבוה אבל תודה לאל שאני יכול להתמודד מול הצעירים."

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה