הסיבוב הראשון בליגה הצרפתית הגיע הערב (רביעי) לסיומו (פרט לשני משחקים שיושלמו בהמשך) עם המחזור ה-19, שנערך כמעט בשלמותו, פרט למשחק בין קלרמון לשטרסבורג שנדחה ופרט ל-1:1 המאכזב של פ.ס.ז’ מול לוריין נערכו שמונה משחקים נוספים שסיפקו כמה תוצאות מעניינות.

מארסיי, שהייתה במקום השני ערב המחזור, אירחה את ריימס מהחלק התחתון של הטבלה והצליחה רק לסחוט 1:1 דרמטי בתוספת הזמן. אחרי 75 דקות עקרות הוגו אקיטיקה העלה את האורחת ליתרון אך עמוק בדקה ה-96 זכהתה המארחת בפנדל ודימיטרי פאייט תרגם אותו לשער שוויון. שתי הקבוצות סיימו את המשחק בעשרה שחקנים.  

ראן, שהייתה במקום השלישי ערב המחזור עם נקודה פחות ממארסיי, התארחה אצל מונאקו ונראת הבדרך הנכונה בדקה ה-14 כשמרטין טרייה העלה אותה ליתרון, אבל וויסאם בן יידר איזן בפנדל וקווין פולאנד השלים מהפך לקבוצה מהנסיכות, שהעלתה את מאזנה ל-29 נקודות בעקבות הניצחון, רק שתיים פחות מיריבתה, ועלתה למקום השישי.

מי שניצלה את איבודי הנקודות של מארסיי וראן הייתה ניס, שהתחילה את הערב במקום הרביעי עם 30 נקודות אבל סיימה אותו עם 33 במקום השני, בגלל יחס שערים עדיף מזה של מארסיי, הודות לניצחון 1:2 על לאנס הודות לשערים של מריו למינה ויוסטין קלייברט במחצית השנייה, שהפכו יתרון של ארנו קלימוונדו-מואינגה מהמחצית הראשונה.

האלופה ליל רשמה ניצחון שלישי בארבעת המחזורים האחרונים עם 2:3 מרתק על בורדו בחוץ ועלתה למקום השמיני עם 28 נקודות, רק שלוש פחות מראן הרביעית. אלברט אליס העלה את המארחת פעמיים ליתרון במחצית הראשונה, אבל בנז’מין אנדרה איזן בפעם הראשונה ובמחצית השנייה בוראק יילמאז (בפנדל) וג’ונתן דויד קבעו מהפך.

תוצאות נוספות:

ליון – מץ 1:1
מונפלייה – אנז’ה 1:4
סנט אטיין – נאנט 1:0
טרואה – ברסט 1:1

הגיבו ראשונים לכתבה הוספת תגובה